kaya mezar mı bu arkadaşlar ? | Define işaretleri ve anlamları

kaya mezar mı bu arkadaşlar ?

spelunkaer

Kullanıcı
maalesef tek foto. işaretlerin anlamını merak ettim. bundan birkaç yıl önce vatikan üniversitesinden gelen kişiler bu bölgede inceleme yaptılar ilgimi çekti. yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

A21MEDLi

Admin
Cevap: kaya mezar mı bu arkadaşlar ?

kayaya işlenmiş kabartmalar avcı rölyefleridir,uçurumun ortasında tek kişinin yürüyebileceği ince bir çıkıntıda ilerliyorlar.
rölyeflerin gidiş istikametinde veya karşı cephesinde,uçurumun ortasında ince bir çıkıntı olacak.
rölyefler böyle bir yere dikkat çekiyor..

üste bulunan sabit olmayan kayanın mezar olabileceğini düşünmüyorum,çünkü kapağın altındaki kaya fazla yüksek değil.
resim biraz daha geriden çekilseydi,bence rölyeflerin altında kaya mezarını görebilirdik.

Son düzenleme:

impossibleman

Kullanıcı

Merdivenli çıkılan üstten kapaklı sanduka mezara benziyor. Üstteki kapakların olduğu yerde mezarı yokmuydu acaba.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

sevgili kardeşim,insanlar nerelerden gelmiş incelemek için.böyle bulgularda tahribata uğramadan duruyorken, meraktan başka bir irade oluşmadımı.
onlarca tecrübeli ustaların olduğu bir siteye üye olmuşsun,bundan yararlanmayı hiçmi düşünmedin.
en azından daha geniş kapsamlı fotolar senden beklenir olduğunu unutma. bu sayede hem görsel bir güzelliği siteye sunmuş hemde yerin gizemine vakıf olacaksın.
sağlıcakla ALLAH a emanet olunuz.

TILSIMX1

Kullanıcı

üstteki parca tas nerden geldi oraya.acılmıs kaya mezarı fıguru.ucgen kabartma ters donmus neden acaba.

ersan

Admin

bu yerin isi pitmis ustam ustunden de bir cekiver gurelim bakalim mezari acik mi ustundeki taslar mezar kapana benziyor,,benim fikirime gure bu yerin u\isi pitmis,,

Gitti

Kullanıcı

Lahit bu sanırım.Lakin tecavüze ugrasmı maalsef.

cantar

Vip Üye

ps228693_m.jpg

images

images

images

images

images

images

89256_jpg_527x396_upscale_q75.jpg

images

büyük bir ihtimalle lahit kapağı parçaları bir ihtimalde çevredeki bir yapıda kullanılmış üzerinde dini sembol şekillendirilmiş taş...çevre iyi bir incelenmeli diye düşünüyorum..