Kayalardan Oyulmuş Kale. | Define işaretleri ve anlamları

Kayalardan Oyulmuş Kale.

david07

Kullanıcı
Arkadaşlar bu konuyu açmıştım pek çok arkadaş bilir.
http://www.definemekani.com/forum/k...rüşlerinizi-merak-ediyorum.22390/#post-179483

Lakin bu işaretlerin bulunduğu bölgede işaretlerin bulunduğu kayaya göre sol tarafta kalan kale mevcut. Kale dediğim tamamen doğal kayaların içerisine açılmış bildiğiniz kocaman yerleşim alanına benzer bir yer. Aynı nevsehirde bulunan örnekler gibi itinayla açılmış. Fakat şöyle birşey var bu kaleye yada mağaraya sadece bir kişi girmis ve oda gezinti amaçlı girmiş. Hoş mağara herkesin girebileceği ölçülerde değil sadece açık bulunan bir yeri var oradan da can çatlasa 170 boy ve altında olan yada cidden normalden önce kişiler girebilir. Yani mağara bu kişi haricinde hiç incelenmemis. Bende bu delikten girdim içeriye bir göz attım devasa ölçüde odaları olan özenle açılmış kayalardan sütunları yapılmış bir yer.
Şimdi sorum şu size sizce bu mağaranın içine kendi olculerimde birini alıp girmelimiyim. İçerisinde detaylı incelenirse tarihi açıdan şeyler olabileceginide düşünüyorum çünkü çok güzel bit koridor sistemi var ve anlatan kişide gittiği yerin diğer bir köyden çıktığını iddaa ediyor. Yorumlarınızı bekliyorim.

Not: elimde video var giriş kısmında ekleyebilirsem ekleyeceğim boyutu çok büyük olduğu için sıkıntı

esrarengiz2828

Kullanıcı
güzel incelenecek bi yer ama bir okadarda tehlikeli olabilir vidyosunu atarsanız bi fikir oluşabilir cihazla girip bakılmasında fayda var derim nasip sütunlar yuvarlak pürüssüzmü yoksa doğala yakınmı

david07

Kullanıcı
güzel incelenecek bi yer ama bir okadarda tehlikeli olabilir vidyosunu atarsanız bi fikir oluşabilir cihazla girip bakılmasında fayda var derim nasip sütunlar yuvarlak pürüssüzmü yoksa doğala yakınmı

Ustam sütunlara aslında yekpare diyebilirim lakin yapıdan bağımsız değiller duvara bitişik bir şekilde yapılmış yani kayayı yontarak bu hale getirmişler ve pürüzsüz yapılmış. O delikten girdim fakat delik içerisinde kalan kısmın görüntüsü yok elimde sadede büyük ağızlı olan kısım var ve sonrada daralan o 2. Giriş kısmı var orasını görüntülerini koymaya çalışacağım. Dediğiniz gibi tehlikeli olabilir fakat kalenin etrafında iyi tur attık ge herhangi bir 2. Giriş yok fakat ilerlediği kısımlarda olabilir mi hiçbir fikrim yok. Diğer bir suphemse içerisinde gaz olabilir mi dusuncediydi lakin mağaranın ağzından aşırı derecede rüzgar geliyor bu durumdan oturude gaz olabileceginide hiç sanmıyorum. Videoyu yükleyip paylaşacağım şimdi

david07

Kullanıcı

Bağlantıya tıklayarak on girişin videosunu izleyebilirsiniz. En sonda hoh diye bağırdığım yer asıl mağaraya küçük giriş kısmı asıl yer bu bölümün arkasında bu ön giriş kısmı da kesinlikle yoldan görünmüyor ve dikkat çekmiyor çünkü ağaçlık kısımlarla kapalı ve köylüde ulaşımıni engellemek içinde ağaçlarla kapatmış önünü kısacası tanıdık yoksa buraya çıkmak zor korkutmak içn havaya ateş bile açıyor köylü o yüzden iddaalilar şu son 100 yılda buraya giren sadece 1 kişi. Videoyu çabuk yukleyebilmek için HD olarak değil 360 p olarsk yükledim umarım detayları görebilirsiniz

esrarengiz2828

Kullanıcı
Burası dikkat çekici doğrusu kılıç yada büyük bı hac yapılmış gibi video çok hızlı olduğu için pek anlaşılmıyor ama bu mağara kullanım amaçlı gibi gözüküyor ilerisi yeraltı şehri havasında tehlikeli olacağından sade cihazla içeriyi bak diyebilirim
a4d01671c63320cb7df6cff7a0d36a94.jpg

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

david07

Kullanıcı
Burası dikkat çekici doğrusu kılıç yada büyük bı hac yapılmış gibi video çok hızlı olduğu için pek anlaşılmıyor ama bu mağara kullanım amaçlı gibi gözüküyor ilerisi yeraltı şehri havasında tehlikeli olacağından sade cihazla içeriyi bak diyebilirim
a4d01671c63320cb7df6cff7a0d36a94.jpg

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ustam o hac gibi dediğiniz yerler aynen şekilli ve bu bölümler sütun işlevi görmesi amacıyla yapılmış büyük ihtimal. Yorumunuzada aynen katılıyorum içerisi yerleşim alanı. İçerisine binlerce insanı koyup düğün yapabilirsiniz o derece. Bu delikten kafa sokulur sokulmaz içerisi görünüyor ve odalara ayrılıyor. Diğer bir dikkat çekici tarafı ise zamanla sarkitlari oluşmaya başlamış. Açıkçası içerisi detaylı incelenrse çok güzel sanat eserler gün yüzüne çıkarılabilir inanıyorum buna. O delikten bakıldığında bile koridor sistemi secilebiliyor. Yorumlarınız icin cok tesekkur ederim ustam

david07

Kullanıcı
3 arkadaşla kararlaştırdık seçim sonrasındaki ilk hafta yada 2. Hafta buranın içerisine girip iyice araştıracağız. Bu esnada videolar ve resmlerde çekeceğim. Umarım güzel buluntular else edebiliriz.