kapak tasli comlek icinde komur!!!

b.trakyali

Kullanıcı
slmlar ustalarim, Berat Kandiliniz mubarek olsun. dere kenarinda kucuk bir kayaya rastladim ve ustunde cok karisik isaretler vardi,tasi kaldirdim topragi biraz elimle kazdiktan sonra yaklasik 10 cm derinliginde baska tas cikti duz kapak gibi, bunun hemen altindan bir kup cikti 25-30cm boyunda agizi bir tas ile kapatilmis,kupun icinden komur cikti,altin komuru olmasina pek ihtimal vermiyorum cunku komur cok hafif, ve parcalanik gibi duruyo ama ayni zamanda hepsi ayni boydamis gibide duruyo,kup dikey seklinde bulundu ve kupun disinda orta kisminda bir toparlak bir delik var ama sanki ustu kapatilmis gibi o oyma deligin. bolge bati trakya, define isareti olabilirmi? anlami nedir acaba? yardim edenlere simdiden tskrler.

star21

Kullanıcı
Cevap: kapak tasli comlek icinde komur!!!

oncelikle foruma hosgeldin kardesim?....ve resimleri varsa cevre resimleri ile birlikte eklersen guzel yorumar saglikli ve kesin yorumlar alacagina eminim...simdi senin anlattigina gore tanimlayamadigin isaretli bir tas gordun ve o tsi kaldirdin sonra 30 cm kadar kazdiktan sonra bir kup cikti ve dik yani agzi yukari bakiyordu icinde ise komur vardi bence sen devam et derim ve o kupteki kucuk oyma netarafi gosteriyor ise otarafa dogruda devam et derim

b.trakyali

Kullanıcı

Hosbulduk abicim, evt aynen oyle, tasi kaldirdiktan sonra 10 cm kazidim sadece,kupteki oyma kuzeybatiya bakiyodu, cvpladigin icin sagol abicim bilgilerin icin

star21

Kullanıcı

estagfurullah degerli kardesim yardimimiz dokundu ise ne mutlu bize...varol

b.trakyali

Kullanıcı

peki neden ugrasmiyayim acikliyabilirmisin ustam?

Alfa Romeo

Kullanıcı

Küp'ün üzerinde ki yuvarlak deliğin baktığı yönde 9 mt. mesafede Tümsek ,hafif yığıntı şekli bir kabartma yer olacak, hedef noktan orasıdır .......

KANAS_USTA

Admin

yerin guzel anlatımın yetersız
samanlık ıcınde ıgne aratma bıze
acık bır sekılde detaylı cevre anlatımı yap
yonler dahıl.