Kaya Mezarları görsel

A21MEDLi

Admin

enver

Kullanıcı
Cevap: Kaya Mezarları görsel

Paylaşımlarınız için teşekürler usta!yanlız eğer siz buraları gezipde bu yerlere çok güzel resimler çektiyseniz benim bir sorum olacak müsadenle!bu yerlere bu kaya mezarlarına ulaşmak için etrafta ki işaretleri de paylaşabilirmisiniz?nasıl ulaşıldı bunlara?Uygulanan işaret çözümü varmı?mezarı olan kayının özel belirtileri yokmu?Saygılar!

A21MEDLi

Admin

arkadaşım kaya oda mezarlarını sadece görsel amaçlı açtım.bazılarının açılımını destekleyici resimleri bulunuyor.çevremde o kadar bu tip mezarlar varki,gittiğim her yerde bu mezarlarının işaretlerini veya sunularını bulmaya kalkışsam buna ömür ve zaman yetmez.ama bulunması zor olan bir mezar oldumu onun açılımının nasıl yapıldığını bulmak için araştırdığımda olmuştur,son resimdeki gibi..bu mezarın yerini ve mesafesini veren neydi? diye defalarca tepeye çıkıp indim,sonunda buldum..

A21MEDLi

Admin

ben kaya mezar yerini veren işaretlerin sadece,oymadan veya mıcırrrr'dan:Dotun kalıntlığından,yeşilliğinden :Dvs.vs. den
ibaret olmadığını kendi çekimim ve bir başka sitedeki konudan aldığım resimlerle derleyip görsel olarak sunacağım.
ben her zaman işaretin yanında doğal görünümlü çatlak gördümmmü uyuz olurum sizde uyuz olun çünkü,gerçeğin taa kendisidir.
bilhasa Roma bunu mezarlarında sık kullanmıştır,devamından gelen medeniyetler ise kordinat diye kulanmıştır.
sizlerde doğal deyip geçiştirmişsizdir.veya ustayım diyenler doğallığı empoze etmişlerdir..
bi görebilselerdi,ama nerde O,Göz...

Son düzenleme:

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye

Güzel bilgi
Güzel paylaşım:rolleyes:

beytanya

Kullanıcı

Ekinize sağlık,güzel görseller:rolleyes:

star21

Kullanıcı

en belirgin özellikleri kanal ve oyması birde kare yada dikdörtgen oyması tabi bunlar değişir..ama standart kanal ve oyması var.hangisini incelersen bak oyma kanal mutlaka var..emeğine sağlık toprağım