Karanlıkta Otomatik Yanan Lamba Devresi | Define işaretleri ve anlamları

Karanlıkta Otomatik Yanan Lamba Devresi

Warning

Kullanıcı
İyi seyiler

gerekli yrleşim şeması ve pcb baskısını ekliyorum. bu devreyi yapan arkadaşa ulaşıp aldım. kendisine teşekkür ediyorum.

ekleme yapan @mc_307
Ekleme video:
Karanlıkta otomatik yanan lamba:

Moderatör tarafında düzenlendi:

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
sokaklarda ,bina merdivenlerinde kullanılıyorda ,evde kullanmak hiç aklıma gelmemişti.
warning ustam bunu ben yapamamda hazır satılıyormu.

abi evet satılıyorda evde pek randımanlı olmuyor, biraz deli muamelesi yaparlar, bu adam neden elini kolunu sallıyor evin içinde diye.
bunun şakasını bir iş yerinde yaptılar, adam ayakta bevl ederken ışık sönüyor hareket olmadıgı ıcın, adam başlıyor elini kolunu sallamaya, artık sen düşün gerisini. :D :D
ama balkonlarda tavsiye ederim.

Warning

Kullanıcı
hadi bakalım, ver şimdi cevabı :)
Var var biraz konularım var düzenliyeyim paylaşıyorum:D:D hemen köşeye sıkıştırıyorsun mübarek insan :D:D:D
hatta hemen yayınlayayım :D:D:D:D

1341308022.jpg

Malzeme Listesi
    1. 10K 1.2K 1.2K direnç
    2. LDR (Foto Direnç)
    3. bc237 veya bc 547 transistör
    4. 1 adet led (uzun bacağı + ucu simgeler
    5. 5v-9v pil,akü,batarya

Warning

Kullanıcı
sokaklarda ,bina merdivenlerinde kullanılıyorda ,evde kullanmak hiç aklıma gelmemişti.
warning ustam bunu ben yapamamda hazır satılıyormu.

Sevgili Ağabeyim @BoZKurT ustam olayı tam anlamadı herhal :D:D:D mübarek bu akşam olunca yanıyor fotosel değil seni görünce yanmıyor izle bir videoyu :D:D:D
En mantıklısı ağabeyim bahçe var ise ev müstakil ev var ise orda kullanmak olur şartel açıp kapatmazsınız en azından Akşam çöktüğü vakit yanmaya başlıyor bizim bina aydınlatmasıda bu şekilde Hazır Satılıyor onuda bina aydınlatmacılardan temin edebilirsiniz ağabeyim selametle

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Sevgili Ağabeyim @BoZKurT ustam olayı tam anlamadı herhal :D:D:D mübarek bu akşam olunca yanıyor fotosel değil seni görünce yanmıyor izle bir videoyu :D:D:D
En mantıklısı ağabeyim bahçe var ise ev müstakil ev var ise orda kullanmak olur şartel açıp kapatmazsınız en azından Akşam çöktüğü vakit yanmaya başlıyor bizim bina aydınlatmasıda bu şekilde Hazır Satılıyor onuda bina aydınlatmacılardan temin edebilirsiniz ağabeyim selametle
bozkurt ustanın yazısını okuyunca ,kendi kendime deliler gibi güldüm.
senin yorumun konuyu tam olarak anlamamızı sağladı. gönlüne sağlık. bozkurtla bize düşen köye giderken bir kaç tane götürmek. onun evide benimki gibi yeni .yakışırmı yakışır.
hakikaten çok makbule geçti warning ustam. işçiler gece yufka açıyor ,çamaşır yıkıyor vs. bir sürü kablo derdi . bir kaç tane köşelere koyarsak, isterlerse açık havada sabahlasınlar.

Warning

Kullanıcı
bozkurt ustanın yazısını okuyunca ,kendi kendime deliler gibi güldüm.
senin yorumun konuyu tam olarak anlamamızı sağladı. gönlüne sağlık. bozkurtla bize düşen köye giderken bir kaç tane götürmek. onun evide benimki gibi yeni .yakışırmı yakışır.
hakikaten çok makbule geçti warning ustam. işçiler gece yufka açıyor ,çamaşır yıkıyor vs. bir sürü kablo derdi . bir kaç tane köşelere koyarsak, isterlerse açık havada sabahlasınlar.

Hayırlısı olsun Ağabeyim Allah c.c. gönlüne göre nasip eylesin inşaallah