Forum Şekillendirme Öneriler | Define işaretleri ve anlamları

Forum Şekillendirme Öneriler

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
selamunaleykum,

Değerli define Mekanı forum kullanıcıları,

sizlere daha düzgün bir forumu nasıl sunabiliriz diye çalışmalarımız sürerken, sizlerden öneriler almak istedik. Forumu daha kolay nasıl kullanabiliriz veya forumda şu olsa daha kullanışlı olur daha güzel olur dediğiniz gözlemler var ise, elimizden geldiğince oluşturmaya çalışırız.

veya forum bu haliyle gayet güzel dediğinizi de görmek isteriz. :)

iyi forumlar.

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Bozkurtum güzel bir konu açmışsın inşAllah orjinal fikirler çıkar sitemize yazmak isteyen yazar kardeşlerimiz için bir bölüm oluşturulamazmı (sitemizin yazarları) gibi.. bir editör tarafından takibi yapılabilir eli kalem tutan okumuş yazmış bir çok kardeşimiz var makaleler denemeler hikayeler şiirler başlığı altında bölümler açılabilir...

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Tabiki lacivert24 abim, neden olmasın, her türlü fikre açığız, heleki böyle güzel isteklere. Yarın bu konuyu incelemeye alıp sonucu yine buradan bilgi veririm.
Sevgi ve saygılarımla.

wolf_52

Kullanıcı
Bozkurtum güzel bir konu açmışsın inşAllah orjinal fikirler çıkar sitemize yazmak isteyen yazar kardeşlerimiz için bir bölüm oluşturulamazmı (sitemizin yazarları) gibi.. bir editör tarafından takibi yapılabilir eli kalem tutan okumuş yazmış bir çok kardeşimiz var makaleler denemeler hikayeler şiirler başlığı altında bölümler açılabilir...
aynen katılıyorum, sistem olarak güzel, bakalım nasıl orji fikirler önerilcek merak ediyorum :rolleyes:bende düşünmeye başlayım...

acer

Kullanıcı
çok güzel düşünülmüş.benim aklımda şöyle bir fikir var. canlı sohbet .tabi belirli kurallar konulabilir. puanı yüksek .kişiler ne bileyim sürekli aktifler vs vs.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
aynen katılıyorum, sistem olarak güzel, bakalım nasıl orji fikirler önerilcek merak ediyorum :rolleyes:bende düşünmeye başlayım...

ustam merhaba,
fikir ve görüşlerinizi merakla bekliyor olucam. :)

çok güzel düşünülmüş.benim aklımda şöyle bir fikir var. canlı sohbet .tabi belirli kurallar konulabilir. puanı yüksek .kişiler ne bileyim sürekli aktifler vs vs.

@acer merhaba,

önerin ve düşüncen için teşekkür ederiz. Canlı sohbet daha evvel forumlarda denenmiş fakat yeterli performans alınamamıştır. Sebeplerinden bir tanesi şuydu, üyeler tüm taleplerini sohbet alanından yapıyor ve forumun işleyişinin bir mantığı kalmıyordu.

bir diğer sebep ise, belli bir noktadan sonra forum dışı veya sohbet dışı yorumların geliyor olmasıydı.
bu nedenle üzülerek belirtmem gerekıyorkı, bu önerini uygulamaya alamayız.
anlayış gösterecegını umuyor, alakan için tesekkur edıyorum.
farklı görüş ve önerilerin olursa bilmek isteriz.

FORUMDA KONULARI İNÇELERKEN MÜZİK DİNLENE BİLİR VEYA BİR RADYO

ustam merhaba,
bu istek zor olmamakla birlikte biraz sancılı,
şöyleki,
müzik dinletmek kolay fakat hangi müzikleri dinletcez o zor, sen türk halk müziği dinlerken bir diğeri pop diğeri cazz vb.. dinliyor.
hadi diyelim radyo ekledik, yine aynı problem doğabilir.
bir çok arkadaşımız mobil den bağlanıyor, onlarda şunu dıyecek olabilir, telefonda aniden müzik yukselıyor :) dinlemek zorundamıyım vs..
özellikle iş yerlerinde ani ses yükselmeleri sakıncalı olur :)

acer

Kullanıcı
bozkurt ustam hiç problem yok ,daha önce uygulanmış sıkıntı olmuş tabiki de forum sayfamıza zarar getiren faaliyetlerden uzak duracağız saygılarımla

gıral

Vip Üye
Şuanki hali iyibence ancaöğrendim işçıkarmayın daha birdedaha önceden açılmış konuların silinme işivar yorumları resimleri vs bencebu daha önem arzediyor saygılar

Kader25

Admin
Kiymetli ustam,
Teklif-1:
Konu acilirken basligi standart hale getirelim. Kutucuk acilsin, konu acan oradan secsin. Son satiri da ( Diğer ) kutucugu olsun.
Misal:
selale
Mezar
Deve
Tunel
Kartal
Yilan
Kaplumbağ
....
Diger
Bunun faydasi ne olacak?
Garip garip basliklardan kurtulacagiz. Konu butunlugune, birikime kolay ulasimi saglayacak.
Misal ben DEVE ile alakali daha once yazilan konulari okursam, daha fazla bilgiye sahip olacagim. Buna ulasmak icin simdi yapmam gereken detayli arama bolumu. Buraya deve yazdigimda ilgili ilgisiz onlarca bilgi geliyor. Veya bazi konular hic gelmiyor.
Muthis bir bilgi birikimi olacak. Yanliz buradaki resimler ve cizimler pasife donusmemeli. Gerekirse yuksek baytli resimleri dusuk bayta cevirip saklayacak ozellik ilave edilmeli.

Teklif-2:
Resim yuklerken tapatalk gibi bir kolaylik olsa iyi olur.
Herseyin sadece TİKLAMAYA ayarlanan bir donemden geciyoruz. Kopyala yapistir bile insanlara ağir geliyor. Tum kullanimlar farenin tiklamasina veya parmagin ucuna ayarlanmali. Bu hizlilik sağliyor. Kullanim kolayligu sagliyor.
Neticede burada yapilan tum yorumlar ve tespitler resim uzerinden yapildigina gore, en onemli mesele uygun ve uygun sayida resim paylasimi.
Resim yuklenirken kutucuklar olsun.
Kutucuğun icinde
"İsaretin kendisi
İsaretun sagi
İsaretin solu
Yukarisi
Asagisi
Ustten gorunusu
Uzak manzara
Vb. Yazsin.
Son 4 kutucuk diger yazsin.
Uye aciklama yapmak isterse, basliga dokunmamak uzere yanindan devam edip aciklamalarini yazsin.

Bu sekilde olursa tek resimle
İsin olmyacagini da uye anlamis olur . Resim yuklemesi de kolay hale gelir.