Kazandere | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Kazandere

Sarp.

Kullanıcı
Ustamın yorumuna katılıyorum, benim de aynı şey başıma geldi. Kazanın içinde yuvarlak bir taş buldum ve yaptığım inceleme ve çalışmalar gösterdi ki zaman içinde suyun gücüyle taşlar bu kazanı oluşturdu. Sonuç olarak hiç bir emare bulamadık.

Ancak senin bu yerde seni yönlendirecek mutlaka başka işaretler olmalı onları bulmayı deneyin. Ya da çubuk veya makineyle kontrol yapın.

Ustamın dediğini mutlaka değerlendirin suyun başka bir yöne arıtılması mümkün mü eğer mümkün ise bu bir nebzede olsa iyi ancak suyun fazla olması tehlike mutlaka su tuzagiyla karşılaşacaksınız tuzağa hazırlıklı ve dikkatli olun.
ALLAH yardımcınız olsun.
Mavran ustam Allah razı olsun iyi dileklerin için.

KOMAGENE

Vip Üye
şelaledeki daha önce çıkarılmış definelerde yani çözülmüş olanlardan iki yerden çıkarıldığını gördüm
şelale akarının yanı suyun arkası ve suyun döküldüğü yer
arka duvarla örülüdür
düştüğü yer kazan gibi olur
bu durumda örülü yer incelenirse anlaşılır peki suyun düştüğü yerdeki kazan suyun aşındırma gücü ile mi oluşmuş yoksa define işareti mi
bunu öğrenmenin aslında basit yolu var kazanın tam ortasında serçe parmağın gireceği bir oyuk varmı
varsa ortalık 56 olabilir:)

Sarp.

Kullanıcı
şelaledeki daha önce çıkarılmış definelerde yani çözülmüş olanlardan iki yerden çıkarıldığını gördüm
şelale akarının yanı suyun arkası ve suyun döküldüğü yer
arka duvarla örülüdür
düştüğü yer kazan gibi olur
bu durumda örülü yer incelenirse anlaşılır peki suyun düştüğü yerdeki kazan suyun aşındırma gücü ile mi oluşmuş yoksa define işareti mi
bunu öğrenmenin aslında basit yolu var kazanın tam ortasında serçe parmağın gireceği bir oyuk varmı
varsa ortalık 56 olabilir:)
Komagene ustam yaz gelince dere suyu ısınınca bu leğen içinde delik varmı inş.Allah bakacağım. 56 dediğiniz nedır?ustam