Konuyu Tecrübe Eden Birinden Yardım | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Konuyu Tecrübe Eden Birinden Yardım

ali54

Kullanıcı
Arkadaşlar Merhaba

Siteye yeni katıldım. Açıkçası pek inceleme fırsatım da olmadı. Çünkü konu hakkında pek bir bilgim olmadığı için kullanılan terimleri pek anlamlandıramadım.
Konuya gelecek olursam; üç gece rüyamda aynı yerde define olduğunu ve orayı kazdığımı gördüm. Bilinçaltıyla alakalı bir şey olabileceğini düşündüm ancak biraz araştırma yapınca bu şekilde define bulanlar olduğunu öğrendim. Duyduklarım tevatür olabilir, doğru da olabilir. Eğer bu konu hakkında bilgi sahibi olan varsa ve bildiklerini paylaşmak isterse memnun olurum.

Durumun sonucuna göre gerekli makamlara başvuru yapıp süreci başlatmak istiyorum. Ancak dediğim gibi sadece bir rüyadan ibaretse boşuna zaman kaybı yaşamak istemem.

Şimdiden çok teşekkür eder, iyi akşamlar dilerim.

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Ali kardeş sitemize hoş geldin.. umarım hayırlara vesile olsun...
Rüyalar genellikle temsilidir rüyanda üstüne kocaman bir kütlenin düştüğünü görsen başını kapıya çarpacağına işaret olabilir
görmüş olduğun yer nasıl bir yerdir her hangi bir iz işaret ne bileyim dağmıdır tepemidir yol üstümüdür biraz bilgi versen birşeyler tavsiye etme imkanımız olur vede hemen ruhsatlı kazıya yönelmeden önce yerin analizini yapmak lazım cihazla olsun çubukla olsun bir kıymet olabileceğine dair kanaat oluşmalı bence...

ali54

Kullanıcı
Ali kardeş sitemize hoş geldin.. umarım hayırlara vesile olsun...
Rüyalar genellikle temsilidir rüyanda üstüne kocaman bir kütlenin düştüğünü görsen başını kapıya çarpacağına işaret olabilir
görmüş olduğun yer nasıl bir yerdir her hangi bir iz işaret ne bileyim dağmıdır tepemidir yol üstümüdür biraz bilgi versen birşeyler tavsiye etme imkanımız olur vede hemen ruhsatlı kazıya yönelmeden önce yerin analizini yapmak lazım cihazla olsun çubukla olsun bir kıymet olabileceğine dair kanaat oluşmalı bence...
Dedemin evinin bahçesi ve bir meyve ağacının altı

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Ali kardeş öncelikle hoş gelmişsin;Allah sana bir yerden rızk verecek olursa bunu sadece rüya boyutuyla bırakmaz,Daha nice böyle enteresan şeylerle rüyanı destekler bir şekilde devam eder veya edebilir,Hayatta tesadüf diye birşey yoktur,Kader vardır,Araştır derim

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
merakımı gidermek için ben olsam,
hem boşluk hemde maden tespiti yapardım.bunu anlamanın en kolay ve kesin yolu .
öyle bir becerim yoksa olan birinide bulamazsam,üzerinden ,15-20cm. genişliğinde 30-40 cm derinliğinde bir kanal gibi açarak toprağın yapısına bakardım. bir gizem varsa zaten toprağın yapısından anlaşılacaktır. eğer anlayabilecek toprak tecrübesi varsa.
olacak diye bir kural yok ama çevresinde kaya varsa üzerinde her hangi bir nişanda olabilir.

ali54

Kullanıcı
Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim

ali54

Kullanıcı
merakımı gidermek için ben olsam,
hem boşluk hemde maden tespiti yapardım.bunu anlamanın en kolay ve kesin yolu .
öyle bir becerim yoksa olan birinide bulamazsam,üzerinden ,15-20cm. genişliğinde 30-40 cm derinliğinde bir kanal gibi açarak toprağın yapısına bakardım. bir gizem varsa zaten toprağın yapısından anlaşılacaktır. eğer anlayabilecek toprak tecrübesi varsa.
olacak diye bir kural yok ama çevresinde kaya varsa üzerinde her hangi bir nişanda olabilir.

Peki toprağın yapısı incelemek için yapacağım çalışmanın gayr-ı resmî bir yanı Yok değil mi?

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Ali kardeş,40 cm. ye kadar yasa karışmıyor. ama define arıyorum dersen başına iş alırsın. dedenin yeri fidan dikiyorsun. gerekirse tam emin olmak için azda sınırı aş. yeterki haset birileri anlamasın. zamanını gözden uzak tutarsın. nice yolları kendin bulursun kardeşim.

ali54

Kullanıcı
Ali kardeş,40 cm. ye kadar yasa karışmıyor. ama define arıyorum dersen başına iş alırsın. dedenin yeri fidan dikiyorsun. gerekirse tam emin olmak için azda sınırı aş. yeterki haset birileri anlamasın. zamanını gözden uzak tutarsın. nice yolları kendin bulursun kardeşim.
Eyvallah