iki işaret bi baslıkta topladım ustalarım elazıg | Define işaretleri ve anlamları

iki işaret bi baslıkta topladım ustalarım elazıg

gakkos

Kullanıcı
yerli tonluk kayaların oldugu tepe önü bir yer kayalar yerden iki karıs kadar havada gerisi toprakta belli degil bi kayada daire içinde hac o daireyi tam kaplıycak şekilde ve ve hacın daireye degen batı yönüne daireden 5 cm dısarı ok verilmiş ama ok kavisli geriye bakar şekilde yani yarım bi yuvarlak düşünün ortasınada bi çizgi öyle batıya bakıyor batıya 20 mt de tasta iki oyuk yumurta yarısı giricek kadar kadar özenle yapılmıs bunlardan 30 batıya devam edildi kayada daire içindeki hac oklardan dört tane daha ücü tam batı bakarken bi tanesi güney batı istikameti bu kayadan batı 70 mt iki kaya yerle düz araları 10 mt 8 er 10 oyuklar bazıları büyük küçük bu kayalar yerde uzandıkça gidiyor bu bi bölgenindi ikinci işaret kayaya oyulmus iki üçgenimsi oyuk ev çatısına benziyor üstteki büyüu alttaki küçük baktıkları yön kuzey ve boyutları büyügü iki karıs kadar bunların hemen yanında aynı kayada oval uc oyuk üstten yine alta doğru büyük daha küçük daha küçük şeklinde şimdilik bukard ustalarım bi yorum yaparsanız sevinirim umarım fazla ac gözlülük edip yazmadım teşekkürler

star21

Kullanıcı
Cevap: iki işaret bi baslıkta topladım ustalarım elazıg

ben yorumunu tam okumadım ve hemen yorum yapmak istedim..gakkoş kardeş..senin ora yer altı şehri ve mezarlık alanı..sen şamanı bilirmisin benim halamin kocası oralı :) neyse senin ilk bakacağın yer o daire içindeki hac varya kavisli olan.o ilk önce bulunduğu kayanın altını incele mutlaka..ve o ok gibi buraya yakın yerde bir patika yol yada kervan yolu olacak tam dönemeç yerde bir kaza olacak o kayanın hem kendisine hem altına bak ve üzerinde işaret varmı iyice araştır..belki bu derede olabilir..ikinci işaretin oymalar ışte orası senin mezarlık alanın üçüncü işaretin ise üçgen burada 5 mt çevresinde boşluk araştırması yaparak alttaki odayı bulman mümkündür..şimdiden kolay gelsin.. Ve orası eski bir ermeni yerleşimi birde biraz uzakta kilise kalıntısı olacak birazda uzakta dere yada yağmur suyunun aktığı yer. Hepsi bu..ilerleyen zamanlarda yoruma devam ederim :)

HAWİT

<font face="tahoma" size="2" color="black"><b>Kend
Yasaklı

işaret yeminli yeminli haç felan hepsi güzelde bir de resimleme imkanın olasa dahada güzel olur ozaman net yorum atarım anlaştıkmı :)

A21MEDLi

Admin

arkadaşım bu saydıklarını resimleyip yollayabilseydin daha sağlıklı yorumlar gelirdi ama bu anlattığım senin anlatımına göredir bilesin...
orada buluna bu haçların hepsinin biribiriyle bağlatısı ayrı ayrıdır.vede bunları ayrı ayrı değerlendir.
daire içindeki haçın kendi kayasının dibine veya 3-9 mt civarında yoğunlaş.. + 5cm ok dışarı çıkmış yarım yuvarlak (U gibi) geriye bakıyor dediiğin
''U'' ya sırıtnı ver karşında (fazla uzak değil) fazla yüksek olmayan toprak tepecik veya taş yığını varmı?

KOMAGENE

Vip Üye

muhteşem yorumlar gelmiş bana yapılacak yorum kalmamış sadece şunu söyleyebilirim eğerki işaretleri bulan ilk kişiysenız hemen kazı izni alıp malınızı çıkarınız hiç birinde umut olmasada yeminli haçtan çıkarırsınız

gakkos

Kullanıcı

tüm yorumlar için gönül dolusu sevgiler saygılar güzel yorumlardı resimlemeye gelince resim cekecek öyle bi telefonm yok o yuzdn imkanlarım da cok kısıtlı yakınlardan arkadaslar aramamdaki neden de buydu

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

tüm yorumlar için gönül dolusu sevgiler saygılar güzel yorumlardı resimlemeye gelince resim cekecek öyle bi telefonm yok o yuzdn imkanlarım da cok kısıtlı yakınlardan arkadaslar aramamdaki neden de buydu

bence ne yap yap . o alanı resimle. sadece işaretleri yakından değil uzaktanda çek. net resimler olması için pikseli yüksek bir fotoğraf makinası kullan. net resimler net yorumlar getirir bunu aklından çıkarma üstad. çevre resimlerini eklemeyi de sakın unutma. çevredeki alanların işaretlerin baktığı yönlerin resimlerini de ekle. bide yönlerini yaz bu resim şuraya bakar bu resim diğerinden şu kadar uzaktadır yönü de doğudur veya güneydir şeklinde yazarsan sana işte o zaman çok faydamız dokunabilir. saygılar

gakkos

Kullanıcı

içimin yagları eriyor bu güzel yorumlar karşısında inanınki umarım çekerim çizxim olarak becersem atarım ama

Son düzenleme:

İRON

Kullanıcı

s.a mubarek belkide malın uzerinden defalarca geçip gitinde baherin yok.enkısa zamanda resimlerini ekle şurayada gerekenleri sölesinler.sana ustalarımız.selametle....