LL Çubuk İle Boşluk Bulmak @BulursamKader25 | Sayfa 6 | Define işaretleri ve anlamları

yusufziya aslan

Kullanıcı
Selam arkadaşlar .. Bende inanın Şaşırdım.. Çubugu çıblak elle tutuk sigara dedik sigaraya dondü.Çicek dedik çicege döndü .Ahmet dedik ahmede döndü.
Sonra kundagana plasdik gecirdik Sigaraya .ahmede .cicege don desende dönmüyor.Şimdide minarele dönüyor.
316 cubuk 6 köşe olacak dediler simdide .Yusuf ziya kardesimiz çubuklar köseli olmayacak diyor .
6 köşe 316 çubugu bulmak icin bir hayli zaman ve masraf ettik .Yinemi olmadi diyorsunuz
Canıniz sag olsun gerisi önemli degik
Kusura bakamayın bu iş çubuğa komut vermekle olmuş olsaydı şimdiye kadar arazide bize kalan bir şey olmazdı. En büyük hatayı daha yolun başında yapmışsınız. plastik kundaklı çubuk vücudundan enerji alıp çalışıyor ama beyinden etkilenmiyor. sizce burda bir çelişki yokmu.
altı köşeli çubuğu almışsınız işe yarayıp yarayamacağını zaman gösterecek size. ben fikrimi söyledim gerisi sizin bileceğiniz iş. @BulursamKader25 ustayı dikatlice takip edin bence.

yusufziya aslan

Kullanıcı
Selam arkadaşlar .. Bende inanın Şaşırdım.. Çubugu çıblak elle tutuk sigara dedik sigaraya dondü.Çicek dedik çicege döndü .Ahmet dedik ahmede döndü.
Sonra kundagana plasdik gecirdik Sigaraya .ahmede .cicege don desende dönmüyor.Şimdide minarele dönüyor.
316 cubuk 6 köşe olacak dediler simdide .Yusuf ziya kardesimiz çubuklar köseli olmayacak diyor .
6 köşe 316 çubugu bulmak icin bir hayli zaman ve masraf ettik .Yinemi olmadi diyorsunuz
Canıniz sag olsun gerisi önemli degik
Kusura bakamayın bu iş çubuğa komut vermekle olmuş olsaydı şimdiye kadar arazide bize kalan bir şey olmazdı. En büyük hatayı daha yolun başında yapmışsınız. plastik kundaklı çubuk vücudundan enerji alıp çalışıyor ama beyinden etkilenmiyor. sizce burda bir çelişki yokmu.
altı köşeli çubuğu almışsınız işe yarayıp yarayamacağını zaman gösterecek size. ben fikrimi söyledim gerisi sizin bileceğiniz iş. @BulursamKader25 ustayı dikatlice takip edin bence.
Aleyküm Selam abi.

6 köşeli çubuğu @Trakyalı ustamız tavsiye etti.
İlmi açıklamasını da yazdı.
Kendisinin ilmi altyapısı ve ciddi bir test sahasının oluşu, sözlerini kıymetli kılmaktadır.
Bu nedenle tavsiyesi önemlidir bence.

Yusuf ustamız köşeli olmamalı diyorsa, ilmi veya tecrübi açıklamasını yaparsa bizde duymuş oluruz.

Bizde yaklaşık 2 yıldır bu çubuğu kullanmaktayız. Ve memnunuz. Benimkisi de 6mm amma yuvarlak. Yenisini yapacağım zaman 6genden yapacağım. Memnunıyetimiz, altın ve gümüş tepkilerinin netliğinde. Bakır çubukda altın ve gümüşe tepki veriyor, amma bunun gibi değil. Ayrıca bakırın takıldığı bir çok minerali görmüyor bile.

Tüm minareli eleyen, yani mineralleri görmeyen bir çubuk cinsi var mı?
Yok. Olmayacak da.

