Iki daire yanyana yuksekte yerebakmakta içlerinde x işaretleri mevcut nasıl yorumlamalıyız | Define işaretleri ve anlamları

Iki daire yanyana yuksekte yerebakmakta içlerinde x işaretleri mevcut nasıl yorumlamalıyız

manasli

Kullanıcı
S.A dostlar cumleten allahın rahmetı ve bereketı uzerınıze olsun bugun gıttıgım yerden bahsetmek ıstıyorum bıraz tokatın roma bızans rum ve ermenılerınde yasadıgı bır yere gıttık arkadaslarla gıttıgımız yerde daha onceden acılmış 32 merdıvenle ınılen tabanı sılme sofra tası gıbı olan bır mezar var mezarın gırısınde guzel bır yuvarlak oyma mevcut boşluk testı yaptıgımızda mezarın ıcını degılde ana kayanın ıcersıne gıdıyo cubuk bırde ılac surulen bır cubuk vardı arkadastaa oda aynı yone ısaret edıyo bahsettıgım kaya tek cıkısı olan ve 6 yada 7 katlı bır ev dusunursenız okadar yuksek ama en az 6 bına sıgacak kadarda genış kaya uzerınde tek donem soygununa ugramıs bır mezardan baska hıcbır bulgu yok kayadan ındıgımızde guneybatısında ( bu arada kaya guneye meyıllı) kayanın guney kısmında sapka gıbı dıyeblırız bır cıkıntı var kaya uzerınden ınmek ımkansız bu dısa dogru cıkıntı ıcınde kayanın altında yanı gokyuzune degılde zemıne bakan kısmında ıkı yuvarlak daıre bulunuyor daırelerın herbırının ıcersınde x ışaretı var daırelerın ıkısıde bırbırıne neredeyse degıyo ılk defa bole net ve guzel bır ısaret gordum dıyebılırım resımler arkadasta dıjıtalde fotografınıda yuklücem nasıp olursa hepberaber ıncelerız ınsallah benım rıcam bu ısarete ne ustten ınılıyo bakmak ıcın ne alttan cıkılma ımkanı var yanı ıtfaıye merdıvenıde olsa ulaşmak ımkansız bu ısaret hakkında bılgı ve paylasımlarınızı ve degerlı yorumlarınızı beklıyorum.saygılar selamlar MANASLİ.sımdıden tesekkur edıyorum

ersan

Admin
Cevap: Iki daire yanyana yuksekte yerebakmakta içlerinde x işaretleri mevcut nasıl yorumlamalıyız

slm manasli usta burada sapka gibi cikinti var demisin birde oyma icinde carpi isateri var demisin o sapkagibi dedin yer acilmis mi psapka dedin yer kaya mezarin sapka gibi yer mezar selerden korusun su girmesin diye yasparmislar o oymalari icin bir yokla bakal;im horasan veriyor mu mujdesi olabilir belkide haritasi da cikabilir benim anladime gure sade birini acmislar mezarin birtana ta var tam o acik olan mezarin icine girdimi ici bosluk veriyor mu cubklar odalar kat --kat da olur

şahin

Kullanıcı
Cevap: Iki daire yanyana yuksekte yerebakmakta içlerinde x işaretleri mevcut nasıl yorumlamalıyız

bagımsız bir yerde kayanın zemıne bakan tarafında diresel oyma ve içlerinde X işareti var demişsiniz.

bunun anlmı 2 adet kapalı yer. büyük ihtimalle rum (yunan & greek) dönemi mezar odaları verir.
oymaların derinligi nedir. baktıgı yeride resimlediysen konuya ekle.

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

Aleyküm selam manaslı arkadaşım,

güzel bulgulardan bahsediyorsunuz,,, ama tembelsin :D
9 gün geçti arkadaşından resimleri alıp eklemedin. resimlerinden sonra konuna güzel yorumlar gelecektir. bence ihmalkar olma, konunu zenginleştir. saygılar.