LL Çubuk İle Boşluk Bulmak @BulursamKader25 | Sayfa 11 | Define işaretleri ve anlamları

TimuR964

Super Moderatör
çubuk işinde zornanın mineral dediği olay gerçekleşme sebebi çubuğu tutan ellerin sahibinin fiziki yapısı kan değerleride dakil çubuklara dijitallerde olduğu gibi kutu hazne görevi yapmasıbenim prinç çubukla olan tesbitimi ne kadar tarif etsemde karşı taraf aynı yapıda ruh halinde olmadığından tarifler sonuç odaklı olmamaktadır çubuk kullanıcısı her metal mineral ve çeşitli boşluk çeşitlerini bizzat çözmedikce sonuç asla oluşmaz* SABIR......*

Kader25

Admin
@Kader25 abi Agaç dali çubuk ile Bosluk aldığın

@Kader25 abi Agaç dali çubuk ile Bosluk aldığın yerin iki kaya arasi doğal boşluk mu yahut yapay boşluk mu olduğunu en net nasil anlariz.
En basit yöntemi ne olabilir.
Kardasim,
Agac cubuk tecrubem yok sayilir.
Ne desem net olmaz.

Cubuk herkesde ayni yerde ayni boslukda ayni tepkiyi vermez.
Standart seyler cok azdir.
Insallah cubugun bu turunde calisan ustalar var ise onlar gorunce sorunu, tecrubwlerini yazarlar.

sprtcs

Kullanıcı
Eline koluna emeğine yüreğine sağlık sağlık üstadım konu çok güzel açıklamalarında bir okadar güzel metal konusunda bekliyoruz sabırsızlıkla

MuFeTeR

Kullanıcı
Ustam merhabalar. Ben biraz sizin biraz kendi araştırma ve yöntemlerim ile bir çift çubuk yaptım. Bir kaç yerde deneme fırsatım oldu. Bende çubuğun çalışma şeklini anlatmak istiyorum.
Ben çubukla arazide boşluk için dolaştığımda mineral taşa toprağa gitmiyor. Genellikle şüphelenilen tepe yamaç veya tepeciklere yöneliyor.
Yöneldiği yere doğru ilerliyorum. Bir aşamadan sonra boşluk veriyor. Ayağımda bir taş çekiyorum o noktaya ta ki tekrar açılıp sağa sola yönelene kadar.
Oraya da bir ayağımla taş çekiyorum ve sol çubuğu indirip sağ çubuk ile duvar üzerinde yürür gibi takip ediyorum.
Beklediğim ölçüleri alırsam ilgileniyorum ve içeriden dışarıya, dışarıdan içeriye iyice emin olduktan sonra giriş olarak tespit ettiğim noktaya geliyorum. bu arada çubuğun algıladığı her ne ise artık frekans mı dersiniz radyasyon mu dersiniz düşmesin diye tam tespiti yapmadan elimde en az bir çubuğu hiç bırakmıyorum ve taşa toprağa vs. dokunmuyorum.
Nerede kalmıştık giriş olarak tespit ettiğim noktaya geliyorum. Diyelim ki ben içten dışa ve dıştan içeri 7 adım derinlik ölçmüşüm.
Giriş tünelinin başına geçiyorum. Gözlerimi kapatıyorum ve yerimde sayıyorum. Örnek 4 adımda çubuklar açılıyor.
Bir adım ilerliyorum tekrar kapanıyor, tekrar bir adım veya bir buçuk adım yerimde sayarken yine açılıyor.
Bir adım daha ilerliyorum yine kapanıyor. Tekrar yerimde sayıyorum bir buçuk ya da iki adımda açılıyor.
Bir adım daha ilerliyorum çubuklar sağ sola açılıyor. Sol çubuğu indirip sağ çubuğu takip ediyorum.
Takip ederken sağ çubuk yön değiştiği an ayağımda bir işaret bırakıyorum. Her yön değişiminde işaret bırakıyorum.
Turu tamamlıyorum ve gözlerimi açtığımda her iki tespiti karşılaştırıyorum.
Eğer tespitlerde şaşma yoksa bu sefer odanın ortasında gözlerimi kapatıp yerimde sayarak odanın içine iniyorum.
Oda içindeki yüksekliği girinti çıkıntıları çubukla tespit edip odayı açmadan odanın içindeki atmosferi yaşıyorum.
Odanın içinde mal varsa elime malzeme alıp oda içinde yerin altında mı yoksa üzerinde mi altında ise kaç cm gibi tespitler yapıyorum.
Bir yerde oda içinde iki tane sedir tespit etmiştim sedirin sağ solunda birer niş ve nişler içinde küçük küpler.
Her iki mevtanın başında değerli bel hizasında değerli ayak ucunda değerli tespiti yapmıştım.
O da içinde köşelerde gömülü değerli tespiti yapmıştım. Ama toprak üzerinde yani yerimde saymadan kendi tabirimle oda içine inmeden bu değerlileri alamamıştım.
Vel hasıl ben de böyle tespit durumu hasıl olmuş durumda. Şuana kadar hep davet edildim ama sadece tespit için gittim. Çalışma yapmadım ama tespit edip geri döndüm. Şuana kadar davet edenler de olumlu yada olumsuz dönüş yapmadılar çünkü çalışma yapılmadı.
Yani bu anlattıklarım kesin sonuç arz etmiyor ama bendeki bu durum hakkında bilgisi olan ya da daha önce yaşayan oldu mu?
Duyan eden varsa bir işe yarar mı bu tür çalışmalar?

