işaretin arazi ile uyumluluğu | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

işaretin arazi ile uyumluluğu

star21

Kullanıcı
Cevap: işaretin arazi ile uyumluğu

tabi her işareti de araziye uydurmamak lazım..bu her işaret için geçerli değildir..ve zaten amcam söylediğinde gülmekten öldüm toprağım.. :)
Hocanın nefesi yetmemiş beni bağırsaydın benim nefesim yeterdi dedim..en başta beni götürseydin hocanın üfürüğüne gerek kalmazdı dedim. :)

A21MEDLi

Admin

evet bozkurt usta kayanın yüzeyini dikkate almalıyızki, çözümlememiz daha kolay olsun.çünkü işaretin malının yeri; %40ı işaretli kayanın yüzeyinde saklıdır
işaretin çözümlemesini yapan şahıs,kayanın yüzeyini dikkate almalı.
dahada ileeri gideyim,işaretli kayanın meyiline bile baksın,bulunduğu araziye baksın tıpa tıpıdır.yanii işaretli kaya düz ise bulunduğu arazide duzdur.kayası aşağı veya yukarı doğru meyilli ise bulunduğu arazide yaa aşağı veya yukarı meyillidir.elinizdeki veya sitede bulunan resimleri irdeleyin bana kayanın yüzeyi ve meyili konusunda hak vereceksin...
bazen yapılan yorumlara bakıyorum.kardeş kayanın üzerine su dök hangi tarafa dökülüyorsa kayanın O kısmıyla ilgilen felan diyenler var..alla alla
bu yorum benim gözümde saçma sapan bir yorumdur..

A21MEDLi

Admin

tabi her işareti de araziye uydurmamak lazım..bu her işaret için geçerli değildir..ve zaten amcam söylediğinde gülmekten öldüm toprağım.. :)
Hocanın nefesi yetmemiş beni bağırsaydın benim nefesim yeterdi dedim..en başta beni götürseydin hocanın üfürüğüne gerek kalmazdı dedim. :)

öyle deme toprağım işaretide uydur,kayasının yüzeyini ve meyilinide uydurda sonucuna bak..bunu ben demiyorum kayanın kendisi anlatıyor tabiki okumasını ve görmesini bilenlere..
kayanın yüzeyindede bazı püf noktalar var,
onlarında anlamını bilmek gerekiyor,oda şunlardır;kayanın yüzeyinde kısım kısım çökmeler var.+ uzun veya kısa mm. veya cm.lik kesikler var + derin yarık veya ince çatlaklar var+kalem ucu çizer gibi çizgiler var.vs vs.bunların anlamınıda bilseniz yemede yanında yat.
arazi tüm çıplaklığıya karşınızda çevre resmine gerek yok gibi..

övünmek için demiyorum,öyle yorumlarım varki konu sahibi şaşırıyor,bizim gördüğümüzü sen çiziyorsun diyenler var
benden söylemesi,gerisi size kalmış..

BatıBeyi

Yasaklı
Yasaklı

amedli fikir aliş verişin güzel gözlemin dahda süper lakin yanılmışda olabilirsin unutma son nokta önemli bizler için :)

A21MEDLi

Admin

son noktaya gitmek için önce alan bulunmalı,alan daraldıktan sonra son nokta,kısmette varsa ulaşılır..benım yukarıda anlattıklarım malın yerine ulaşmak için çok güzel bir araçtır..ne demişler yaa,her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır.benimde bu şekilde..sizlerede sadece tavsiye ederim..empoze etmem..
postacı mektubu adresine ulaştırmak için önce mahalleye uğruyor,daha sonra sokağa,daha sonra binaya,en sonunda mektubun varacağı eve..bu eskidende böyleydi şimdide aynı,fark yok
işaretler ve kayasıda postacı örneğindeki gibidir..saygılar

BatıBeyi

Yasaklı
Yasaklı

haklısın amedli usta varsa bilgin paylaşki herksde faydalnsın ben kendimiaz çok kurtardım yeniyeni başlayanlar için pek çok öenmlisaygılar

star21

Kullanıcı

şimdi toprağım benim yüreği sağlam güzel insanım.öncelikle saygı ve selam benim güzel amedime..şimdi ben bir yere çok yakın bir oyma gördüm işçiliği alçak düzeyde ee ben bu tek oynayı nasıl araziye uyduracam..yani tek işaretli olan işaretleri araziye uydurmak bence o varacağın adresden seni uzaklaştırır diyorum..yada bir at nalı..yada bir dibek..şimdi hadi at nalını araziye uydurduk,nasıl en yakın çevrende kervan yolu patika yol veya kaya üzerinde ikinci işaretini ara..bir pınar bir çeşme ara..bunlar tamam..şimdi dibek ben bunu nasıl araziye uyduracam..belki bilirsin bu kayalara oyulmuş dibek bizim o taraflarda çok olur ve malı içinde olur ve kesin içindeki mal altındır ve kesin ermeni işidir.simdi ben bunu araziye uydurmam imkansız uydurursam maldan uzaklasacam..ışte benim anlamak istediğim bu..kusur oldu ise affola toprağım niyetim seni eleştirmek yada muhalefet etmek değil yanlış anlaşılmasın..ben sadece fikir alış verişi yapmak istiyorum..

