KERTENKELE İŞARETİ VE ANLAMI. | Define işaretleri ve anlamları

KERTENKELE İŞARETİ VE ANLAMI.

nik

USTA
Super Moderatör
Kertenkele İşareti.

Definecilikte kertenkele işareti:
Dikkat edilmesi en önemli kertenkelenın kuyruğu olup olmadığı bakılır korktuğu an kuyruğunu bırakır buda malın veya möjdesinin olduğu yeri verir.Para derenin içindedir kışın akar yazın kurur dereler ideal yerlerdir, definesi tuzaklı dır; malda zehir vardır çıkarılan altınlar çıplak elle elleşmemelidir mutlaka eldiven kullanılmalı ve maske takılmalıdır. Bu işaretin başlı başına vücut ve kafa koordinasyonu olup vücut dili bizler malın direk yerini verir dikkat edilecek husus baş ve kuyruktur.oyma ve kabartma olarak ikiye ayrılır.ama ağırlık olarak kabartmalar ön plandadır.bazı kabartma kertenkele figürlerinin kafasından müjdesinin alındığı olmuştur.

Müjdesi tek paradır.

Genel olarak kertenkelede dikkat edilmesi gereken hususlar. eğer ki kertenkelenin başı sağa yahut sola kıvrık ise kertenkelenin bakış istikameti ve tam sağı arasında kalan yanı 90 derecelik bir açı içerisindedir.Malı yerde yuvarlağımsı bir kaya olacaktır.ve sırıtkan bir kayadır.hatta bu kayanın altı çok iyi beslenmiş taşlarla muhafaza edilmiştir.ve bu işaret yamaçta olur.tam hedef burası olmakla beraber işçiliği son derece ağırdır.sırf dolgu kaya çıkacaktır.gerçek bir çözümdür.

Kanatlı, dikenli kuyruklu, derisi pullu, ağzından ateş saçan dev kertenkele. hepsinin anlamı farklıdır.

Ejderha ve kertenkele aynı familya gurubundadır, Kuyruklu, derisi pullu, ağzından ateş saçan dev kertenkele ejderhadır, daha küçükleri kertenkeledir, bazı ejderhalar küçük tasvir edilir kertenkeleye benzer fakat ejderhadır, timsah bunlara benzerlik göstersede biraz daha farklıdır.
Kertenkele Anlamı: Dikkat edilmesi en önemli kertenkelenın kuyruğu olup olmadığı bakılır korktuğu an kuyruğunu bırakır buda malın veya möjdesinin olduğu yeri verir.
Para derenin içindedir kışın akar yazın kurur dereler ideal yerlerdir, definesi tuzaklı dır; malda zehir vardır çıkarılan altınlar çıplak elle elleşmemelidir mutlaka eldiven kullanılmalı ve maske takılmalıdır. Bu işaretin başlı başına vücut ve kafa koordinasyonu olup vücut dili bizler malın direk yerini verir bundan kuşkunuz olmasın dikkat edilecek husus baş ve kuyruktur.oyma ve kabartma olarak ikiye ayrılır.ama ağırlık olarak kabartmalar ön plandadır.bazı kabartma kertenkele figürlerinin kafasından müjdesinin alındığı olmuştur.

Son düzenleme:

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Daha başa görunyulerde var ,Zamani geldikce eklerim
Üstat nik ustanin konulari bilgi amaçlı olup mekanda sabitleniyor
Böyle olunca siz nik ustanin konusunu bölüyor sunuz. Başka Bir konu acsanizda ordan devam etsek olmazmi @Necat. Ustam konuları ayırın lütfen teşekkür ediyorum

balkaya34

Kullanıcı
Böyle olunca siz nik ustanin konusunu bölüyor sunuz. Başka Bir konu acsanizda ordan devam etsek olmazmi @Necat. Ustam konuları ayırın lütfen teşekkür ediyorum
Usdam özür dilerim ben oyle bir zarar vermek istemem, mümkünse Bu yazılarımı Suyu ayakda icilen çeşme konusu üzerine tasiyalim yada ,Silin ben oraya tekrar yazıyım, Siz nasil uygun görürseniz öyle yapalım,

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Usdam özür dilerim ben oyle bir zarar vermek istemem, mümkünse Bu yazılarımı Suyu ayakda icilen çeşme konusu üzerine tasiyalim yada ,Silin ben oraya tekrar yazıyım, Siz nasil uygun görürseniz öyle yapalım,
Ustam özürlük bir şey yok rahat olun :) Ben resimleri ve yazdıklarınızı suyu ayakta içilen çeşmedeki son yazınızın altına ilave ettim. @nik ustam oradan devam edecektir.

nik

USTA
Super Moderatör
Eli
Elinize sağlık

Ekli dosyalar

• Screenshot_20231118-222011_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20231118-222011_WhatsApp.jpg
    8 KB · Görüntüleme: 2