Karabasan | Define işaretleri ve anlamları

Karabasan

leono

Kullanıcı
Bir kaç ay önce bana geldiler, ne bir sure okuyabildim nede besmele çekebildim,
bırakın besmele çekmeyi Allah diyemiyorum yani telaffuz edemiyorum Allahın adını,
her gece tv yi otomatşk kapamaya ayarlarım izleyip dururken uyurum, annemde gelir kedi gibi sessizce odaya girer tv yi kapardı,
annemi bekliyorum tv yi kapatmaya gelecek diye ama annem gelmedi,
gözlerimi açamadım, en son çok kızdım bağırıyorum sesim çıkmıyor, lan sizin hiç Allah korkunuz yokmu lan bırakın beni ddedim
azıcık ağırlık kalktı üzerimden, ve tekrar ettim sonunda kurtuldum,

şimdide iki gece üst üste kardeşime gelmişler, tam ben odadan çıkar çıkmaz çökmüşler üstüne, aynı odada kalıyoruz,
bu gece, gece vardiyasına dönen kardeşim sabah işten geldi, bu gece cinleri kekledim diyor, nasıl kekledin laa diye sordum,
bu gece beni yatağımda bulamamışlardır diyor :)

karabasan neden gelir buna sebep nedir acaba? muhakkak ki bu bize sataşan cinler müslüman olanları,
çünkü sizin Allahtan korkunuz yokmu dediğimde bırakmışlardı beni, iyice kızmışım ki nasıl oldu ise Allah korkunuz yokmu diye sorabildim,
odamızda onların hoşuna giden bişi mi var acaba?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yörük2006

Kullanıcı
öncelikle nedenini daha doğrusu tecrübemi söylemek istiyorum yattıgı yatak veya yastıkta herhangi bir hayvanın tüyündenmi yapılmış buna dikkat et. zamanın birinde benimde başıma geldi ne konuşabiliyorum nede bagırabiliyorum zihnen uyanığım ama ölü gibiydim ne derlerse onu yapıyordum beni gusul haneye çagırdılar oraya gittim ve elimle temizlemeye başladım bunu gören babannem olayın farkına vardı dedeme kuran okumasını istemiş ben hatırlamıyorum dedemin de nefesi güçlüdür Allah var yukarda kuran sesini kulagımda işitmeye başladığım andan itibaren beni bıraktılar ve o günden sonrada bir daha da Allaha şükürler olsun gelmediler sana tavsiyem ustam kuran okumasını biliyorsan her sabah kalktığında yasin suresinin 9. ayetini ezberle her sabah kalktığında 19 kere okuyun Allahın izniyle hiç bir şey olmaz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yörük2006

Kullanıcı
Ve cealnâ min beyni eydîhim sedden ve min halfihim sedden fe agşeynâhum fe hum lâ yubsırûn(yubsırûne). bunu ezberle ustam dediklerimi uygula.

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Kıymetli kardeşim bu tarz hadiselere hemen hemen her kardeşimiz şahit olmuştur başlıca nedenlerinden biri yatağınızda veya altıda ekmek parçası veya kırıntılarından kaynaklı veya sırt üstü yattığınızda ensenizde oluşan sert baskı bir diğeri ise psikolojik korkular korunmak için mümkün mertebe yalnız yatmamaya çalışın ve yatmadan önce felak ve nas surelerini okuyup dua edin mümkünse abdestli yatmaya gayret edin inşAllah bu sıkıntıdan kurtulursunuz...
Ben mesela başımı yastığa koyduğumda şöyle dua ederim Bismillahirrahmanirrahim Eşhedüenlailaheillallah ve eşhedüennemuhammeden abduhu ve resulühu Lailaheillallah Muhammedenresulullah Allahümmesalli ala seyyidina muhammedin ve alla ali seyyidina Muhammed ey yüceler yücesi Mevlam bizleri ailemizi aile efradımızı akrabayı talukatımızı komşularımızı arkadaşlarımızı her türlü kötülükten afetten musibetten hastalıktan cinlerin şerrinden muhafaza ve emin eyle bedenlerimize sağlık sıhhat huzur ve afiyetler ihsan eyle inşallah Lailahe illa ente sübhaneke inni küntü minel zalimin Lailahe illa ente ya Hannan ya Mennan ya Bedii essemavati velard ya zel Celal 'ı vel ikram ismi şerifin hürmetine dualarımızı kabul eyle akibetimizi ve ahiretimizi hayr eyle inşAllah... diye dua ederim ve uykuya geçinceye kadar Lailaheillallah zikrine devam ederim...

