Kayada Yüklü Fil Kabartması Ve Kabartma Askerler | Define işaretleri ve anlamları

Kayada Yüklü Fil Kabartması Ve Kabartma Askerler

süleyman1453

Kullanıcı
img7601.JPG

img7597.JPG

img7594.JPG

img7593.JPG

img7570.JPG

img7561.JPG

img7600.JPG

img7564.JPG

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Güçlü bir komutanın tünelli bir mezarı,Tüneli bulman lazım 4.resimin sağ tarafını görmek gerekir

esrarengiz2828

Kullanıcı
daha öncede bu resimleri konu olarak görmüştük ama etraflı resim atan hiç olmadı mezarın işareti mezara fazla uzak olmaz detaylı foto ve anlatım gerek hepsi aynı yerdemi

Kafkaslı

Vip Üye
esselamualeykum
filin parası kendinde olur
senin fil kabartma birde mihrap şeklinde oyma içinde bu oyma karşıya bakar vaziyette karşıdada bir put olmalı ikisinin tam ortasında yassı taş olup müjdenin habercisidir. ayrıca eşkiya parasının habercisidir, iyi bir araştırma yapmalısın inaşallah

wolf_52

Kullanıcı
6 cı resimde giriş belli,lakin başarabillirmisinz bilemem....

süleyman1453

Kullanıcı
6. resim lahit resmedilmiş ve ikiye bölünmüş giriş cıkmamış arkadaşım diğer arkadaşlar bu yerler işaretler aynı bölgede yerdedir askerlerin baktığı yerde göl vardır başarabilmemiz mümkün görülmüyor zor bir yer yardımcı olmak isteyen olursa götürmesi benden karşılıklı güven esasına dayalı her işe girerim

süleyman1453

Kullanıcı
filin parası kendi içinde olamaz önünde birşey yok içinde de boşluk yok ancak sağında kabartma bir kapı resmedilmiş 3 de asker vardır patlatılmış sonuc yok bu bölgede bulunmus acılmış tek bir oda dahi yoktur

feylezof

Kullanıcı
süleyman1453 kardeşim,FİL den kastınız birinci resimdeki kabartma ise ben FİL den ziyade kızgın bir boğaya benzettim.Özellikle kuyruğunu dikmiş, kafasını yere doğru eğmiş tozu-dumana karacak bir durum var gibi.Yine ustalarımız daha iyi bilirler

süleyman1453

Kullanıcı
acılan bir yerin olmaması burada bir şeylerin hala durduğuna işarettir diye düşünmekteyiz

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
filin parası kendi içinde olamaz önünde birşey yok içinde de boşluk yok ancak sağında kabartma bir kapı resmedilmiş 3 de asker vardır patlatılmış sonuc yok bu bölgede bulunmus acılmış tek bir oda dahi yoktur
6. resim lahit resmedilmiş ve ikiye bölünmüş giriş cıkmamış arkadaşım diğer arkadaşlar bu yerler işaretler aynı bölgede yerdedir askerlerin baktığı yerde göl vardır başarabilmemiz mümkün görülmüyor zor bir yer yardımcı olmak isteyen olursa götürmesi benden karşılıklı güven esasına dayalı her işe girerim
merhaba süleyman kardeşim.
bir çok konuna göz attım. son cümlene katılıyorum. açılmış olsalardı,mutlaka görünürlerdi.
çizmiyorum ama bir detaya dikkatini çekmek istiyorum. mezar odaları kayada ise,kapısını tespit ettiğin zaman anlaşılması kolaydır. amma zemin altı olanlar 6. resimdeki gibi yüzeyden patlatmalarla falan anlaşılamaz.yerlewrinde bir çok oda mezarı mevcut.bir kısmı açığına pek gitmez. 5. resim biraz giderr.bunlarda zemin altı olduğuna göre.
bunların tespiti bir iki kaya kırmakla falan değil çubuklarla ya da cihazla boşluk tespiti sistemiyle ancak anlaşılır.bunu başarabilirsen ya da tecrübeli bir kullanıcı bulabilirsen,ne kadar kolay olduğunu da görürsün. yoksa odaların üzerinde dolaşır durursun,girişini anlayamazsın. tavsiyemi ciddiye alırsan kimseye sormaya gerekte görmezsin. selametle inşaallah.