işaretin arazi ile uyumluluğu | Define işaretleri ve anlamları

işaretin arazi ile uyumluluğu

A21MEDLi

Admin
S.a Arkadaşlar gidip gördüğüm işaretin,araziyle nasıl uyum halinde olduğunu resimli anlatacağım.burada çıkaracağımız ders işaret her ne olursa olsun,hep doğayı KORDİNAT olarak kullanıldığının en güzel versiyonudur.

işaretlere hep mantıksal çerçevede bakılmalıyız
''işaretimiz bu araziye göre 1000/1 ölçeğindedir'',bunda birazda inşaatçı ve projelerle haşır neşir içinde olduğumdan dolayı bu durum gözden kaçmaz şekilde bellidir.işaretteki çatlaklığın uzunluğuyla? derenin az sağa doğru olan kısmından,işaretimin bulunduğu kayanın dibine kadar olan uzunluğunu göz kararıyla 100/1 ölçeklediğimizde aynı çıkar.çatlaklık=Dere aynı çıktıktan sonra proje yerli yerine oturdu.
benimsediğim mantık beni bu çözülmesi zor işarette bile mahcup etmediği düşüncesindeyim.

işaretin uyumlu arazisini tek fortoya sığdıramadığımdan dolayı,araziyi parsel parsel çekmek zorunda kaldım.
Konularınıza resim çekerken işaretin ve çevresinin bu şekilde çekip,daha güzel yorumlar gelmesine vesile olur..

RESİMLER GÜNCENLLENDİ

işaretin arkasında çok büyük harabe var bunun Manastır olabileceğini düşünüyorum..

İşaretle ilgili izlenimimi Anlatayım,
Bu isarete 2000 yılın başında ilk gittiğimde bu baş kısmı horasanlıydı,bu insan başıydı,saçı sakalı burnu vardı.insanların sıvayı kaldırması sonucu bu halle geldi..
Bi isaret "mumya"lanmış insandır.eskiden yeni dogmuş bebeği beze sararlardı,ya iste bu işaret anlattığım gibiydi..

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

100_7009.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

2.JPG

6.JPG

beytanya

Kullanıcı
Cevap: işaretin arazi ile uyumluğu

Elinize sağlık, çok güzel bilgi vermişsiniz. Teşekkürler:rolleyes:

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye

Güzel bilgi
Güzel paylaşım:rolleyes:

naftabar

Kullanıcı

elinize sağlık:rolleyes: çok değerli bilgi vermişsiniz değerli ustam;)

star21

Kullanıcı

eyvallah toprağım ama sanki biraz tesadüf gibi olmuş burası..ve yerleşim yeri değil mi orası burası hangi köy

star21

Kullanıcı

benim amacalar da o tarafda..ve sene 2003 de bir hoca alıp gittiler bir yer varmış..aradan bir gün sonra geldiler ne oldu amca dedim bir türlü bulamadık..bulduk ama sürekli yer değiştiriyo dedi..orada çok fazla yer var..kafama takılan şey o işaretin ne işareti insan kafası mı

A21MEDLi

Admin

ben buraya 2000 yılı başında da gitmiştim.ozamanlar sadece bakmakla kalmıştım,hiç bri çözümleme yapamadan geri geldim.o yıllarda resimdeki insandı kafasıydı bıyığı sakalı net belliydi,yıllar sonra resimde deforme meydana geldiğini gördüm.
bu resim benim gözümde yaa kral veya din adamı mumyasıdır.çünkü eli kolu ayakları sarmalanmış bir vaziyette duruyor..bunun mezarı ve mal yeri çizdiğim arazinin kordinatında gizlidir.bu resiim benim gözümde haritadır haritayı araziye oturtunmu her şey meydana çıkar..ama BAKMASINI değil GÖRMESİNİ bilenlere..

işaretlere sadece işaret gözüyle bakmayın araziye uydurun bakın bakalım uyuyormu uymuyormu,elinizde onlarca resim var denemesi beleş..işaret yapılmış bir kayanın yüzeyi bulunduğun arazinin yapısıdır..vede kayanın genel kısmıda bulunduğu arazinin yüz olçümüne denktir. (mezar sunularından oymalarından bahsetmiyorum)gerçek define işaretleri bu şekilde yapılıp,kayası dizayn edilmiş.

konudaki bu karacadağa giden işaretçi insanlar inanın kayalara bakmaktan dolayı kaya manyağı olurlar..:Dçünkü burası volkanik bölgedir, her kayadaki kabartmayı-çizgiyi işaret diye sunarlar buna bağlı olarak çözümlemesini yaparlar,bu çabaları beyhude bir sonuçtan öteye gitmez.
saygılar..

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

s.a

bu güzel paylaşım için tesekkur ederım.dikkat cekecegım noktada şudur,yaptıgınız şu yoruma dıkkat ettım,bir çok işarete yorum yapan kişilerin o işarete göre anlattıkları aklıma geldi.

işaret yapılmış bir kayanın yüzeyi bulunduğun arazinin yapısıdır..

tekrar tesekkurler.

özet olarak yukardaki ifade işaret çözmede bir teknik niteliğinde.yine dediğiniz gibi,elimizdeki işaretlere bakarak bu yorumları inceleyebiliriz.

hacı hoca işindeki yer değişme mevzusu gercekten esrarını koruyor.ama bu konuda verılen son yorumlar doğru oldugunu gosterir nitelikte,adam bulamayınca cin lere atıyor topu.

kolay gelsın.