Denenmeyen hiçbir metal hatta ağaç kalmadı. Minerale gitmez demek, kocaman bir yalandır/yanlıştır.
Zaten mineral bize lazım.
O bizim en büyük dostumuz.
Dostunu tanıyan vakit kaybetmez.
Metal tespiti konusunda detay vereceğim inşalla
ustam bilimsel açıklamasını yapmayacağım kusuruma bakmayın. Umarım beni anlayışla karşılarsınız. Tekrar ediyorum bir artısı olmayacak ama denemek isteyenede bir sözüm yok.

Kader25

Admin
Ustam imkan var ise sizin çubuğunuzu göre bilirmiyiz.
Metal Tespiti Nasıl Yapılmalı? Konusunu bu hafta açacağım inşallah.
Konu içinde çubuğunda fotoğrafını atarım.
Değerli Ustam, Selamun aleyküm.
Konuyu Anlatım ,resimler
ve çizim o kadar güzel ki,insan ancak bukadar güzel olur işte demekten kendini alamıyor.
inşaallah bu konu burda durdukça, daha çok insan istifade edecektir, ve hayır dua da bulunacaktır.
Bizde Canı Gönülden Allah razı olsun diyoruz.
Teşekkür ederim.
Allahu Teala cümlemizden razı olsun.
*bu konuyu defalarca gözden geçirdikten sonra,
hala hafiften bileklerimi,çaktırmadan büktüğümü farkettim. ve bu çok küçük gibi görünen sorun, çok büyük sorunlara sebep oluyormuş.

En büyük sorunlardan birisi bu.
Bunu aşmak şart.
2 mm hareket;
Ya altın yada gümüş işareti verdirir.

İşareti aldığınızda 1-2 dakika o halde beklerseniz bilek bükmeden kaynaklanan işaret oluşumunu bozar. Bu konuyu mineral bağlantılı olarak da metal tespiti konusunda biraz daha detaylı konuşacağız.

*bende dahil, çok ustanın kesin oda(lar) var dediği iki önemli yer de, çubukların gerçekten oda çizdirdiğini, ama aslında oda falan olmadığını ve bir noktada ki mineralin buna sebep olduğunu fark ettim.

Elbette bunu bir avuç mineral yaptırmıyor.
Bu mineral yoğunluklu toprak bir katman halinde olursa oluyor. Derinlik tespiti ve analizinde bunu yakalamak kolaydır. Bazan derinlik tespiti analizinde de yanılttığı oluyor. Başıma geldi. Detaylı şekilde yazayım müsait zamanımda inşallah.

Ustam ,iki sorum olacak musaadenizle.
1 . bu çubuklarla uzaktan boşluk arama nasıl yapılmalıdır. yani metrelerce ileride ki oda uzaktan bulunur mu?

Konu içerisinde biraz bahsetmiştim.
İşin başlangıcında, aleminyum çubukla boşluk alacağınız mesafeyi 15 metreden daha uzağı olarak düşünmeyin. 100-200 metreden boşluk aldığını yeminle söyleyenleri gördüm. Hedefe de ulaşmış. Mümkün değil, amma hedefe nasıl ulaştığını kendisine izah ettim.
Şöyle düşün; arazide yaklaşık 30 metre aralıklı farklı dizilişde 4 tane boşluk var. Veya boşluk sinyali veren durum var. İlkinin sinyalini alıp oraya yönelince ikincinin sinyalini yakalıyor. İkinciye giderken üçüncünün sinyalini yakalıyor. Böyle böyle mesafe uzamış oluyor. Bileceğiz ki bu durumlarda, ilk aldığı sinyal hedefe ulaştığı odanın sinyali değil. Tevafuk eseri 100-200 metre ilerideki odaya anlattığım şekilde ulaştı.

Ayrıca şunu da unutmayınız;
Hakiki bir boşluğa giderken çubuk sizi oraya götürürken ÇAPRAZ yürüyüş yaptırmaz. Yani bir sağa bir sola yön verip durmaz. Sinyal her zaman ok gibi dosdoğru gelir. Buda çok önemli bir bilgidir. Bunu da unutmayalım.

