Hz adem ve havvaya cahil diyene sessizmi kalalım | Define işaretleri ve anlamları

Hz adem ve havvaya cahil diyene sessizmi kalalım

Kafkaslı

Vip Üye
HEDEF ŞİMDİ DE Sn.HALİL KONAKÇI

--- Manşete bakın "imamdan skandal" mış... Bir zamanlar U.Dündar'lar, R.Muhtar'lar, C.Ataklı'lar, H.Aygün'ler v.s aynı zihniyettekiler de böyle vaveylâ koparırlardı haber kanalların da...

--- Halil KONAKÇI hocanın vaazda ki ifadeleri şöyle:

"Söyleyin bana İslam'ın merkezi neresi? İslam'ın söz sahibi, makamı kim? Anladınız mı şimdi niye kaldırdılar, niye lağvettiler o makamı 100 yıl önce? Çıksın bir şarkıcı parçası Adem Aleyhisselam'a 'cahil' diyebilsin diye bu makamı kaldırdılar. Eğer o makam bugün kaim olsaydı bir kimse bile bugün konuşup Allah'ın indinde imam bile olsa söz sahibi olamazdı. Allah o makamı geri getirsin bize. Bunun için çalışacağız.

--- Aslın da dili ile değil kalbinde ki İMANI ile konuşarak bizlerin âdeta tercümanı olmuştur. Elhamdülillah...

--- Peki bu yobazlar ne yaptılar, şarkıcı bozuntusu, İslam düşmanı kadını İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ diyerek savundular değil mı

--- Peşinden de Bursa Barosu, Mihraplı Camisindeki vaazında hilafet çağrısı yaptı diyerek, Bursa Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda

--- Peki şimdi geliyoruz can alıcı soruya:

"Cahil ve yobaz güruhun, din düşmanı şarkıcının Hz.Adem'e (as) hâşâ sözleri İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ oluyorda, zerre hakaret etmemiş ve öz ifade ile tespitte bulunmuş Halil Hoca'nın sözleri nasıl olurda İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ OLMAZ..

--- Ne yani biri çıkıpta Ülkemiz de hilafet olsun diyemez mi Meselâ komünizmi isteyebilirsin, sosyalizm isteyebilirsin bu ifade özgürlüğüne giriyor ama Senin hoşuna gitmeyen SUÇ oluyor öyle mi...

--- "Elinde çekiç olan herşeyi çivi olarak görür" misali bunların zihninde, gönlünde lâikçilik çekici olduğu için kim muhalif söz ederse vurmaya kalkıyorlar...

--- Bunlar kadar ikiyüzlü riyakâr, sahte, edepten uzak, saygısız, cahil ve yobaz daha başka bir yerde bulamazsınız...

--- Bugün Cuma Hutbesin de Hz.Adem (as) ve bazı densizlerin özellikle Dini kavramlara hakaretlerine karşı şiddetli bir dil beklerken hutbemiz ALLAH KATINDA YEGÂNE DİN konusu idi...

--- İslam güncel meseleleri ele almazsa cevap vermezse nasıl anlaşılır. Eğer bugün cuma hutbesin de güncel konuya atfen %90 TEPKİ verilseydi inanın çok faydası olurdu...

--- Eğer şimdi bile bu KORKAK, RİYAKÂRLARA karşı KÜRSÜLER kullanılmayacaksa ne zaman kullanılacak...

--- Zira İSLÂM dışın da ne kadar inanç sahibi var ise KORKAK olurlar çünkü kılavuzları ŞEYTANDIR...

--- Aldığım bir habere göre Diyanet Halil KONAKÇI hoca hakkın da 5-6 saat süren bir toplantı yapmış. Bakalım sonuç İhsan ŞENOCAK'ın sonu gibi mi olacak. İnşaAllah olmaz...

--- Dostlar özelikle Halil KONAKÇI gibi küffara karşı duran ehl-i sünnet hocalara duâ edelim, hiç olmazsa desteğimiz bu olsun, tarafımız belli olsun...