MuFeTeR

Kullanıcı
Eklemek istediğim başka bir kaç husus daha var.
Mesela ben arazi üzerinde oda sınırları içinde değerli tespiti yaptım diyelim. Eğer bu değerli oda içindeki boşluğa denk geliyorsa oradaki bütün çalışmaları iptal ediyorum. Yok eğer oda tavanının üzerinde ise mineral olarak eliyorum. Sadece oda tabanına ve ya altında bir kotaya denk geliyorsa çalışmaları o yönde sürdürüyorum.

Kader25

Admin
Ustam merhabalar.
Merhaba kardasim.
Ben biraz sizin biraz kendi araştırma ve yöntemlerim ile bir çift çubuk yaptım. Bir kaç yerde deneme fırsatım oldu. Bende çubuğun çalışma şeklini anlatmak istiyorum.
Ben çubukla arazide boşluk için dolaştığımda mineral taşa toprağa gitmiyor. Genellikle şüphelenilen tepe yamaç veya tepeciklere yöneliyor.
Yöneldiği yere doğru ilerliyorum. Bir aşamadan sonra boşluk veriyor. Ayağımda bir taş çekiyorum o noktaya ta ki tekrar açılıp sağa sola yönelene kadar.
Oraya da bir ayağımla taş çekiyorum ve sol çubuğu indirip sağ çubuk ile duvar üzerinde yürür gibi takip ediyorum.
Beklediğim ölçüleri alırsam ilgileniyorum ve içeriden dışarıya, dışarıdan içeriye iyice emin olduktan sonra giriş olarak tespit ettiğim noktaya geliyorum. bu arada çubuğun algıladığı her ne ise artık frekans mı dersiniz radyasyon mu dersiniz düşmesin diye tam tespiti yapmadan elimde en az bir çubuğu hiç bırakmıyorum ve taşa toprağa vs. dokunmuyorum.
Nerede kalmıştık giriş olarak tespit ettiğim noktaya geliyorum. Diyelim ki ben içten dışa ve dıştan içeri 7 adım derinlik ölçmüşüm.
Giriş tünelinin başına geçiyorum. Gözlerimi kapatıyorum ve yerimde sayıyorum. Örnek 4 adımda çubuklar açılıyor.
Bir adım ilerliyorum tekrar kapanıyor, tekrar bir adım veya bir buçuk adım yerimde sayarken yine açılıyor.
Bir adım daha ilerliyorum yine kapanıyor. Tekrar yerimde sayıyorum bir buçuk ya da iki adımda açılıyor.
Bir adım daha ilerliyorum çubuklar sağ sola açılıyor. Sol çubuğu indirip sağ çubuğu takip ediyorum.
Takip ederken sağ çubuk yön değiştiği an ayağımda bir işaret bırakıyorum. Her yön değişiminde işaret bırakıyorum.
Turu tamamlıyorum ve gözlerimi açtığımda her iki tespiti karşılaştırıyorum.
Eğer tespitlerde şaşma yoksa bu sefer odanın ortasında gözlerimi kapatıp yerimde sayarak odanın içine iniyorum.
Oda içindeki yüksekliği girinti çıkıntıları çubukla tespit edip odayı açmadan odanın içindeki atmosferi yaşıyorum.
Ben bu yontemi bilmiyorum malesef.
Odanın içinde mal varsa elime malzeme alıp oda içinde yerin altında mı yoksa üzerinde mi altında ise kaç cm gibi tespitler yapıyorum.
Bir yerde oda içinde iki tane sedir tespit etmiştim sedirin sağ solunda birer niş ve nişler içinde küçük küpler.
Her iki mevtanın başında değerli bel hizasında değerli ayak ucunda değerli tespiti yapmıştım.
O da içinde köşelerde gömülü değerli tespiti yapmıştım. Ama toprak üzerinde yani yerimde saymadan kendi tabirimle oda içine inmeden bu değerlileri alamamıştım.
Vel hasıl ben de böyle tespit durumu hasıl olmuş durumda. Şuana kadar hep davet edildim ama sadece tespit için gittim. Çalışma yapmadım ama tespit edip geri döndüm. Şuana kadar davet edenler de olumlu yada olumsuz dönüş yapmadılar çünkü çalışma yapılmadı.
Bu anlattiklariniz dogru bir yontem midir?
Su anda bunu degerlendiremem. Amma sunu soylerim; birgun tespit ettiginiz bir yer acilir ve tespitlerinizin %80 kadari dogru cikarsa, usulunuz dogrudur. Degilse sil bastan yeniden calisma yapmaya baslamaniz gerekir.
Yani bu anlattıklarım kesin sonuç arz etmiyor ama bendeki bu durum hakkında bilgisi olan ya da daha önce yaşayan oldu mu?
Duyan eden varsa bir işe yarar mı bu tür çalışmalar?
Asil mesele şu:
Toprrak altindaki boslugu bulmaniz dahi yeterlidir. Icinde ne oldugu meselesi 3ncu aşama meselesidir..
1-Boslugu/odayi bul.
2-Derinliği tespit et.
3-Icinde ne var tespit et.

