Keltepe Çağman Ve Taz Yaylası.. | Define işaretleri ve anlamları

Keltepe Çağman Ve Taz Yaylası..

wolf_52

Kullanıcı
slm sayın ustlar ve arkdaşlar,kısa ve bunaltmadan özetlim, sağlam bir arkdaşımın kayin pederinin yeri, her türlü çalışma yapılır, sıkıntısız 700 dönüm tapulu arazi burası taz yaylası, ne var derseniz koltuk arakasında tahmin etdiğmiz mezarı duryor toprak yığma tepecik etrafı taşla çevrili, koltuğa oturunca karşısı kel tepe, ve bir çok burgu daha var kendim gidip görmedim lakin gidecem belgesi, olan tüm ustlarım benle itbata geçebillir,40kızlar yaylası,burasıdır,saygılarım la,sellam ve dua ile...

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Wolf kardeşim gitmedim lakin çevresinde oturanlardan tanıdıklarım olmuştu. hatta ustamızın biri zamanında gitmişti. bazı yabancı uyruklularla ve yine bir mütaahhidle birlikte bölgede bazı çalışmalar yapıldığını geçmişten az çok biliyorum.
insanların güven konusunda biraz zaafları olabilir. arkadaşında olmaz da çevresinde olur. bu duruma çok dikkat etmeni isterim.
benim il genel meclisi görevimde iken,oradan birlikte görev yaptığımız arkadaşlarımız vardı. hatta dönemin belediye başkanı ,kapalı spor salonlarını programa aldırdığım ön ayak olduğum için arardı görüşürdük. ama ayağım bu işler için hiç çekmedi. ÇALKAYA HEMŞERİN BAKALIM neder.
ben senin için hayırlısını dilerim.

wolf_52

Kullanıcı
Wolf kardeşim gitmedim lakin çevresinde oturanlardan tanıdıklarım olmuştu. hatta ustamızın biri zamanında gitmişti. bazı yabancı uyruklularla ve yine bir mütaahhidle birlikte bölgede bazı çalışmalar yapıldığını geçmişten az çok biliyorum.
insanların güven konusunda biraz zaafları olabilir. arkadaşında olmaz da çevresinde olur. bu duruma çok dikkat etmeni isterim.
benim il genel meclisi görevimde iken,oradan birlikte görev yaptığımız arkadaşlarımız vardı. hatta dönemin belediye başkanı ,kapalı spor salonlarını programa aldırdığım ön ayak olduğum için arardı görüşürdük. ama ayağım bu işler için hiç çekmedi. ÇALKAYA HEMŞERİN BAKALIM neder.
ben senin için hayırlısını dilerim.
evet sayın abim söylediklerinde sonuna kadar haklısın, daha düne dönersek bal kaysı hakında burda konu açdım, ustlarla burda karalaşdırdık, yola çıkcakdık lakin gel gör admlarla yola çıkmadan sorun çıkarya başladılar,kendimi geri çekmek zorunda kaldım, işaretler misal 100 dönümlük araziye serpik vaziyetde düşün, yola çıkmadan herşey e tama dediler bende onların ağzına güvenerek burda konu açdım, iş cidiye bince başdan konuşduklarımızı unutmuş gibi şekil çizmeye kalkdılar, hep olan şeyler, alışdık artık,burda durum farklı 700dönüm tek kişye ait,her türlü desteğide veriyor buna istnaden yola çıkmayı düşnyorum,rabbim hayırlısı neyse onu nasip etsin..

wolf_52

Kullanıcı
ÇALKAYA 28 ustam bekletimiz senden büyük ve ankaralı ustam...

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
sen onlara teşekkür etmelisin. baştan kendilerini ele vermişler. eğer ciddi bir çalışmaya girseydiniz ,öf öf öf...
ağzımda diş yok pek konuşamıyorum. huzurunun bozulmasına kimseye izin vermemelisin.
efiloğulları tanınmış bir ailedendir. Samsunda yıllarca komşuluk yaptık. onun iyi olması bana yetmiyordu ki.
git ama en yakının da olsa önce bir dene. bir kaya bir ağaç dibini göster,bir iki metre açacağız de. sonra dön. bir zaman gitme,işini veya her hangi bir bahane et bir ay iki ay gelemeyeceğini söyle. bir iki hafta sonra onsuz git bak. dokunulmamışsa tamadır. birebir tanışmamış olsak bile gıyabında seni sevdiğimi bilirsin.ayni zamanda uyanık olduğunu tahmin ediyorum. ama bizlerin iyi niyeti ,ağzı laf yapanlara inanmamızı sağlıyor. bunu da zaaf olarak yararlanmak isteyenler kullanabiliyor. senin için hayırlısını diliyorum kardeşim.