--- Son söz: Sizler ne kadar böğürürseniz böğürün, "Hiç şüphesiz, Allah katında (tek ve gerçek) din İSLÂM’dır." (Âl-i Îmrân:19)

--- Allah teâlâ ehl-i sünnet büyüklerin yâr ve yardımcısı olsun ve bu zihniyeti ıslah eylesin ıslahaları mümkün değil ise KAHHAR ism-i şerif hürmetine KAHR-U PERİŞAN eylesin...Âmin

--- Hatalardan Rabbim teâlâ'nın mağfiretine sığınırım. Yazımız evvelâ nefsimizedir. Duâ eder duâ bekleriz İnşaAllah.

Saygı, sevgi ve muhabbetle. Selâm ve dua ile.

MAVRAN

Super Moderatör
@Kafkaslı hocam bütün dualarına canı gönülden Amin diyorum. Ve yine canı gönülden diyorum ki.
ALLAH'A Resulü ne ve Peygamberlerine
İslam değerlerine hakaret ise fikir özgürlüğü.
Kısık sesle değil.
Bağıra bağıra söylüyorum.
FİKİR ÖZGÜRLÜĞÜNÜZÜN BATSIN.

Bu gibi bazı çıkışlar aslında bizim gibi elhamdülillah Müslümanım teyip başka da suya sabuna dokunmayan korkak müslümanlar yüzünden oluyor. İnandığımız değerlere saldırılar olurken ben dahil hangi birimiz savcılığa bir dilekçe verip, inandığımız değerlere saldırılıyor diye suç duyurusu yapıyoruz. Şöyle bir hesaplama yapalım izninizle.
Vilayet başı on camiden 50 kişi toplamda kirktbin kişi eder.
81 vilayet×10 cami = 810 cami
810 cami × 50 kişi = 40500 kişi yapar.
40500 kişi suç duyurusu yapsa bakın o zaman nasıl. Savcılık bu işin üzerinde durur. Bunu vilayet başı 500 kişiyle sınırlı hesapladım.
Ve şimdi soruyorum kaç kişi suç duyurusu yaptı.
Oysa ALLAH'IN bu hususta Vaadi var,
Aslında bu konuda söylenecek çok şey var da, söz gümüş ise ben altına talip olayım.

Selam ve saygılar sağlıklı günler dilerim.

KOMAGENE

Vip Üye
gerek sosyal medya gerekse çevremdeki insanlara aşılamaya çalışıyorum
insanlar bilmiyor bilenler çabuk unutuyor çocukluğumda insanlar namaz kılıyor diye zülüm görüyordu sahip çıkılmazsa o günlerin gelmesi yakındır tiktok gençliği geliyor işin trajik yönü çocukların eline tiktok'a girsinler diye telefonu biz veriyoruz

Kafkaslı

Vip Üye
Sözlerime biraz açıklık getireyim,Bunu ilk gündeme getiren Siyaset oldugu icin Siyaseti öne sürdüm,Siyaset bunu gündem yapmasaydı,Bizlerin bu sözlerden haberi bile yoktu,
Madem siyaset gündem yaptı O zaman Milletvekilleri vs.ler onlar Mahkemeye veriyorlarmı bi görelim...
Sevgili dostym siyaseti hiç sevmem siyaset şetanin insanlar üzerindeki bir oyunudur eger bu gün buna ses çıkarmaz isek yarin başka kutsallarimıza hakaretler etmeye başlayacaklar ALLAH islam düşmanlarina lanet etsin

A21MEDLi

Admin
Sevgili dostym siyaseti hiç sevmem siyaset şetanin insanlar üzerindeki bir oyunudur eger bu gün buna ses çıkarmaz isek yarin başka kutsallarimıza hakaretler etmeye başlayacaklar ALLAH islam düşmanlarina lanet etsin
İslam Düşmanı Peygamberlere a.s.v. düsmanlıklar her dönemde olmustur,Kuranı kerimde bununla ilgili onca ayet var..Allah azze ve celle Ahirette mutlaka cezaları verecektir..
Tamam ustam sesiz kalmayalım,Ama bunu ilk ortaya atan siyasetciler olunca,iste o zaman onların bu sözlerinde baska ard niyet ararım,senin benim tepkimiz Allah azze ve celle icindir.ama siyaset bulastımı onların yukarda yazdığım sözleri icraatları aklıma gelince, Onların İslam adına yaptıklarına inanasım gelmiyor ..