1 ve 2nci madde de basarili olabilirsen olmmasibgereken bu, 3ncu maddedeki hususda basarili olamazsaniz da cok da oneemsemeyin. Zamanla oda olur insallah.

MuFeTeR

Kullanıcı
Merhaba kardasim.

Ben bu yontemi bilmiyorum malesef.

Bu anlattiklariniz dogru bir yontem midir?
Su anda bunu degerlendiremem. Amma sunu soylerim; birgun tespit ettiginiz bir yer acilir ve tespitlerinizin %80 kadari dogru cikarsa, usulunuz dogrudur. Degilse sil bastan yeniden calisma yapmaya baslamaniz gerekir.

Asil mesele şu:
Toprrak altindaki boslugu bulmaniz dahi yeterlidir. Icinde ne oldugu meselesi 3ncu aşama meselesidir..
1-Boslugu/odayi bul.
2-Derinliği tespit et.
3-Icinde ne var tespit et.

1 ve 2nci madde de basarili olabilirsen olmmasibgereken bu, 3ncu maddedeki hususda basarili olamazsaniz da cok da oneemsemeyin. Zamanla oda olur insallah.
Ustam benim için bir odada malzeme yoksa zaten ben odayı direkt iptal ediyorum.
Malzeme varsa da odanın boşluğuna göre değerlendiriyorum.
Mesela;
Oda derinliği 6 metre yani oda tabanı ve yeryüzü mesafesi 6 metre, odanın iç yüksekliği 1,60 ve iç ölçümleri 4x4 ise tavan ile yeryüzü arasındaki katmanların ölçüsü 4,4 metre demektir.
Elime tek tek bütün numuneleri alıp oda üzerinde dolaşıyorum. Diyelim gümüş hareketi aldım ve bu gümüş 4,4 metre derinliğinden daha az bir mesafede ise bu demektir ki oda içine inmeden bir yerde. Bunu mineral olarak değerlendiriyorum.
Diyelim ki bu gümüş 5 metrede ise zaten o çalışmayı iptal ediyorum çünkü oda içindeki boşlukta havada duracak gümüş olmaz.
Diyelim ki tam 6 metre derinlikte ise bu sefer aşağı inip bunun net tespitini mineral eleme yöntemlerini kullanıyorum.
Yani benim çalışmalarıma göre 4x4 metre dahilinde çubuğun bana verdiği bütün değerli tespitlerinin net altı metre veya üzerinde olmalı ki bu boşluk ile ilgileneyim. Duvarlar hariç oda yüksekliği boşluğuna denk gelen bir değerli hareketi aldığım anda bölgeyi terk ediyorum.

