kaya mezarı mı? | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

kaya mezarı mı?

cantar

Vip Üye
Cevap: kaya mezarı mı?

MaRCuSS

Yasaklı
Yasaklı

Emın olmak ıcın ana kayaların ustunde ve yan yuzlerde oyma bakmalısınız,kanallar olur,kayanın uzerınden alta dogru ıner,bu bolgede acılmıs hıc yer yokmu,yakında eskı antık donem yasantısı varmı,ben ınceledıgınız kayanın ıcınde mezar varsa gırısın zemın altı oldgunu dusunuyorum rastgelsın.

ersan

Admin

merhaba ikizceli ustam bu suzlerlen ,,,,resimde çizdiğin yeri bir daha incelemeni istiyorum,,,,aklima rahmetli -mehmet- ustam geliyor hep beni buyle uredirdi bir yerde bir isaret buldumu aynen bu suzler gibi derdi ikizceli ustam onun yerine sindik siz kaldiniz ustam -eline ve yureyine saglik -

Son düzenleme:

EKE

Kullanıcı

ersan ustam zaten drenaj kanalı ve mıhrabı vermıs ve bunlarda ana emarelerdir yalnız diğer mezar işaretleri aranmalıdır kanaatim muspettır ha ayrıca ersan ustamın işaretledıgı mıhraba gore yönleri belırtebılırmısınız tum ustalarıma saygılarımla

jumong

Kullanıcı

Değerli üstadlarım bölge iç anadolu bölgesinde bi yer eski yerleşim yeri mevcut ayrıca ipek yolu olarak kullanılmış biyer inşallah eklediğim resimler faydalı olmuşdur tekrar değerli yorumlarınızı bekliyorum (ayrıca son eklemiş olduğum 2 resimden bi kasa alınmış diye duydum.)

cantar

Vip Üye

azıcık daha sağa doğru çekseydiniz ya şu fotoğrafı..

jumong

Kullanıcı

cantar ustam tam sağı bu resim oluyor senin değidin resim bunun biraz sağ alt kısmına düşüyor sırtını veridğinde. suretli kayanın tam arkası burası ustam