MAVRAN

Super Moderatör
@A21MEDLi Ustam saygılar sevgiler hürmetler sunarım.
Çok doğru ve isabetli bir konuyla değindiniz, bir konu hakkında siyasetçi bir tepki veya çapa sarf ediyor ise onda mutlaka bir art niyet arar olduk, neden nedeni ise bir düşünürün dediği gibi aslında.
""Din bir silahıdır ve Kimin elinde ise güçlü o dur.""
Günümüzde siyasiler dini, inançlarımızı kullanarak bizleri öyle güzel yönlendiriyor ki yıllar sonra anlıyoruz bir oyun içinde düştüğümüzü, ancak atı alan Üsküdarı çoktan geçmiş oluyor.
Sizin de vurguladığınız gibi siyaseti gönlünden kalbinden söküp atmak gerek.
Ancak atalım da ama bu nasıl olacak sonuçta bizler siyasi otorite ile yönetiliyoruz. Bizi yönetenleri bizler seçiyor sonra da sizlanıyoruz. Aslında seçmiş olduğumuz siyasi otorite olsa da İslami değerlerimize yapılan saygısızlığa kim olduğuna bakmaksızın hemen vatandaş olaraktan tepki vermeliyiz diye düşünüyorum.
Sizin de vurguladığınız gibi yazarken öyle duygular içinde oluyorm ki ellerim titriyor yanımda çevremde olsalar mutlak saldırırdım üzerlerine, sonra da bir güzel sopa yerdim :D.
Allah için verdim bu tepkiyi diye düşünür sineye çekerdim.
Ustam bu konuda söylenecek çok söz var da Allah için yine sabır edelim. Rabb'im hidayet versin diyelim onlara da bize de

Sürci lisan etti isem affola, hakkınızı helal ediniz, saygılar sağlıklı günler dilerim.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Din ülkemizde her dönem maalesef birilerinin kazanç kapısı olmuştur. Devletin içinde bunu kullananlar o anki duruma göre tepki gösterir veya sessiz kalır. 2 tane kendini bilmezin sözlerine bakarak mevcut devlet düzenini değiştirmeye yönelik söylemlerde bulunmak yasalara göre suçtur. Şarkıcının da söylediği kanunlarda yer alan bir suçtur. Şu an yürürlükte olan devlet yönetim şekline ve yürürlükteki yasalara göre görev yapmaya mecbur olan savcıların görevini yapması gerekmektedir ama yargı siyasallaştığı için bu tür olaylarda maalesef bir yeşil ışık beklemektedir. Din konusunda doğal olarak hassasiyet gösteren arkadaşların cumhurbaşkanımızın sünneti üzerine cümlesini kuran bir meczuba da aynı hassasiyeti göstermeleri gerekir. Zaten yeterince kutuplaştık bu kutuplaşma milletimize ancak zarar getirir. Aklı selim olup bu tür uç çıkışların kimlerin işine yarayacağını hesap etmek gereklidir. Daha önce bu oyunları gördük, sağcı-solcu, alevi-sünni gibi yaratılan suni gündemlerde halk zarar gördü. Siyasi güçleri ellerinde tutanlar bunlardan etkilenmedi. Onlar her dönem gemilerini yürütür, vatan evlatları zarar görür.
“Sende Allah’ın sevdiği iki güzel özellik var: Yumuşak huylu olmak ve teenni ile (düşünüp taşınarak) hareket etmek.” (Müslim, İman, 25-26)

Kafkaslı

Vip Üye
Ben o yaziyi ne siyaset nede başka bir amaçla yazmadım iblisin uşakları bu tur söylemleriyle islami degersizleştirme oprerasyonlarıdır başlamışlardır bunların devami gelecektir bu soyonizmin bir oyunudur bilesiniz
Hayatim boyunca hep karşı durdum veduracağım bu en yakınım olsa dahi

Moderatör tarafında düzenlendi: