Kaya Mezarımı?

Tork

Kullanıcı
üstü ev çatısı gibi,uzunlugu 8 adım,genişligi 3adım,yüksekligi1.80 cm olan bu kaya mezar olabilirmi acaba.
tüm üstatlardan degerli yorumlarınızı bekliyorum.inşallah.s.a.

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
taşın alt bölümünde yığma var. araziye uyumludur. emin olabilmek için boşluk testi yapılması yeterlidir. içinden mezar çıkmayabilir. başka bulgular da olabilir. tahminim bu şekildedir.

acaba yakınlarda türbe yeri varmı? misal doğusunda?

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
üzeri komple temizlenerek,bulgular açığa çıkarılmalı. üstten bir boğa tasvirine benziyor. bazı olayları çevresine dağınık görünüyor.

Tork

Kullanıcı
taşın alt bölümünde yığma var. araziye uyumludur. emin olabilmek için boşluk testi yapılması yeterlidir. içinden mezar çıkmayabilir. başka bulgular da olabilir. tahminim bu şekildedir.

acaba yakınlarda türbe yeri varmı? misal doğusunda?
taşın altı toprak.çatısına çıktıgımda bir ucundan diger ucuna kadar bakır cubuklar boşluk verdi.yakınlarında türbe oldugu bilinmiyor.

Tork

Kullanıcı
üzeri komple temizlenerek,bulgular açığa çıkarılmalı. üstten bir boğa tasvirine benziyor. bazı olayları çevresine dağınık görünüyor.
taşın altı toprak.çatısına çıktıgımda bir ucundan diger ucuna kadar bakır cubuklar boşluk verdi.dört tarafından cubukla bakıldıgında kayaya yön verdi

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
taşın komplesinde boşluk aldınsa demekki alttaki toprak bölümü yığmadır. içinde de odayı andıran bir boşluk var olabilir. o zaman yapılması gereken boşluğun ne kadar derinde olduğunu saptamak. ve ardından da gümüş çubuk veya pirinç çubukla değerli tespiti yapmaktır. değerli testi tam bu taştan ayrılmadan 3-4 metre civarda olumlu dediyse daha bişey tarif etmeye gerek yoktur.
ben bunun benzerinin ne derece sonucu olduğunu gördüm. ama orada tabut şeklindeki taş bir tane değildi 3 taneydi. yani 3 yığma 3 taş üzerinde. tüfek kurşun para büyü. olduğunu söylediler.
sende yığma ve taş tekse mezar da verebilir.

Tork

Kullanıcı
taşın komplesinde boşluk aldınsa demekki alttaki toprak bölümü yığmadır. içinde de odayı andıran bir boşluk var olabilir. o zaman yapılması gereken boşluğun ne kadar derinde olduğunu saptamak. ve ardından da gümüş çubuk veya pirinç çubukla değerli tespiti yapmaktır. değerli testi tam bu taştan ayrılmadan 3-4 metre civarda olumlu dediyse daha bişey tarif etmeye gerek yoktur.
ben bunun benzerinin ne derece sonucu olduğunu gördüm. ama orada tabut şeklindeki taş bir tane değildi 3 taneydi. yani 3 yığma 3 taş üzerinde. tüfek kurşun para büyü. olduğunu söylediler.
sende yığma ve taş tekse mezar da verebilir.
üstat 4 tarafından cubukla baktıgımda kayaya yöneldi.kayanın catısına cıktıgımda bir ucundan diger ucuna 8 adımda boşluk verdi.o zaman boşluk kayada olmuyormu.birdealtı toprak veyıgmayı andıran ortada bir görüntüde yok.