kaya mezarları | Define işaretleri ve anlamları

kaya mezarları

fatih7979

Kullanıcı
burası eskı bır kale harabe seklınde bır tane acılmıs kaya mezarı var fotoları yukluyorum fıkırlerınızı beklıyorum

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
Cevap: kaya mezarları

öncelikle kale yerleri sit alanı kapsamında olup yasal çalışma yapman zor, izinsiz çalışsan sit alanında araştırma bile yasak. ama bld. bşk. muhtar karakol amiri gibi kişiler yemesin ben yiyim usta diyorsan sen ye hemşerim. kendine güveniyorsan kalenin imparatoru sensin o zaman. gemisini yürütenin kaptan olduğu bir devirdeyiz çünkü.

burası hangi medeniyete ait bir kale? hitit urartu gibi eski bir medeniyet mi?

eski kale ise bir tektek maki.na bulup detaylıca gezmeli o zaman. ufak tefek şeyler denk gelir.

resimde gösterdiğin yeri mak.ina ile OKEY lemeni, tavsiye ederim. umduğun gibi de olabilir, tünel mahzen yeraltı geçişi sığınak barınak v.s. de olabilir. içerde çalışmaya değer şey olduğunu kesinleştir önce. güzel kale yerini boşa zedeleme.

Son düzenleme:

fatih7979

Kullanıcı

eyvallah kardes 15 km ılerıe romalılara aıt kale var ama bura kıme aıt bılmıyorum dedıgın gıbı yasal olmaz hayırlısı olsun

Gitti

Kullanıcı

Hey maşallah yine bakir bir alan.
Bizede ne hikmetse 7 kocalı hürmüz hesabı üzerinden bin defineci geçmiş yerler denk gelir hep .)

Hayrını gör inş cok güzel bir yermiş.
Portakal büüklügündeki bol mktar taşta hafriyatı oranın.
Oymalarda var sanki.
İnş faydalanmak nasip olur.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

ağaçlar girş yada mezarda bitmişler burada boşluk bulan biriyle çok iş yapılır ama kalelerin ortasında kuyu olur vede kuyunun belli mesafesinden odalara geçiş olur