wolf_52

Kullanıcı
sen onlara teşekkür etmelisin. baştan kendilerini ele vermişler. eğer ciddi bir çalışmaya girseydiniz ,öf öf öf...
ağzımda diş yok pek konuşamıyorum. huzurunun bozulmasına kimseye izin vermemelisin.
efiloğulları tanınmış bir ailedendir. Samsunda yıllarca komşuluk yaptık. onun iyi olması bana yetmiyordu ki.
git ama en yakının da olsa önce bir dene. bir kaya bir ağaç dibini göster,bir iki metre açacağız de. sonra dön. bir zaman gitme,işini veya her hangi bir bahane et bir ay iki ay gelemeyeceğini söyle. bir iki hafta sonra onsuz git bak. dokunulmamışsa tamadır. birebir tanışmamış olsak bile gıyabında seni sevdiğimi bilirsin.ayni zamanda uyanık olduğunu tahmin ediyorum. ama bizlerin iyi niyeti ,ağzı laf yapanlara inanmamızı sağlıyor. bunu da zaaf olarak yararlanmak isteyenler kullanabiliyor. senin için hayırlısını diliyorum kardeşim.
bir mukabil sayın abimALLAH RAZI olsun sayın abim, aynen öyle karşmızdakini kendimz gibi görüyoruz sonra yanıldığmızı anlıyoruz lakin iş işden geçmiş oluyor...(kellamı,nı kulağıma küpe ) etdim bilesin saygılarımla..

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
kırk kızlar yaylası oradaysa kırkızların olduğu muhitte büyüktarihi mezarlık olmalı içindeki çocuk mezarları doludur koltuk taşı var demişsin koltuğun arkasında yığma varmış ama sonradan yapılmıştır koltuğa otur kaynak suyununubul doğusuna doğru yerde birtai olacak sarı renkli üzerinde işaret yoktur altına bakıver kel tepe ama bizim olanı değilbu ismi keldir üzeride 3 mezar varmı bakıver

wolf_52

Kullanıcı
kırk kızlar yaylası oradaysa kırkızların olduğu muhitte büyüktarihi mezarlık olmalı içindeki çocuk mezarları doludur koltuk taşı var demişsin koltuğun arkasında yığma varmış ama sonradan yapılmıştır koltuğa otur kaynak suyununubul doğusuna doğru yerde birtai olacak sarı renkli üzerinde işaret yoktur altına bakıver kel tepe ama bizim olanı değilbu ismi keldir üzeride 3 mezar varmı bakıver
yorumun için teşekür ederim hemşerim, arkdaşımın dediği kadar su duryor buz gibi içmeye doyamasın dedi suyn ordaki yaşlı ağaç ın güneyindeki yeri açmışlar ,duvarındaki dizili örme taşları hala duryor dedi, bu suyun yukarsında koltuk taşı var diye söyledi yanlış hatırlamıyorsam,ve bir olay anlatdı,özet geçeyim, dağınık bir şekilde 8 tane yığma olduğnu söyledi bir alanda, ve sonra 2 tane çatal gibi duran yada v gibi duran bri kaya çizdi, bu dikili kayanın ortasına durunca arksındaki kayanın yüzeyi masa üstü kadar pürüzsüz tıraşlı zınparalı, hemen karşısındaki taş ise mihrabı var mış, bu mihrabın altına doğru çalışma yapmışlar, 3 basamak inilmş, bende daynamadım neden devam etmedin dedim yer doğru nokda doğru,bu arkdaşım hasarlı birisi 3 harflilerden sonra itraf etdi, ketum birsidir, öyle herkezle konuşan muhatap olan bir tip değildir, ölüme gidiyoruz desen sebep sormaz dostuna gelir, öyle birisi neyse mevzuya dönelim, abi dedi sen beni bilrsin gözüm karadır, lakin sana 3 cü basmağa indiğimde ne gördüğmü nasıl söylim dedi bende ısrar edince söylimi dedi tekrardan, söyle kardeşim dedim, tarıf etdi devasal bri kertenkele insan gibi kafası kerten kele, tarifi reptinyanlara uyuyordu, o anda bırakdım dedi yer hala duryor dedi, ve ekledi abi gene aynı bölgede hiç orda olmayan bri taşı kaldırdığnı söyledi rengini sanrım sarımsı diye söylediğni hatırlıyorum, abi taşı akdırdım altından nerdeyse 80 cm boynda kacaman bir kurbağa çıkdı bana bakışını unutamıyorum dedi üstüme zıpladı zıplayacak bri hali vardı hemen taşı üstüne koydum bırakdım dedi aklımda kaldı kadar anlatdım şu an kar var en yakkın sürede RABBİM nasip ederse gidecem eve 40 kızlar yaylası 40 kızlar mezarlığda orda dedi yerinde gösterecek, tılsım olayı aşılabilrmi sayın hemşerim kendine güvenirmisin bu konuda yada yardımcı olabilcek tanıdığın varsa buyrun gelin...

wolf_52

Kullanıcı
kel tepenin üstünde 3 mear var 1 tanesinde 28 bakla zincir var lakin zincir gideli çok olmuş canlı şahitleri yaşıyor hala..