Fit Bir Vücuda Sahip Olmak Isteyen Kadınlar Nasıl Beslenmeli? | Define Mekanı- Define işaretleri

diyetuzmani

Üye
Kullanıcı
Katılım
17 Temmuz 2019
Mesajlar
1
Beğeni
0
fit-bir-vucut-icin-nasil-beslenmeli-3-830x415.jpg

Bedeninizle Barışmanın Yollarını Öğrenin!

Hepimizin derdi daha güzel görünmek ve fit bir vücuda sahip olmak değil
mi? Bu amaçla pek çok diyet programını denemedik mi? Spora başlayıp ağır egzersizlerle kendimizi yormadık mı? Ancak bunların hepsi faydasız! Fit bir vücut için öncelikle sağlıklı beslenmek, bu konuda bilgi sahibi olan diyetisyenlerden destek almak gerekiyor.

Fit bir vücut için nasıl beslenmeli sorunuza diyetisyen önerileriyle cevap vermek için bu içeriği hazırladık. Siz de fit vücut nasıl yapılır merak ediyorsanız yazımızı okuyun. Unutmayın, fit bir vücut demek sadece zayıf olmak, kilo vermek değildir. İdeal kilonuzda olup aynı zamanda güçlü ve sıkı bir vücuda sahip olduğunuzda fitsiniz demektir!

Sağlıklı Beslenmeye Odaklanın!
Kadınlar fit vücut sahibi olmaya erkeklerden daha düşkündür. Çünkü fazla kilolar kadınlar için önyargılı yaklaşılan bir konudur. Nasıl fit olunur sorusunu soran kadınlar için öncelikli olarak sağlıklı beslenmeye odaklanmalarını söyleyebiliriz. Protein, kalsiyum, C vitamini ve demirden zengin besinler tüketmek fit bir vücut için ilk adım olacaktır.

Fit vücut kadın için önemli olduğundan kötü beslenme alışkanlıkların bırakılması sağlık sorunlarının da önüne geçecektir. Aşırı tuz tüketimi, karbonhidrat ağırlıklı beslenme, fast food tüketimi, asitli ve şekerli içecekler kilo vermeyi zorlaştıracaktır. Fit bir vücut için beslenme çok önemlidir.

Makarna, Pilav ve Hamur İşlerinden Uzak Durun!
Fit bir vücut için beslenme programı hazırlanırken hamur işleri, pilav ve makarna yerine alternatif gıdalar tüketilmelidir. Sıkı bir vücuda sahip olmak ve daha kolay zayıflamak için şeker ve kalp hastalıklarının, insülin direncinin tetikleyicisi olan bu besinlerden uzak durmak gerekir. Makarna yerine kinoa, pilav yerine bulgur, hamur işleri yerine tahıllı ekmekler tüketilebilir. Fit bir vücut için nasıl beslenmeli diyenler öncelikli olarak tercihlerini değiştirmekle işe başlayabilirler.

Sebze Meyve Ağırlıklı Beslenin!
Fit vücut bayan ve erkekler için son yıllarda önemli olduğundan diyetisyenler özel olarak bu amaçla gelenlere diyet listeleri hazırlamaktadır. Sebze ve meyve ağırlıklı beslenmek daha hızlı bir şekilde fit olmayı sağladığı için diyetlerde bulunmaktadır. Elma, muz, mandalina, portakal, ananas, greyfurt, karpuz, kivi ve çilek gibi hem tok tutan hem de antioksidan kaynağı meyveler ile yeşil yapraklı sebzeler fit vücut için anahtarınız olacak. Nasıl fit olunur diyenler sebze ve meyve ağırlıklı beslenmeliler.

Protein Ağırlıklı Beslenin!
Fit vücut nasıl yapılır diyorsanız mutlaka proteini es geçmeyin. Protein alabileceğiniz besinler et ve süt ürünleridir. Günde 1 bardak süt, 1 kase yoğurt, peynir, kefir ve diğer süt ürünleriyle hem kemiklerinizi güçlendirir hem de fit vücut için kendinize iyilik yaparsınız.

Tam Tahıllı Besinler Tüketin!
Fit bir vücut için beslenme programınızda tam tahıllı gıdalar olsun. Böylece daha hızlı yağ yakarsınız. Günlük ihtiyacınız olan karbonhidratı da tahıllardan sağlamış olursunuz. Fit vücut bayan için zor bir süreç sonrası elde edilse de sağlıklı hayatın en önemli adımı olacaktır.

Fit bir vücut için nasıl beslenmeli, nasıl fit olunur sorularınıza cevap olacak önerilerimiz için mutlaka diyetisyeninizden onay alın. Size özel fit bir vücut için beslenme programına hemen başlayın.

Alıntıdır
Kaynakça:https://www.diyetuzmani.com.tr/kadinlarda-beslenme/fit-vucut-icin-nasil-beslenmeli
 

gıral

V.i.p Üye
Özel Üyemiz
Kullanıcı
Katılım
3 Şubat 2014
Mesajlar
2,064
Beğeni
2,831
Arkadaşlar herzaman söylemişimdir yine söylüyorum. Herşeyi mevsiminde yiyin ambalajlı gıdalardan uzak yaşamaya Hele hele tavuktan uzakdurun. Birde çalışın yiyipyiyip oturmayın. Oturup yatıyorsanız yemeyin kardeşim boğazınızı tutun :D
 
Üst