El-Ensari

Kullanıcı
@Kader25 Ustam merhaba iyisiniz inşaallah.
Bir akrabam Ekin ektiği tarlasın da çubuklar ile bir yere bakmamı istedi.
Söylediği yer daha önce hafif tümsek imiş traktörle sürdükçe Yapı taşlarına benzer taşlar çıkmış.
Dediği yerde 3x3 ebatinda bir oda buldum sanırım.
Odanın alt tarafı dereye iniyor , üst tarafı geniş bir düzlüğe çıkıyor, oda ise oval bir yerde
Dört cepheden de İç yüksekliği 1.80cm,
Yüzeyden odaya kadar ki derinlik 2 m.
Duvarları takriben 40cm.
** Yalnız, derinliği ölçmek için kablonun bir ucunun bağlı olduğu çiviyi odanın ortasına sapladım , kabloyu bacaklarımın arasına alıp yürümeye devam ettiğimde odanın duvarına geldiğimde çubuklar orada da işaret veriyor derinlik alırken duvardaki işareti saymadım.
Doğru mu yapıyorum?
Odanın 20 metre uzağında, odaya doğru altın işareti alıyorum ama odaya vardığımda sadece boşluk alıyorum, yani oda için de metal işareti alamıyorum.
Odanın batı cephesi'nde çubuklar hafif hafif zikzaklar çiziyor , diğer cepheler düz.
** Odanın 2 metre dışında etrafında dönerken çubuklar bazen odaya dönüyor bazen odayı hiç görmüyor.
Buranın bir oda yahut gerçek bir boşluk olduğunu tam teyit etmek için başka ne yapmamı önerirsiniz?

Kader25

Admin
@Kader25 Ustam merhaba iyisiniz inşaallah.
Merhaba kardasim,
Hamdolsun iyim yogun sekillde calismaya devam, ahir zamanda zaman hizli geciyor.
Sana da sihhat ve afiyetler dilerim.
Bir akrabam Ekin ektiği tarlasın da çubuklar ile bir yere bakmamı istedi.
Söylediği yer daha önce hafif tümsek imiş traktörle sürdükçe Yapı taşlarına benzer taşlar çıkmış.
Dediği yerde 3x3 ebatinda bir oda buldum sanırım.
Odanın alt tarafı dereye iniyor , üst tarafı geniş bir düzlüğe çıkıyor, oda ise oval bir yerde
Dört cepheden de İç yüksekliği 1.80cm,
Yüzeyden odaya kadar ki derinlik 2 m.
Duvarları takriben 40cm.
** Yalnız, derinliği ölçmek için kablonun bir ucunun bağlı olduğu çiviyi odanın ortasına sapladım , kabloyu bacaklarımın arasına alıp yürümeye devam ettiğimde odanın duvarına geldiğimde çubuklar orada da işaret veriyor derinlik alırken duvardaki işareti saymadım.
Doğru mu yapıyorum?
Dogru yapiyorsun sorun degil.

Amma soyle yaparsan pratik olur:
Kabloyu yine tam ortasina getir.
duvarin disinda kabloyu bacak arana al.
Yurumeye basla.
ilk ve ikinci isaret verdigi yerlere taş koy/koydur.
Devam et
3-4-5-6 hatta 7nci isaret verdigi noktalarin olma ihtimali olacak, sayet altta bir oda varsa.
Hepsinin olcusunu al.
A4 kagidina bir cizgi ci uzerinde goster.
Ben sana bu sekli gordugum de baska seylerden de bahsedecegim insallah.
Eger asagida oda varsa 3 ve 4ncu isaret kesinlikle olacak.
En azindan 3ncu isaret olacak, olmazsa oda yoktur.

Odanın 20 metre uzağında, odaya doğru altın işareti alıyorum ama odaya vardığımda sadece boşluk alıyorum, yani oda için de metal işareti alamıyorum.
Odanın batı cephesi'nde çubuklar hafif hafif zikzaklar çiziyor , diğer cepheler düz.
** Odanın 2 metre dışında etrafında dönerken çubuklar bazen odaya dönüyor bazen odayı hiç görmüyor.
Buranın bir oda yahut gerçek bir boşluk olduğunu tam teyit etmek için başka ne yapmamı önerirsiniz?
20 metre az bir mesafe.
Muhtemelen minerale denk gelmisin.
Yada oda var icindeki altin degil,
Kup ve oksitlenmis gumuş.

Yapman gerekeni yukarida yazdim.
Derinlik alirken 3ncu ve 4ncu isaret noktalarini bul ve ölç. Buradan cizerek paylaş insallah.