Kadir Geceniz Mübarek Olsun... | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Kadir Geceniz Mübarek Olsun...

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Kadir Gecesi, “Kıymetli belirli bir gece” , kıymetine yeter olmayan, bir ömre bedel, bereketli ve şerefli bir gece olarak ramazan ayında yer alır. Bu geceyi de doğru okumak ve anlamak gerekmektedir. O gece ömre bedel bir gecedir. Ey insan; Kur’an indiği geceye otuz bin kat değer katmıştır. O gecenin değeri kendinden değil vahiydendir. Bu mübarek gece bereketini bizzat zamandan değil, o zamanda inmeye başlayandan almıştır. Şu halde aynı Kur’an bizim hayatımıza inerse, ömrümüze nasıl bereket katacağını varın siz hesap edin. İçine vahyin inmiş olduğu bir gece, bir ömre bedeldir. Kur’an bunun tersinin de geçerli olduğunu söyler: İçinde vahyin olmadığı bir ömür bir gece kadar bereketsizdir. Öyleyse bu gece hürmetine, Kadir gecesini, bu gecede indirilmiş olan Alak suresinin ilk beş ayetini ve bu geceyi bize anlatan Kadir suresini doğru bir şekilde okumaya ve anlamaya çalışalım.

Gönlümüze ve ömrümüzün her bir gününe bin aylık bereket katacak olan Kur’an-ı Kerim’i, Rabbimizin muradına uygun olarak anlamamıza vesile olması duasıyla Kadir Gecenizi ve ardından gelecek olan Ramazan Bayramınızı en kalbi dileklerimle tebrik ediyorum. Selâm ve dua ile...

firat

Kullanıcı
Irmak vadiden, sevda denizden, dua yürekten kopar gelir. Yüreğimdeki duaya ortak ettim sizi. Sizde dualarından mahrum etmeyin beni. Dostun hası huzur verir, muhabbeti ömür verir, yüzündeki tebessüm cemali Resul'den gelir. Rabbim ömrünüze ömür, gönlünüze huzur versin. Kadir geceniz mübarek olsun.

SM-A800I cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

esrarengiz2828

Kullanıcı
Amin ecmain
f4bd84f31e39655e2930ec6c869753ac.jpg

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Allah c.c razı olsun abi, rabbim denk gelenlerden eylesin, dualarımızı ve ıbadetlerımızı kabul buyursun inş.

wolf_52

Kullanıcı
Kadir Gecenizi ve ardından gelecek olan Ramazan Bayramınızı en kalbi dileklerimle tebrik ediyorum. Selâm ve dua ile,saygılarımla...