Gün dayanışma ve yardımlaşma günüdür. | Define işaretleri ve anlamları

Gün dayanışma ve yardımlaşma günüdür.

MAVRAN

Super Moderatör
Konu başlığından da anlaşılacağı gibi ülkemizde yaşanan yangın felaketinin ardından neler yapabiliriz ya da yapmalıyız diye bir fikir çalışması için sizin de öneri ve tavsiyelerinizi almak isterdim.
Öncelikle yangında hayatını kayıp edenlere Allah'tan rahmet diliyorum yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum.
Ve yine yangında maddi zarar görenlere de Allah yardım eylesin.
Ve sormak istiyordum aramızda yangın bölgesinde faciayı yaşayan kardeşimiz var mı acaba.

balkaya34

Kullanıcı
Konu başlığından da anlaşılacağı gibi ülkemizde yaşanan yangın felaketinin ardından neler yapabiliriz ya da yapmalıyız diye bir fikir çalışması için sizin de öneri ve tavsiyelerinizi almak isterdim.
Öncelikle yangında hayatını kayıp edenlere Allah'tan rahmet diliyorum yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum.
Ve sormak istiyordum aramızda yangın bölgesinde faciayı yaşayan kardeşimiz var mı acaba.
Bu çok acı bir olay , INSANIN yapamayacagı bir olay , Ben her saat başı haberleri izliyorum , Aglayanı Ciglık atanı ,ANNESIZ kalan kücücük keci yavrusunu , Yanmakdan kurtulmuş fakat su bulamayan susamış kaplunbagayı sulayanı ,Evi yanmış feryad eden ANAYI , daha bir çok durumları Gözyaşıyla seyrediyorum,
Bu kahpeligi yapanların ALLAH bin türlü belasını versin , Günyüzü görmesin İNŞALLAH,
Dayanilacak gibi degil ALLAH yardımcımız olsun .
ALLAH sehitlerimize rahmet eylesin ,

Kader25

Admin
Abi, yangınların başladığı günün sabahında Manavgat otogarında otobüsümüz mola verdi müşteri almak ve indirmek için. Sigara içmek için aşağıya indim. Öyle rüzgar vardı ki sigaramı zor yaktım. Ve hava çok kasvetliydi. Ertesi gün yine otogara girdik. Yangının külleri yağıyordu üzerimize. Dumanlar devam ediyordu. Sanki korku filminin platosu gibiydi manavgat.
Allah cc yardımcıları olsun. Kolay değil, ancak yaşayanlar anlayabilir. Bizimkisi geriden ağıt yakmak babından.

Elbette bu yangınlar dış istihbaratın "açık bayrak" operasyonu. Devletin elinde yeterli bilgi mevcuttur. Amma aklın yeterse gücün yetmez. Amma devletler unutmaz. Kafamıza çuval geçirildiğinde de hiç unutmadık. Zamanı gelince fırsatı bulunca ırak da aynısını yaptık. Amma videosunu yayınlayacak güçte değildik. İnşallah o günler de gelecek.

Biliyoruz ki, aydınlığa en yakın zaman, karanlığın en köyü olduğu zamandır. Bu badirede atlatılır. Bu hafta sıcaklıklar 4-9 derece daha artacak. Yeni yangınlar bekliyorum maalesef. Ya yine birileri 4-5 noktadan başlatacak yada uydu frekanslarıyla yapacaklar namussuzlar.

Önce ormanlara "çam ağacı" dikme inadından vazgeçmeliyiz. Ormanda gezen herkes bilir: Çam ağacı dikenleri zeminde 5-20 cm kalınlığında katman oluşturur. Üstüne basan buzda kayar gibi kayar. Ufacık bir kıvılcımla bu dikenler hemen tutuşur. Sonra ağaçlara sıçrar. Rüzgâr varsa söndürmek imkansız. Yeşil halde cayır cayır kolayca yanan ağaç çam ağacıdır. Her yeri geçinedir, çıradır. Çam ağaçları bize ABD nin Marshal yardımındaki kazığıdır. Zira çam tohumunu bize veren, zeytin ağaçlarını söktürüp yerine çam diktiren abd dır. Geç tutuşan çabuk yanmayan meyvesi olan ağaçlar dikilmelidir. Bu memlekette ahmak, hain ve gafil çok olduğundan hiçbir işimiz rayında gitmez. Kafa değişmedi bizde. Hala insanlar ölmeden üst geçit yapmayı beceremeyen bürokrasimiz aktiftir.

Son söz:
10 gün boyunca tüm ormanlarimiz parsellenmeli ve İHA lar ile 24 saat gözetlenmelidir. Ormanı yakan görüldüğünde de sihalar gönderilip her birisinin kafasına 1 bomba atılmalı ve hainlerin hücreleri dağılmalı, cesetleri dahi bulunmamalıdır.

Vefat edenlere Allahu Tealadan Rahmet diliyorum.

El-Ensari

Kullanıcı
Değerli Ustalarım, öncelikle bu hassasiyetinizden dolayı Teşekkür ederim.
Yüce Rabbimiz, vefat eden kardeşlerimize rahmet etsin, yaralılara şifalar versin.
Değil ki haberleri izlemek, yangında yanan insanların, hayvanların sözünü etmeyi bile insanın yüreği kaldırmıyor.
Mevlam Cümlemize Sabırlar versin.
Allahın,Meleklerin ve insanların Laneti
Bu Zulüm ve Vahşete sebep olan Zalimlerin üzerine olsun.
nacizane görüşüm,
hem deprem fay hatları üzerindeyiz,
hem salgın hastalıklar, hem de sel ve yangınlar gibi doğal afetlerle sürekli karşı karşıyayız.
*Her şeyi de Devletten beklememeli,
insanı ve islâmî sorumluluklarimizin farkında olmalıyız.
* yaşanan bu gibi olaylarda insan faktörünün etkisi de çoktur.
Rabbimiz bir ayette buyuruyor ki ; İnsanların kendi elleriyle yapıp ettiklerinden dolayı karada ve denizde düzen bozuldu. rum, 41.
Dinimiz bizlere ihya ve inşa etme,ıslah etme, insanların ve hayvanların huzur ve selameti, doğanın,tabiatın denge ve düzeni için, iyilik için çalışıp, kötüler ve kötülükler ile mücadele etmek gibi üstün bir vazifeyi vermiştir.
*Anlaşılıyor ki ,aslında insan düzelirse Dünya da düzelir, insan bozulursa, insanlar da , hayvanlar da, doğa da huzur bulmayacaktır.
*öyleyse hiç bir ayirim yapmaksızın , vicdan sahibi her insanın iyilik kervanin da yer alması lazım. gerek devlet, gerekse fertler olarak, gerek STK lar, gerekse Cemaat,Cemiyetler olarak iyilik hareketleri başlatmalı, kötülükler ile hep birlikte ciddi ve etkili bir şekilde mücadele etmeliyiz.
ayrıca Salgın hastalıklar ve Doğal afetlere karşı alınması gereken tedbirler alınmalı ve her fırsatta dile getirilmelidir.
* Özetle, gerek Devletler gerekse bütün dünya insanlık ailesi olarak, hepimiz aynı gemideyiz,
ve hem kendimizden, hem de Doğa ve Doğada ki diğer bütün Canlılardan da sorumluyuz.
aksi taktir de Gemi batarsa, hepimiz batarız.
Allah imtihanınızı kolay, Akibetimizi Hayırlı kılsın
inşaallah.

