Kuskayası magrası ve sivri.mezar | Define işaretleri ve anlamları

balkaya34

Kullanıcı
Selam arkadaşlar,
Bir kuş daha var ama bunun hikayesi bir başka..

Ekli dosyalar

• 1597745981697_copy_1024x768.jpg
    1597745981697_copy_1024x768.jpg
    28.7 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:

balkaya34

Kullanıcı
Burasıda Sivri mezar dedigi ve Eskiyanin ikamet ettigi yer. Burada iki büyük bölüm var , ve guzel.bir balkonu vardı .Balkondan Herbir kapı girisinin önünde Cocuk.mezarı ebatında sandik tipinde açılmış yerler vardı.sag odaya girince sola genislenlik vardi ve ilerde gittikce daralna ve 20 metre tahmini gidincede insan Sıgmayacak kadar daralma seklinde devam ediyordu.
Balkondan soldaki kapıya giriyoruz bu odada sola dogru genişliyor ve ayni şekilde heriki odaninda tabanı yaklasik 40 cm kalinligda Taşıma toprak dolu idi ,
Soldaki odanin penceresinden baktığında görüş alanı cok genis ve ger yer görünür, Ama asagidan vakdiginda burada bir pencere görünmez, Zaten yazilarda boyle anlatir ve dogru. Bu sarayin hemen önünde buyük bir derviş kaya vardi ve boyle anlatirdi yazilar vede vardı ,Gecen yıl 9 ncu ayda tekrar gittigimde parca parca edilmiş olarak gördüm, Onun altinda bir mikdar saklama oldugu yazardi biz bunlari zaman zaman anlatinca tahrip edilmiş . Buranin hemen sol bitisigi KIRAZLI bel , Tam batısı KUDRET kaleye acilan dere , Guneye dogru olan kisim sari meselik Kapikaya ,Harami dere , DIREKLİ magra filan bunlarin hepsi bir bir bu alan icinde ,
Ben bu konuya katilmayan arkadaslar icin bu resimleri munferit isaretler gibi yorumlansin belki yorumlayanlar olabilir diye konu acdım .

Ekli dosyalar

• 20200818_135239_copy_768x1024.jpg
    20200818_135239_copy_768x1024.jpg
    302.2 KB · Görüntüleme: 30

**seyyah**

Kullanıcı
Burasıda Sivri mezar dedigi ve Eskiyanin ikamet ettigi yer. Burada iki büyük bölüm var , ve guzel.bir balkonu vardı .Balkondan Herbir kapı girisinin önünde Cocuk.mezarı ebatında sandik tipinde açılmış yerler vardı.sag odaya girince sola genislenlik vardi ve ilerde gittikce daralna ve 20 metre tahmini gidincede insan Sıgmayacak kadar daralma seklinde devam ediyordu.
Balkondan soldaki kapıya giriyoruz bu odada sola dogru genişliyor ve ayni şekilde heriki odaninda tabanı yaklasik 40 cm kalinligda Taşıma toprak dolu idi ,
Soldaki odanin penceresinden baktığında görüş alanı cok genis ve ger yer görünür, Ama asagidan vakdiginda burada bir pencere görünmez, Zaten yazilarda boyle anlatir ve dogru. Bu sarayin hemen önünde buyük bir derviş kaya vardi ve boyle anlatirdi yazilar vede vardı ,Gecen yıl 9 ncu ayda tekrar gittigimde parca parca edilmiş olarak gördüm, Onun altinda bir mikdar saklama oldugu yazardi biz bunlari zaman zaman anlatinca tahrip edilmiş . Buranin hemen sol bitisigi KIRAZLI bel , Tam batısı KUDRET kaleye acilan dere , Guneye dogru olan kisim sari meselik Kapikaya ,Harami dere , DIREKLİ magra filan bunlarin hepsi bir bir bu alan icinde ,
Ben bu konuya katilmayan arkadaslar icin bu resimleri munferit isaretler gibi yorumlansin belki yorumlayanlar olabilir diye konu acdım .
Usta bu yer kabartma kuşun aşağısındami kalıyor yanı dere akarına göre?

A21MEDLi

Admin
Ustam eşkiya sistemini takip etmeye çalışırsan çok yorulursun,bence gördüğun yerlerden sonuç almaya çalışın.
Şu magaranın üstüne baktıgımızda,bu iki magara bilemedigim bir sebepten dolayı taçlandırılmış..yanii onurlandırılmış.
Magaranın üst zirvesinde öne çıkıntı kaya var,asagıdan kendini O' çıkıntının dibine gelecek sekilde ayarla,dibine geldiginde,ayakların altında Tünel ara....