Bu 15 metreyi baz alırken sağınızdan 7-8 metre, solunuzdan 7-8 metre. Toplamını 15 kabul edip, arazide buna göre atlaya atlaya çubuk elde gezebilirsiniz.

Bir zaman gelecek bu mesafeniz 40-50 metrelere kadar çıkacak. Amma buna zaman var.

2. çok tartışılan bir husus. .. içindi değerli metal olan ve hava almayan odanın,bu çubuklarla sinyali alinir mı ,odsnin tesbiti yapılabilir mi?

Bunun izahını yapmıştım.
Toprağın altındaki her oda yada insan eliyle oluşturulan boşluk hava almaz zaten. Hava girişi için özel bir kanal açılmadıysa. Kaya mezarlarındaki ruh deliği gibi.

Odanın içindeki metallerden kaynaklanan en önemli hadise; yansıma dedikleri durumun oluşmasıdır. Yani bir alanda 1 tane oda olmasına rağmen 3-5 oda tespit edildiğinin söylenmesi.
Yansıma metal kaynaklıdır. Metalin oda içindeki kayaya toprağa teması ile alakalıdır.

Hava almayan odada metal varsa tespit yapılamaz denmesi "şehir efsanesidir".
Doğru olan şudur:
Oda içindeki metallerin yüzey teması ve birbirleri ile teması neticesinde bilinen "metal sinyali" bazı farklılıklar gösterir. Bu konuyu metal tespitinde dataylı işleyeceğiz inşallah.

Özetle;
İçinde metal olsun yada olmasın her odanın sinyali alınır. Tespitide yapılır...

Şayet sinyal alınamıyorsa biz niye bu çubuklarla yıllardır uğraşıp duruyoruz? Bu işi bırakmamız lazım. Bunu söyleyenler meseleyi tam anlatmadıkları için, anlatmıyorlar çünkü tam anlatsalar sistemleri ortaya çıkmış olacak. Birde çubuk satıcıları balıklama bu işe dalacaklar, en önemlisi ise dedektör imalatçıları mantalitelerini değiştirecekler. İnanın dedektör firmaları çubuk ustalarının tecrübelerini bilseler ellerindeki cihazları kurşuna dizerler. Adamlar hep elektronıikçilerle çalışıyorlar, halbuki onlara sosyolog birde psikolog lazım. :))
Bu nedenle bu altındır diye bağıran dedektör piyasada hala yok. Dedektörlerin tamamı sadece: Burada birşey var diye bağırıyor. Açıp bakıyorsun bazan da "altın" diğer metallerin yanında çıkıyor.

bu iki sorunun izahını da, konuya eklemenizi rica ediyoruz.
Allaha emanet olunuz.

Aleyküm Selam.
Cavaplarımı sorularınızın altına yazdım.

El-Ensari

Kullanıcı
Metal Tespiti Nasıl Yapılmalı? Konusunu bu hafta açacağım inşallah.
Konu içinde çubuğunda fotoğrafını atarım.

Teşekkür ederim.
Allahu Teala cümlemizden razı olsun.

En büyük sorunlardan birisi bu.
Bunu aşmak şart.
2 mm hareket;
Ya altın yada gümüş işareti verdirir.

İşareti aldığınızda 1-2 dakika o halde beklerseniz bilek bükmeden kaynaklanan işaret oluşumunu bozar. Bu konuyu mineral bağlantılı olarak da metal tespiti konusunda biraz daha detaylı konuşacağız.

Elbette bunu bir avuç mineral yaptırmıyor.
Bu mineral yoğunluklu toprak bir katman halinde olursa oluyor. Derinlik tespiti ve analizinde bunu yakalamak kolaydır. Bazan derinlik tespiti analizinde de yanılttığı oluyor. Başıma geldi. Detaylı şekilde yazayım müsait zamanımda inşallah.

