kanas ustam tarihi ev yeri

ertug

Kullanıcı
kanas ustam saygılar bir arkadaşa ev temellerinin önemli olduğunu yazmıştın yorumunu okumuştum söyledilerinin hepsi bire biır tutuyor iki evin bulunduğu bölgeyi anlatmak iistiyorum dere güneyden kuzeybatıya doğru kıvrılarak akmaktadır benim gördüğüm en az üç şelale var evin olduğu yer şelaleye çok yakın 10m civarında kayalığa bitışık 2ci ev 100m kuzey batısında bulunmaktadır bölgenin geniş çaplı fotosu var ihtiyaç halinde yüklerim bölge sit alanı değil ustam yorumlarını bekliyorum allaha emanet ol saygılar

güney doğu köşesi

köşe duvardaki oyma

güney orta duvarı

güney batı köşesi

batı duvarındaki siyah taş

kuzey batı köşesi

doğu duvarı

ev bu kayalığın sonunda bitişik

KANAS_USTA

Admin
Cevap: kanas ustam tarihi ev yeri

kardeş
sana kesın olarak dıyebılırımkı
o gordugun kara taslı duvarın arkası ya hoyuge dayalıdır degılse bıle arka ıstıkametınde tumsek hoyuk vardır kara taş orayı vermekte.
burada toplamda 11-12 adet mezar var
şelalede de iş var.
cevreyı hep gezmek ısterız ama altından kalkabılırmsın bılmıyorum
dolayısıyla sen kolaylarıyla ılgılen.

ertug

Kullanıcı

kanas ustam yorumuna teşekkürler siyah taşın önünden arkaya doğru çubuklar boşluk veriyor arkada yığma yok büyükçe taş var çalılarlan kaplı ustam giriş derinliği tahmine ne kadardır kolay yerleri işaretlemen mümkünmü zor yerlerle uğraşamayız yaşımız geldi geçiyo ayrıca ikinci evin kuzeydoğu köşesine yakın duvarda kırmızı taş var ortasında murç oyması var bu taşın anlamı nedir yardımcı olursan allah razı olsun bölgede kayalıkların üstündeki taşların hepsine şekil verilmış insan suretleri hayvan figürleri yapılmış şelalede güzel yerler var dediğin gibi zor işler isterseniz resimleri görsel olarak atabilrim saygılar

cantar

Vip Üye

bu alanda kapalı bir oda var sanırım o parça taşlar oda açılırken düzenlenirken içerden kopartılarak çıkarılan taşlar birde baktığınız yerdeki yuvarlak oyma o yerin arka tarafında ise bir kaplumbağa mezar yeri diye düşünüyorum.

KANAS_USTA

Admin

Kara tasın arkasında calılarında altında yani aynı dılı konusuyruz orda mezar odası var kardesım. Bana kalırsa buralardan zıyade şelalede yogunla selale suyuna en yakın agac ıle suyun tam dusmeden oncekı yerınde arastırmanı yogunşastır para şelalede obur turlu o grdugun oymalar hep mezar. Basıt mezarda degıller tabı. Kilise yeri isa ve havarilerı betımlemesı tam 12 mezar mevcut.

savaş

Kullanıcı

yanliş yeri yoklamişin . köşeyi yoklayacan

ertug

Kullanıcı

yorum yapan arkadaşlardan allah razı olsun saygılar

KANAS_USTA

Admin

kanas ustam yorumuna teşekkürler siyah taşın önünden arkaya doğru çubuklar boşluk veriyor arkada yığma yok büyükçe taş var çalılarlan kaplı ustam giriş derinliği tahmine ne kadardır kolay yerleri işaretlemen mümkünmü zor yerlerle uğraşamayız yaşımız geldi geçiyo ayrıca ikinci evin kuzeydoğu köşesine yakın duvarda kırmızı taş var ortasında murç oyması var bu taşın anlamı nedir yardımcı olursan allah razı olsun bölgede kayalıkların üstündeki taşların hepsine şekil verilmış insan suretleri hayvan figürleri yapılmış şelalede güzel yerler var dediğin gibi zor işler isterseniz resimleri görsel olarak atabilrim saygılar

kardeş
yıne aynı mantıgı ızleyeceksın duvarın arka ıstıkametınde cayırlık alanda bırbırının aynısı olan ıkılıyı yakalayacaksın bırbırının aynısı iki kaya
bu ıkılıyı yakaladımmı ıkısının tam arasında denk gelen yerde aradıgın var.
bu mantıkla bır dusun bakalım bırbırıne yakın olan bu taş ikilisi var mı?
yok dersen senı kalıntının ıcıne yonlendırecegım.

ertug

Kullanıcı

kanas ustam duvarın arka resimleri büyük taş kara taşın bir metre arka solunda kalıyor dere yalaşık 6veya7m çalılıklardan arkayı gezemedim ustam duvar köşelerinde bişey varmıdır onuda yazarsan memnun olurum saygılar

kara taşın arkası

KANAS_USTA

Admin

uzerınde oyma bulunan kırmızı bir taş MARCUSS ısımlı kardesımızın mahzenler konusunda degındıgı sıstemın aynısıdır ıstınat duvarlı ve uzunca tunelı olan bır yeraltı mezar odasını vermektedır.

Selamun aleykum saygıdeger dostlar,bir konuda yarmınız ve yorumunuza ıhtıyacım var,mahzen girişlerini ele veren unsurlar hakkında,tunellı bır mahzen odası,giriş ortalama 15-20 mt mesafede olmalı dıye tahmın edıyoruz,girişin oldugu kısma istinat duvarı denılen bır yapı yapılmış,duvar zemın altında,tabı burası hafıf yamac bır yer,merak ettıgım ise giriş yanı kapı bu duvarın tam olarak neresınde olur ve derınlıgı nedır,daha once tecrube sahıbı arkadaslar yardımcı olursa memnun olurum,duvarın tam orta kısımlarında ust uste 3 kaya var,bunun altı giriş olabılırmı?3 kayadan sonra duvar 2mt kadar devam edıyor,saygılarımla.