Hz.ömer Ve Namaz | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Hz.ömer Ve Namaz

İRON

Kullanıcı
okuduğunuzda insanlığınızdan vede tembelliğinizden utanacağınıza eminim.
misver bin mahreme(r.a) anlatıyor:
hz.ömer(r.a) hançerlendiğinde,zaman zaman bayılıyordu.
ziyaretine gittim.üzerine bir örtü örtmüşlerdi.
yanındakilere;
o ne halde? diye sordum.
gördüğünüz gibi dediler.
namaz,a çağırdınız mı?yaşıyorsa,onu namazdan başka birşey korkutup uyandırmaz.dedim.
ey emirül-müminin!namaz vakti dediler.
bunun üzerine uyanarak.:
öylemi vallah,i namazı terk edenin İslam,da nasibi yoktur.deyip kalktı.
ve yarasından kanlar akarken namaz,ını kıldı..
kardeşlerim şahsen okuduğumda gözlerim çok dolmuştu bi okadrda utandım insanlığımdan.
rabbim namaz kılmayan kardeşlerimizi ıslah eylesin.
namaz kılanlarında namazlarını makbul buyursun ilah,i dergahında.
selamette kalınız.
kolay gelsinn.....

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
dini bölüme açmış olsaydın iyi olacaktı ama ,her müslümanın örnek alması ve kendine bir pay çıkarması gerektiği,ayrıca adaletinin ,dünyanın takdir ettiği ,biz müminlerin bu günümüzde ,bu hal üzere olmamıza büyük katkıları olan,şefaatine muhtaç olduğumuz ,mübarek halifemiz hürmetine ,yerini değiştirmiyorum. arkadaşlarımızda lütfen değiştirmesinki ,daha çok üyemiz izleyebilsin.
olaki içimizden birileri bu vesile ile ,üzerindeki gafleti atabilir.
ALLAH razı olsun İRON kardeşim.

İRON

Kullanıcı
@İRON Allah C.c. Razı olsun usta içimize su serptin...
rica ederim mubarek sempatik.
insani görevimiz bunu ama böle ama öyle bir şekilde birbirimize aşılamk zorundayım.
ALLAH c.c sizlerdende razı olsun inş...
rabbim gönlünüze vede ocağınıza bereket ihsan eylesin..

İRON

Kullanıcı
dini bölüme açmış olsaydın iyi olacaktı ama ,her müslümanın örnek alması ve kendine bir pay çıkarması gerektiği,ayrıca adaletinin ,dünyanın takdir ettiği ,biz müminlerin bu günümüzde ,bu hal üzere olmamıza büyük katkıları olan,şefaatine muhtaç olduğumuz ,mübarek halifemiz hürmetine ,yerini değiştirmiyorum. arkadaşlarımızda lütfen değiştirmesinki ,daha çok üyemiz izleyebilsin.
olaki içimizden birileri bu vesile ile ,üzerindeki gafleti atabilir.
ALLAH razı olsun İRON kardeşim.
mubarek insan aslından o bölümün farkındayım lakin sizinde ifade ettiğiniz gibi sadece bu bölümde daha çok arkadaşımız görmesi amacıyla bu konuyu burda açmış bulunmaktayım.
evet hakatende bu zamanda bulunduğumuz durum gerçektende içler acısıı bir hal.
bizde siizn belirtiğiniz gibi sadece rabbimizin rızasını gözeterek burda yayınladık,yayınladıkki sölediğiniz gibi belkide birilerinin namaz,a başlamasına vesile olması adına uygun gördüm..
mubarek insan inanırmısın bazen çok nadir olur bende gaflete düştüğüm zaman çok ama çok nadirde olsa iblise yeniliyorum.
ve yenildiğim zaman sadece bir vakit dahi olsun namaz kılmadığım zaman içim daralıyor ve nerdeyse sıkıntıdan patlamk derecesine geliyorum taki namaz kılıp tövbe edene kadar.
rabbim kılmış olduğunuz namazlarınızı namazlarımızı makbul buyusun yuce dergahında.
kılmayan kardeşlerimizede kılmalarını nasip eylesin.
hani bir hadisi şerifte buyuruyor,ya sadece ufak bir kısmını yazıyorum:
dünya peşinde koştuğunuz kadar ahiret içinde okadar çaba sarf etseydiniz cenneti garantilerdiniz.
bi dünya malı için okadar uğraşıyoruz.define bulmak için kaç yılımızı haarcıyoruz.
yer altındaki metali objeyi madeni kaçırmamak için yanılma payı olmamaısı için nice zamanımızı heba ediyoruz ufak bir çubuk veya farklı bir cımbız yapmak için.
ama sadece 24 saatten bir saatimizi rabbimizin bizim için fırsat olarak sunmuş olduğu bu güzel nadide incilerimiz için ayıramıyoruz.
hakatende çok gaflet içindeyiz...
ALLAH c.c sizdende razı olsun be mubarek insan.
inş bir ara bizim beş minareye yolunuz düşerde siizinle tanışma konuşma kaynaşma ırsatımız olur.
selamette kalınız.
hayırlı gunler...

İRON

Kullanıcı
ALLAH cc. razı olsun fakir baba.. gönlü çok ama çok zengin baba...(beğendim)
güzel temiz nurlu güler yüzlü mubarek insan
kardeşim.
beni arada sıradada olsa eski nikimle yad ediyor ve bundandan duyduğum memnuniyetimi belirtmek istiyorum.
evet hakatende fakirim hamde çok fakirim.
ama rabbimize çok şükürler olsun ki,raabbimizinde ifade ettiği gibi ben fakir olduğu halde cömert kullarımı severim.
ve bu benim için bir gurur vede övünç kaynağı olsa gerek.
fakirlik biz fani kullar için bu dunyada sıkıntı vericidir.biliyorum farkındayım.
ama,bunu fırsata çevirmek biz beşer,lerin kulların elindedir.
sadece şükür edip rabbimize isyandan uzak durup halimizden rabbimize şükretmektir.
ve bunuda unutmayalım ki mahşerde cennete ilk gi,ren insanlarda fakir ama bi okadarda şükürdar insanlardır.
hani bir yerde yanılmıyorsam hadis-i şerifitr.
islam girip olar gelmiştir.garip olarak gidecektir.
ve ne mutlu garip,lere.
mubarek insan rabbim sizlerdende razı olsun ilim kabiliyetinizi artırsın onunla amel etmenizi nasip eylesin.
dunya malını sahibi korur;fakat ilim sahibini ise sahip olduğu ilmi onu korur.
inş fani dunyda burdaki kardeşlerimizle tanışma fırsatımız olur dunya gözüylede olsa....
selamette kalınız kolay gelsin inş...