Kader25

Admin
Çok güzel bir anıt ve mezarı ve etrafında mutlak mezarlar.
Sabah güneşle beraber akşam güneş batıncaya kadar izlemek şart.
Teferruatlar ancak böyle anlaşılır abi.
İlla tuzaklı olur tüneli/tünelleri.

balkaya34

Kullanıcı
Çok güzel bir anıt ve mezarı ve etrafında mutlak mezarlar.
Sabah güneşle beraber akşam güneş batıncaya kadar izlemek şart.
Teferruatlar ancak böyle anlaşılır abi.
İlla tuzaklı olur tüneli/tünelleri.
Selam usdam ,, Bu şatafatlı yerde hüküm sürmüş ,
Yukarda iki tane oda var , boyun yetecek kadar olan yere gidiyorsun ama ileri gittikce daraliyor , insan fazla gidemiyor irkiliyor , durup durup arada bir gürleme ses geliyor. Kim bilir daha ne kadar derinlikde hedef ,
Asıl yeri kus kayası magrası dır. Kapıdan girince bir zurna içi gibi konik , başını one egerek giriyorsun , Sagda bir mihrap.seklinde ve bir karyola sigacak kadar güzel bir bolme var işde burda başını cellata teslim ediyorsun .
Burasida oyle fazla gitmeye korkarsınız.Burdada arada bir gümbürtüyü duyarsın.
Yazacak çok şey var ama yazılamıyor.
Saygılar.

DefineHaritasi

Kullanıcı
Yazıyla olmuyorsa olmuyordur..
Zorlamanın faydası yoktur..
Kendinizi yıpratıyorsunuz senelerdir..
Buna üzülüyorum..
Ah bu eşkıyalar..
Ah bu belgeler..
Ah bu namlı yerler..
Ah bu şifreler..
Ah bu haritalar..
Ah bu hikayeler..
Ah bu söylentiler..
Ah bu dedelerden kalan bilgiler..
Ah bu gerçek hikayeler..
Ah bu aslı astarı belli olmayan laflardan..
Ahlar vahlar..
Yazık bize..

Belki sesli anlatımla olur..
Belki her şeyi açık anlatarak olur..
Belki her resime sesli anlatımla olur..
Belki her belgenin üstüne konuşarak olur..
Belki her şifreyi böyle çözeriz..
Belki her detayı gözden kaçırmayız..
Belki fikir fikir üstüne fikir doğar..
Belki birbirimizi daha iyi anlarız..
Belki artık yanlış anlama şansı azalır..
Belki kendimizi daha az yorarız..
Belki kafa patlatırız klavye patlatacağımıza..

Belki değirmen alinin değil de velinindir..
Belki velinin değirmeni mersinde değilde tersindedir..
Belki benim bölgem yanlıştır seninki de yanlıştır..
Belki aradığın bölge İstanbul da asfalt yolu altında..
Belki aradığın muska kaya üzerinde üçgen çizilmiş bir işaretli bir kayadır.
Belki aradığın mağara dinamitle 1958 de patlatıldı..
Belki de aradığın sofra kaya yer de değil de 4 kişinin oturabileceği bir kayanin üstünde yemek yedikleri bir kayalik..
Belki de bulduğun kuş kartal değilde kargaysa..
Belki de hamile kadın göbeği şişkin bir kayalık değil de küçücük bir çizim ise..
Belki de deniz dediği şeyi sen şimdi göl olarak görüyorsan nasil olacak?

Yanlışım varsa düzeltin ama..
Bana biri çıkıp desin nasıl olacak bizim işler..
Binlerce örnekle gidebilirim ama ne gerek var
Bu kervan böyle gitmez..
Bu gemi yürümez..

Yine de üzerine konuşmak daha doğrusu yazmak heyecanlı..
Gerçi ben dinliyorum daha doğrusu okuyorum da aynı hesap..
Yazarak eşkıya belgesini çözeceğiz ya da bu uğurda ömür bitireceğiz..
Yazmaya kalkınca böyle ucu bucaksız gereksiz uzun yazılar çok boş ve anlamsız yakışıksız oluyor ve yanlış anlaşmaları çabası..
Buda forum defineciliğin bir parçası..
Ben bir dut ağacının dalından cıbık yapim en iyisi..
Ya da dere de tektekciliğe devam edim..
Kafam karıştı şimdi ben en son çektiğim kayalıktan aslan bulmaya çalışıyodum tavuğu buldum da bir koyun kaldı bulamadığım..

Saygılar sevgiler..
Selametle..