Işaretli taş

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı

ASİAVCI

Kullanıcı
Cevap: Işaretli taş

Asiavcı ustam bazen işaretler çok uzak mesafeleri betimler,,,bazen kaplumbağa ve ,,,işaretlerde 300mt civarı verselerde ,bazen km. leri bulur.

en güzel öğrenme yöntemi deneme yanılmadır bu artık aklınızın bir köşesine girdi dahada cıkmaz. yorumlar için tşklr

A21MEDLi

Admin

yorumumdada yazmıştım çevrede buna benzer işlemiş taşlar varsa? sutun taşı olabileceğini,fakat sadece bu tek varsa bunu sutun altlığına bağlama,bu sutun altlığıysa,çevrede bundan daha uuzun sutunlar nerde diye sormak lazım.
eğer bunu destekleyecek başka veri yoksa,sutun altlığı diyerekt aldanmamak lazım,buda benim görüşüm.

ASİAVCI

Kullanıcı

Arkadaşlar benim köyümde olan o taş eski hamama cok yakın biyerde duruyor tek veya iki tane oluyor genelde ve bu taşı yan taş duvarlar örüldükten sonra yapının tam ortasına dikiyorlar bu taşıyıcı görevi görüyor şu ana kadar yaptığım araştırmalarda bu bilgilere ulaşa bildim her görüşe saygımız var yorumlar için tşklr

TRUVA

Admin

Üsdat bir oda var gibi görünüyor. bu taşa benzeyen başka taşlar varmı aralıklarla devam eden. devamında tepe tümülüs varmı?

star21

Kullanıcı

HADİ BUYUR BURDAN YAK koptum

Moderatör tarafında düzenlendi: