Google Reklam Politikası Hk | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
selamunalaykum,

herkese merhaba,

Google Reklam Politikası

Forumda en çok şikayet edilen konulardan birisi forum içindeki reklamlar. şimdi gönül isterdi ki forum içerisine reklam koymayalım.Fakat tek gelir kaynağımız google adsense reklamları dır. burada kullanıcılarımıza ücretsiz yardımcı olma gayretindeyiz, ama şunu da unutmamak gerekir ki forum sitelerinin bir maliyeti var.

Konuya dönecek olursak, google adsende reklamları neye göre yayınlanır. yani ben neden bu reklamı görüyorum veya bu reklam benim ilgilendiğim şeylerle hiç alakası yok diyebiliyoruz.

google adsense reklamları her kişinin google de açtığı oturum mail ine göre veri çeker. mesela google chrome dan girdiniz veya yandex mozilla vss. gmail iniz ile bu tarayıcılarda oturum açtığınızda aradığınız her ürün her konu yani google de aradığınız ne varsa, o tarayıcıların ve telefonunuzun ön belleklerinde depolanır. depolanan bu verileri google algoritmaları bilgisayarınız dan ve telefonunuzdan çekerek sizin ilgi duyduğunuz konuları bulur. (örneğin; iphone, drone helikopter, futbol, spor vs.vs)

ve siz ne zaman bir forum sitesine girseniz mobilden veya masaüstü bilgisayardan, o forum sitesinde google adsense reklamları varsa, size öneri olarak sunacağı reklamlar iphone, drone helikopter, futbol, spor bunlar olacaktır.
Bu google nin reklam polikasıdır ve inanılmaz bir şekilde çalışır. bir kez bir şey aramanızda, oyun oynarken herhangi bir uygulamaya girerken, sosyal medyada dolaşırken aynı şeyler karşınıza çıkıp durur. sonra şunu deriz, ya bu google nerden biliyor benim bunu aradığımı :) deriz.

Not: arkadaş ben senin dedikleri yapmıyorum ama yinede bana istemediğim şeyler çıkıyor diyorsanız, google neye göre reklam yayınlıyor.
sebepleri;
1-internet erişiminiz ortak paylaşımlı olabilir (komşularla vs)
2-aynı mail adresini bir kaç yerde kullanıyor olabilirsiniz.
3-aynı maili ev hanenizde bulunan diğer telefonlarda kurduysanız.
4-değişken ip lere sahipseniz.

Bu konu forumda çok kez soruldugu ıcın uzun bir yazı yazma gereği duydum. hem bilgilendirme hem bilinçlendirme adına.
umarım faydası olur.

gıral

Vip Üye
Usta elbette reklam almana bişe demiyoruz tabiki al bizim içerik hakkındaki rahatsızlıktan dolayı söylemlerimiz senin açıklayıcı bilgilerinle biraz uyuşmuyor Mesala diyelimki Google da ben kızları aradım baktım farazayani eee benbitek kızlarımı aradımda heponlar geliyor birsürü mevzuyu araştırıyorum niye onlardan bişe çıkmıyorda bitek bu kızlar çıkıyor arkadaş yani neyse buyeni sürümde oldu şuankinde görmedim usta beni yanlış anlama benim maksadım genel olan rahatsızlıklar kişisel bişe değil saygı ve sevgilerimle

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
yeni sürüme eklemiş oldugum reklam kodları ile şuanki reklam kodları aynı.
1-internet erişiminiz ortak paylaşımlı olabilir (komşularla vs)
2-aynı mail adresini bir kaç yerde kullanıyor olabilirsiniz.
3-aynı maili ev hanenizde bulunan diğer telefonlarda kurduysanız.
4-değişken ip lere sahipseniz.
şunlar biri bile sizin şikayetinize sebep olabilir.
neyseki düzelmiş şuan sorun yoksa iyi. mesela benim ip nolarım sabit . iş yerinde güvenlik duvarı var. o nedenle sadece tek ip den çıkış yapıyoruz. senin dediğin şekilde 1 tane bile reklam açılmadı. kesin şundandır dıyemıycem.

MAVRAN

Super Moderatör
Arkadaşlar ustam açık açık yazdı sitenin giderleri oluyor, hiç birimiz burada aylık bir üyelik ödemiyoruz dolayısı ile reklam almak zorundayız. Evet bazen farklı reklamlar çıkabilir ilgimi çekmediği için hiç önemsemiyor ve ilgilenmiyorum sizde aynısını yapabilirsiniz. Reklamsız olmaz arkadaşar. ALLAHA emanet olun

feylezof

Kullanıcı
"godlife" adında bir site var, hangi konuda reklam yaptığına bir bakın isterseniz... Elbette masrafları bir şekilde amorti etmek gerekir ancak, Reklam almanın da bir standartı olmalı diye düşünüyorum... Saygılar

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Usta elbette reklam almana bişe demiyoruz tabiki al bizim içerik hakkındaki rahatsızlıktan dolayı söylemlerimiz senin açıklayıcı bilgilerinle biraz uyuşmuyor Mesala diyelimki Google da ben kızları aradım baktım farazayani eee benbitek kızlarımı aradımda heponlar geliyor birsürü mevzuyu araştırıyorum niye onlardan bişe çıkmıyorda bitek bu kızlar çıkıyor arkadaş yani neyse buyeni sürümde oldu şuankinde görmedim usta beni yanlış anlama benim maksadım genel olan rahatsızlıklar kişisel bişe değil saygı ve sevgilerimle
Google'ın reklam algoritmaları çok basit değil. Belki duymuşsunuzdur evde veya işyerinde konuştuğumuz konuya ait ürünlerin reklamı çıkıyor diye. Bunu ne site yönetimi elimine edebilir ne de her hangi bir tedbir. Biz işimiz gereği reklam veren bir şirketiz. Sabit ip miz var. Evde veya işyerinde açılan reklamlar hep aynı konuda oluyor. Bunun günlük telefon ve bilgisayar kullanımında farkına varmadığımız kullanım şeklimizde olduğunu düşünüyorum. Yani yöneticilerin müdahale edebileceği bir konu olduğunu sanmıyorum. Reklam mecbur olacak site açısından ama içerik olayına çok müdahale edilebileceğini sanmıyorum.

Kader25

Admin
Google'ın reklam algoritmaları çok basit değil. Belki duymuşsunuzdur evde veya işyerinde konuştuğumuz konuya ait ürünlerin reklamı çıkıyor diye. Bunu ne site yönetimi elimine edebilir ne de her hangi bir tedbir. Biz işimiz gereği reklam veren bir şirketiz. Sabit ip miz var. Evde veya işyerinde açılan reklamlar hep aynı konuda oluyor. Bunun günlük telefon ve bilgisayar kullanımında farkına varmadığımız kullanım şeklimizde olduğunu düşünüyorum. Yani yöneticilerin müdahale edebileceği bir konu olduğunu sanmıyorum. Reklam mecbur olacak site açısından ama içerik olayına çok müdahale edilebileceğini sanmıyorum.
Müdahale ettirmezler.
Genel kaide şudur:
"Bir ürün ücretsizse, ücret sizsiniz" derler.
Hergün onlarca reklam çıkıyor karşıma hiristiyanlıkla alakalı.
"İsa (as) seni çağırıyor" diye çarpıcı başlık atıyorlar.

Bende içimden cevaplama yapıyorum:
İnşallah biz İsa as.ile buluşacağız amma İsa as. sizi yanına almayacak :))

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Müdahale ettirmezler.
Genel kaide şudur:
"Bir ürün ücretsizse, ücret sizsiniz" derler.
Hergün onlarca reklam çıkıyor karşıma hiristiyanlıkla alakalı.
"İsa (as) seni çağırıyor" diye çarpıcı başlık atıyorlar.

Bende içimden cevaplama yapıyorum:
İnşallah biz İsa as.ile buluşacağız amma İsa as. sizi yanına almayacak :))
Bence İsa ile buluşmayı sonraya bırakıp, burada kabirlerinde yatan adamlarıyla buluş ustam :) belki seni hediye ile karşılarlar :)