Evdeki işaretler | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Evdeki işaretler

KOMAGENE

Vip Üye
Selamûn Aleykûm. Aramıza hoşgeldiniz. Sırf @BoZKurT ustam yazmış diye girdim konuya. Dedim bakalım yine 40 yılda bir gelen adam ne sormuş diye. Yapmış yine yapacağını güldürdü yine yüzümüzü 🙂🙂🙂

İşin espirisi bir tarafa dut doğru yerde sorulmuş. Keza narda öyle. Buranın papaz evi olması biraz şüpheli benim için. Bu bazı teğitler sonucu ortaya çıkar. Bana daha çok asil evi gibi geldi. Bir tür köşk vs. Evin size ait olması bazı değişime uğradığınada delalettir fakat bahçedeki dut size ait dikilmiş birşey değil. Konumu doğru itibari ile doğru durmasıda ayrı bir delildir. Bunun papaza, bürokrata veya o dönemin valisine bakanına ait olduğunu anlamak için kişinin önem derecesi açısından bazı yolları izlemek lazım. Yok edilenlerde biri merdiven bunu geçtik bu zeminde ikili dar odaya açılan bir işarettir. Ama bize diğer ihtimaller lazım. Mesela bahçedeki havuz istikametindeki duvar dibinde farklı taş bloğunu bulmak ve bu blok taşının bahçe kısmından da dış kısmından da zemine boşluk vurarak zeminde dar bir koridor olup olmadığına bakılmalı. Bu zira sizin dediğiniz gibi ise evet su gideri de tünel olarak kullanılmıştır çoğu zaman. Bu tünel yine de sizi bir ağaç dibinden çıkışa götürecektir. Tünel boyu ortaya varmadan ve bahçeden çok uzaklaşmadan sol tarafta bir kapı saklanma odasına gider. Tabi bu size saydığım kişilere ait ise böyle olma ihtimali yüksektir. Bunun dışında ikinci katın size ait olup olmama ihtimali nedir bilmek lazım. Evi içeriden net ışık ile görmekte de yarar var. Bahçedeki üzüm asması yok. Göremedim bu da çok önemli. Yani ihtimal var ama zayıf yönde. Selametle İnş’ALLAH.
konuyu biliyorsun ama konuya yazmak istemiyorsun güzelmış:)