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Rabbim sabır versin bizlere
Çok üzülüyorum
Yapacağımız en güzel şey
Kardeşliğimizi korumak
Birlik içinde olmak
Hainlere ve zalimlere en güzel cevabımızdır
Vecibe olarakta
Elimizdeki yaş çubuğu dahi dikmektir
Cennet vatanımız her daim cennet kalacaktır inşaallah

kocyigit01

Usta
Super Moderatör
Abi, yangınların başladığı günün sabahında Manavgat otogarında otobüsümüz mola verdi müşteri almak ve indirmek için. Sigara içmek için aşağıya indim. Öyle rüzgar vardı ki sigaramı zor yaktım. Ve hava çok kasvetliydi. Ertesi gün yine otogara girdik. Yangının külleri yağıyordu üzerimize. Dumanlar devam ediyordu. Sanki korku filminin platosu gibiydi manavgat.
Allah cc yardımcıları olsun. Kolay değil, ancak yaşayanlar anlayabilir. Bizimkisi geriden ağıt yakmak babından.

Elbette bu yangınlar dış istihbaratın "açık bayrak" operasyonu. Devletin elinde yeterli bilgi mevcuttur. Amma aklın yeterse gücün yetmez. Amma devletler unutmaz. Kafamıza çuval geçirildiğinde de hiç unutmadık. Zamanı gelince fırsatı bulunca ırak da aynısını yaptık. Amma videosunu yayınlayacak güçte değildik. İnşallah o günler de gelecek.

Biliyoruz ki, aydınlığa en yakın zaman, karanlığın en köyü olduğu zamandır. Bu badirede atlatılır. Bu hafta sıcaklıklar 4-9 derece daha artacak. Yeni yangınlar bekliyorum maalesef. Ya yine birileri 4-5 noktadan başlatacak yada uydu frekanslarıyla yapacaklar namussuzlar.

Önce ormanlara "çam ağacı" dikme inadından vazgeçmeliyiz. Ormanda gezen herkes bilir: Çam ağacı dikenleri zeminde 5-20 cm kalınlığında katman oluşturur. Üstüne basan buzda kayar gibi kayar. Ufacık bir kıvılcımla bu dikenler hemen tutuşur. Sonra ağaçlara sıçrar. Rüzgâr varsa söndürmek imkansız. Yeşil halde cayır cayır kolayca yanan ağaç çam ağacıdır. Her yeri geçinedir, çıradır. Çam ağaçları bize ABD nin Marshal yardımındaki kazığıdır. Zira çam tohumunu bize veren, zeytin ağaçlarını söktürüp yerine çam diktiren abd dır. Geç tutuşan çabuk yanmayan meyvesi olan ağaçlar dikilmelidir. Bu memlekette ahmak, hain ve gafil çok olduğundan hiçbir işimiz rayında gitmez. Kafa değişmedi bizde. Hala insanlar ölmeden üst geçit yapmayı beceremeyen bürokrasimiz aktiftir.

Son söz:
10 gün boyunca tüm ormanlarimiz parsellenmeli ve İHA lar ile 24 saat gözetlenmelidir. Ormanı yakan görüldüğünde de sihalar gönderilip her birisinin kafasına 1 bomba atılmalı ve hainlerin hücreleri dağılmalı, cesetleri dahi bulunmamalıdır.

Vefat edenlere Allahu Tealadan Rahmet diliyorum.
cam agaci ulke ekonomisinde kerestecilik sektorunde cok buyuk katki sagliyo

kocyigit01

Usta
Super Moderatör
bir gun olsa ve o gun ulkede bayram edilse ve her bir birey bir agac dikse. 1 yilda 80 milyon agac topraga kavusturmus olur.

bunu yapamiyorsak evde yedigimiz meyveleri lutfen cope atmayin. dogaya birakin her 10 cekirdekten bitanesini doga kabul etse ne mutlu bize. bunu yapamiyorsak dahi lutfen cope bosetle atmayalim.

bi ciftci kardesimizden duymustum; sehir artitmasindan arta kalan su akintisinin dibinde (dere kenari) envai cesit meyve agaclarinin boy verdigini, hatta bazilarinin meyve verdigini soylemisti.