Kalıpta Kalmış Madenmi | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Kalıpta Kalmış Madenmi

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
konuyu yeni gördüm Esrarengiz ustam. 10 güne kadar resimleyebilirsen D VE DİĞERE OYMALARI GÖRME ŞANSIM OLUR.fındık temizliği yaptırmaya gideceğim. D nin mahzeni kesindir yalnız biraz derindir. girişi 3,5-4 metreye çıkar. dedektörle de tespitini yapamazsın. ayak muhtemelen çarık tipi. topuuk derinse arkasına 10 ,15 m ye dikkat etmelisin. oda mahzen der.
inşaallah hayırlara vesile olur.

esrarengiz2828

Kullanıcı
konuyu yeni gördüm Esrarengiz ustam. 10 güne kadar resimleyebilirsen D VE DİĞERE OYMALARI GÖRME ŞANSIM OLUR.fındık temizliği yaptırmaya gideceğim. D nin mahzeni kesindir yalnız biraz derindir. girişi 3,5-4 metreye çıkar. dedektörle de tespitini yapamazsın.
inşaallah hayırlara vesile olur.
ustam d oymalar tek taşın üstünde 5veya6 tane artı yakınında 5 metre dikötrtgen oyma var artı 30 metre üstünde açılmış kaya mezar 100 metre aşağısında sağ sol ayak ve sadece ortasında kıçının izi var yani ustam bölge son derece işaretle dolu bir okadarda işaretli bi bölge bayramda gidip resimleyecektim ama gidemedim işyoğunluğundan örnek resim bulabilirsem netten atıym benzerini ustam

esrarengiz2828

Kullanıcı
ustam böyle bi oyma var taşın alt tarafında çalışma yapılmış taşın dibine aynı yerde daha önceki yazımda açıklamıştım aynından 2 adet daha çıkmış gidemedim hepsini resimleyecektim öteki oymalarda buna benzer kare değil d şeklinde oyulmuş 5veya 6 tene aynı taşta ayaklar parmaklar yok hepside orjinal oyma zaten çok eski yerleşim yeri çakıllar ev yerleri eski hep

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
güzel kardeşim,oymaların yapılışında mutlaka farklı detaylar olur. yön vb gibi. benzeride olsa yanıltır.
dikdörtgen genelde iki odalı mezar odasıdır ve kaya ile bağlantılıdır. ve ziynet eşyası olur.
sağ düz ayak bir dereye yakın ve arazi meyillimi. görmeyince biraz afaki olacak ama, söylediği gibi ise üstten dereyi karşıya geçen yol olmalı ve dereyi geçince biraz ilerde taş yığını olmalı.tarifime uyarsa ,alınmamışsa içinde bir emanet olacak. işarewtler görüldüğünde daha net yorumlar alırsın inşaallah. Babaconda ustamızında sisteme göre yardımını esirgemeyeceğini umuyorum. sağlıcakla...

esrarengiz2828

Kullanıcı
güzel kardeşim,oymaların yapılışında mutlaka farklı detaylar olur. yön vb gibi. benzeride olsa yanıltır.
dikdörtgen genelde iki odalı mezar odasıdır ve kaya ile bağlantılıdır. ve ziynet eşyası olur.
sağ düz ayak bir dereye yakın ve arazi meyillimi. görmeyince biraz afaki olacak ama, söylediği gibi ise üstten dereyi karşıya geçen yol olmalı ve dereyi geçince biraz ilerde taş yığını olmalı.tarifime uyarsa ,alınmamışsa içinde bir emanet olacak. işarewtler görüldüğünde daha net yorumlar alırsın inşaallah. Babaconda ustamızında sisteme göre yardımını esirgemeyeceğini umuyorum. sağlıcakla...
anlattığına bire bir uyuyor ustam resimleyelim bakalıma işaretler anlattığımın bire bir aynı inşallah en kısa zamanda resimler atarım