hamzadan

Kullanıcı
Ustam yatarken,uyurken kelime-i tevhid zikri ilahisini terennüm etmek güzelde,alışınca ,kalbe de inince hiç farketmediğin yerde bakmışsın zikirdesin.Bu seferde devam edince uykun gelmeye başlıyor.İşte o zaman sıkıntı.:rolleyes:

leono

Kullanıcı
tavsiyeler için teşekkürler, 8 aylık kur'an kursunu 5 ayda tamamladım ben, yatılı kursta okudum sonrada firar ettim :) neredeyse hafız olucaktım, gece gündüz ders, firar sebebi bu değil tabii,
çoğunluk şükür ederek uyurum, okumuşluğum olmasına rağmen okumayı ihmal etmek iman zayıflığı olsa gerek,
sayın lacivert24, ekmek kırıntısı vs değil yemek falan yemiyoruz o odada, hatta evde ne kadar nazar boncuğu varsa kırıp attık,
muhtemel sigara külünden diyorum artık, sehba hemen yanımızda,

Kader25

Admin
Korkmayin.
Korkmamaniz gerektigi bilin.

Evinizin dis kapisi uzerine euzu besmele levhasi asiniz.
Disi uygun degilse ev icinde dis kapi uzerine asin. Bu cok onemli.

Wc de ve banyoda kil tuy kalmamali.Temiz olmali.

Kibleye karsi ayak uzatilmamali.

Besmelesiz hicbir sey yenip icilmemeli. Mumkunse 3 ihlas 1 Fatih a okunup yenip icilmeli.

Evde Yildizname vb. Kitaplar olmamali. Muhakkak basa bela olur.

Her nefs ölümü tadacaktir.

Kader25

Admin
6 ay kadar once bir ruya gordum. Evin dis kapisinda sarisin tirnaklari uzun once cok guzel sonra cok cirkin gozuken bir kiz vardi.
Bana sesleniyor kapiyi ac.
Bende kendisine bu eve girmeniz yasak. Cek git diye sesleniyorum. Tirnaklariyla celik kapiyi ciziyor.
Cok Korkunc sesler cikariyor.
Beni uyutmuyor.
Defol git sana zarar gelmesin diyorum.
Hala kapiyi cizip duruyor.
Allah Allah cc diye zikretmeye basladim.
Ben zikrettikce uzaklasiyor.
Kuculuyor kuculuyor.
Susunca geri geliyor.
Dedim ki o kiza;
Artik seni yakacagim.
Bana baska bir yol birakmadin dedim.
Yuksek sesle Allah Allah cc diye zikre basladim.
Erimeye basladi.
Baktim beni siddetli bir sekilde sarsan ve seslenen var.
Gozlerimi actim. Hanim salliyor beni.
Korkudan benzi sarsarmis.
Dedi ne bagirip duruyon, apartmani uyandirdin :)

Sonra anladim ruya sandigim ruya degilmis.

Cocukken cok gorurdum bu cakallari hep uzaktan bakip beni kotkutmaya calisirlardi.
Yanima gelmezlerdi. Bu zamana kadar da yanima gelmediler. En cok yaklasan bu kizdi. İnşallah bundan sonra da cok yaklasmazlar.

Her nefs ölümü tadacaktir.