Kuyu | Define işaretleri ve anlamları

Kuyu

adrenalin68

Kullanıcı
Kapatılmış kuyularla ilgili detaylı bilgiye ihtiyacım var. Kuyu girişleri konusunu araştırdığımda karşıma bu konuyla ilgili pek bişey çıkmadı. Bu konuda daha önceden deneyimi olan veya konu hakkında donanımı olan Ustalarımızın yardımcı olmalarını bekliyorum.

adrenalin68

Kullanıcı
1- Kapatılmış bir kuyunun azami ölçüleri ne kadardır?
2- Kuyu toprak dolguysa, oranın kuyu olup olmadığını kaç metreden sonra, nasıl anlayabiliriz? ( Kuyu üzerinde çalıştığımızı ne tür emarelerden anlarız?)
3- 8 m. boyunda kuyu olduğunu düşünelim, 8 metrede bu kuyudan bir tünel girişi olsun; kuyudan tünele girildiğinde o tünelin uzunluğunun da 8 metre olması mümkün müdür?

adrenalin68

Kullanıcı
1- Kapatılmış bir kuyunun azami ölçüleri ne kadardır?
2- Kuyu toprak dolguysa, oranın kuyu olup olmadığını kaç metreden sonra, nasıl anlayabiliriz? ( Kuyu üzerinde çalıştığımızı ne tür emarelerden anlarız?)
3- 8 m. boyunda kuyu olduğunu düşünelim, 8 metrede bu kuyudan bir tünel girişi olsun; kuyudan tünele girildiğinde o tünelin uzunluğunun da 8 metre olması mümkün müdür?
Bana kuyudan aşağı 8 m. ineceksin, 8 m.de tünel girişi var ve tünelin odaya mesafesi de 8 metre denmektedir. Bu bilgi ne kadar doğrudur? Ustalardan yardım lütfen?

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
Hemşerim sana şu kadar söyleyim.
Birisi şurada şuvar bu var şöyle yap diyorsa inanma.
Al çubukları teyit etmeyi dene, boşluk alarak tünel şeklinde 8 metre gidiyormu gitmiyormu kontrol et.
Bizim buralarda hurafe laf çok biliyon.

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
İnanma dersen
Böyle cevap alırsın sevgili ustam
;):cool::):D:p

Mekanı TapaTalk dan Takip Ediyor

Ustam hemserim davet etti ancak yuksek lisans dersleri ve sinavlar dolayisiyla gidememistim.
suan da hava gunduz -10 ile -12 gece -20 lerde.
evden cikmak akil kari degil.☺

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Ustam hemserim davet etti ancak yuksek lisans dersleri ve sinavlar dolayisiyla gidememistim.
suan da hava gunduz -10 ile -12 gece -20 lerde.
evden cikmak akil kari degil.☺
Eee o zaman
Adrelenin ustaya güzel ve
Net bilgi vermen lazım

Yüksek lisans da başarılar

Warning

Kullanıcı
@wtrk paşam yeni yaptığın çubuk için mükemmel bir deneyim yeri olur buna inanıyorum hayırlısı olsun kuyu konusunda bir kaç konu vardı sanırım bi göz atmakta fayda var diye tavsiyem olur üstadım selametle

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
Eee o zaman
Adrelenin ustaya güzel ve
Net bilgi vermen lazım

Yüksek lisans da başarılar

Hemserime yardim etmek isterim ancak ben kendi koyumun topraklari disina cikmayi dusunmuyorum, kendi koyum de bile rahat degilim.
Baska araziye gidince insan nekadar rahat olabilir ki.Buradan yardimci olmaya calisiyoruz hep beraber.
Yuksek lisansi bitirdim sukur ustam.