A21MEDLi

Admin

şimdi toprağım benim yüreği sağlam güzel insanım.öncelikle saygı ve selam benim güzel amedime..şimdi ben bir yere çok yakın bir oyma gördüm işçiliği alçak düzeyde ee ben bu tek oynayı nasıl araziye uyduracam..yani tek işaretli olan işaretleri araziye uydurmak bence o varacağın adresden seni uzaklaştırır diyorum..yada bir at nalı..yada bir dibek..şimdi hadi at nalını araziye uydurduk,nasıl en yakın çevrende kervan yolu patika yol veya kaya üzerinde ikinci işaretini ara..bir pınar bir çeşme ara..bunlar tamam..şimdi dibek ben bunu nasıl araziye uyduracam..belki bilirsin bu kayalara oyulmuş dibek bizim o taraflarda çok olur ve malı içinde olur ve kesin içindeki mal altındır ve kesin ermeni işidir.simdi ben bunu araziye uydurmam imkansız uydurursam maldan uzaklasacam..ışte benim anlamak istediğim bu..kusur oldu ise affola toprağım niyetim seni eleştirmek yada muhalefet etmek değil yanlış anlaşılmasın..ben sadece fikir alış verişi yapmak istiyorum..

Amed'dende sana saygı ve sevgiler..
bir yerde saygı sevgi çerçevesinde tartışma yoksa bilinki orada demokrasi yoktur,diktatörlük vardır.bundan dolayıdırki,her eleştiriyede açığım.

açtığım bu konudaki işareti araziye uydurup çözümlemesini yaptım.başlık sadece bu işaret içindi... bu konuyu tüm vs.vs. işaretleri kapsayacak şekilde genelleme içine sokmuyorum..ama yinede olmaz demiyorum,bu örnekteki gibi olanlarda var..

yukarıdada yazdığım gibi,bu anlattığım sadece gerçek define işaretleri içindi. mezar oyması veya sunusu için değil diye.

şunuda belirteyim,DAİRESEL yapan işaretin malı kendinddir.fazla uzağa bakılmamlı..

gelelim sendeki bu soru işaretlerine..at nalı işaretinin olduğu kayanın yüzeyinin resmini yolla bulunduğu arazide patika yolmuş,kaynakmış yerlerini belli kayalıkmı yoksa ova gibi düzmü yoksa yamaçmı,oradaki dere V -L-U gibimi kıvrılmış,dere incemi yoksa genişmi patika yol derenin nersinden geçiyor vs vs.ve arazinin nasıl bir cografyaya sahip olduğunuda anlatabilirim..bunları sayarken senin o araziyi görmende gerekli yoksa yorumum havada kalır...

dibek dediğin (danu döğulen) bu orada bulunan höyük veya höyüğe benzer tepeyi verdiğinide unutma.bunada dikkatini çekersen iyi olur.

arazide ne var ne yok kayanın yüzeyine işlenmiş inann kayanın yüzeyine bakmasını değilde GÖRMESİNİ bilebilseniz sanki google erathte o bölgeye bakar gibi,araziye bakarsın inancın olsun.bazen bu gibi yüzeye rastlıyorum,o insanların tepenin arkasındaki oluşumu bile kayaya işlemiş olduğunu görüyorum...yıllarını bu işe vermiş insana bunu kabul ettirmek çok zor tabiiki.
ama kabullensede kabullenmesede işin gerçeği budur.

bende uzun yıllar sadece işarete bakmakla kaldım,taaki ZEKİ55 ustadımı tanıyana deek
saygılar..

Son düzenleme:

KOMAGENE

Vip Üye

yazıyı resimleri ve karşılaştırmaları okudum helal olsun dedim çünkü böyle bir yazı yazmayı düşünüyordum fakat destekleyecek resim yoktu elimde yorumları ve tartışmaları da okudum zevkli bir konu olmuş fakat katılmadığım bir yere denk geldim ötesini okumadım oyuk üçgen kare şekillerinde eğerki kanal verilmişse toprak ile teması dikkate alınmalıdır siz bu konudaki yorumlara güldüğünüzü söylemişsiniz banada sizin fikrinize saygı göstermek kaliyor ve aynı zamanda kendi fikrimi belirtmeme, bulunduğum yerden dolayı bu tür işaretlere sıkça rastlamaktayım ve üçgen kare vs. gibi işaretlerde eğer kanal varsa toprakla birleştiği yer genellikle mezar veya mağara mahsen olmaktadır bilgi doğru veya yanlış aklınızın bulunsun derim bakarsınız birgün lazım olur:=)

star21

Kullanıcı

şunuda belirteyim,DAİRESEL yapan
işaretin malı kendinddir.fazla uzağa
bakılmamlı..

Çünkü daire artık çember kapalı buradan çıkış yok demek..daire ve daire içinde bulunan işaretleri en yakın çevresinde ve kayanın altında yada kendisinde araştırma yapılmalı..çünkü daire kapalı bir şekildir.bu yüzden gidecek bir yeri yoktur.yani yön verici bir işaret değildir..