Konu içerisinde biraz bahsetmiştim.
İşin başlangıcında, aleminyum çubukla boşluk alacağınız mesafeyi 15 metreden daha uzağı olarak düşünmeyin. 100-200 metreden boşluk aldığını yeminle söyleyenleri gördüm. Hedefe de ulaşmış. Mümkün değil, amma hedefe nasıl ulaştığını kendisine izah ettim.
Şöyle düşün; arazide yaklaşık 30 metre aralıklı farklı dizilişde 4 tane boşluk var. Veya boşluk sinyali veren durum var. İlkinin sinyalini alıp oraya yönelince ikincinin sinyalini yakalıyor. İkinciye giderken üçüncünün sinyalini yakalıyor. Böyle böyle mesafe uzamış oluyor. Bileceğiz ki bu durumlarda, ilk aldığı sinyal hedefe ulaştığı odanın sinyali değil. Tevafuk eseri 100-200 metre ilerideki odaya anlattığım şekilde ulaştı.

Ayrıca şunu da unutmayınız;
Hakiki bir boşluğa giderken çubuk sizi oraya götürürken ÇAPRAZ yürüyüş yaptırmaz. Yani bir sağa bir sola yön verip durmaz. Sinyal her zaman ok gibi dosdoğru gelir. Buda çok önemli bir bilgidir. Bunu da unutmayalım.

Bu 15 metreyi baz alırken sağınızdan 7-8 metre, solunuzdan 7-8 metre. Toplamını 15 kabul edip, arazide buna göre atlaya atlaya çubuk elde gezebilirsiniz.

Bir zaman gelecek bu mesafeniz 40-50 metrelere kadar çıkacak. Amma buna zaman var.

Bunun izahını yapmıştım.
Toprağın altındaki her oda yada insan eliyle oluşturulan boşluk hava almaz zaten. Hava girişi için özel bir kanal açılmadıysa. Kaya mezarlarındaki ruh deliği gibi.

Odanın içindeki metallerden kaynaklanan en önemli hadise; yansıma dedikleri durumun oluşmasıdır. Yani bir alanda 1 tane oda olmasına rağmen 3-5 oda tespit edildiğinin söylenmesi.
Yansıma metal kaynaklıdır. Metalin oda içindeki kayaya toprağa teması ile alakalıdır.

Hava almayan odada metal varsa tespit yapılamaz denmesi "şehir efsanesidir".
Doğru olan şudur:
Oda içindeki metallerin yüzey teması ve birbirleri ile teması neticesinde bilinen "metal sinyali" bazı farklılıklar gösterir. Bu konuyu metal tespitinde dataylı işleyeceğiz inşallah.

Özetle;
İçinde metal olsun yada olmasın her odanın sinyali alınır. Tespitide yapılır...

Şayet sinyal alınamıyorsa biz niye bu çubuklarla yıllardır uğraşıp duruyoruz? Bu işi bırakmamız lazım. Bunu söyleyenler meseleyi tam anlatmadıkları için, anlatmıyorlar çünkü tam anlatsalar sistemleri ortaya çıkmış olacak. Birde çubuk satıcıları balıklama bu işe dalacaklar, en önemlisi ise dedektör imalatçıları mantalitelerini değiştirecekler. İnanın dedektör firmaları çubuk ustalarının tecrübelerini bilseler ellerindeki cihazları kurşuna dizerler. Adamlar hep elektronıikçilerle çalışıyorlar, halbuki onlara sosyolog birde psikolog lazım. :))
Bu nedenle bu altındır diye bağıran dedektör piyasada hala yok. Dedektörlerin tamamı sadece: Burada birşey var diye bağırıyor. Açıp bakıyorsun bazan da "altın" diğer metallerin yanında çıkıyor.

Aleyküm Selam.
Cavaplarımı sorularınızın altına yazdım.
Allah razı olsun Ustam, çok güzel izah ettiniz.
çok teşekkür ederim.

El-Ensari

Kullanıcı
Ustam,
gercek bir boşluk sinyalin de, çubukların zikzak çizmeden, hedefe direk gideceğini söylediniz.
bu bilgi sadece boşluk için mi,yoksa değerli bir metal sinyali için de geçerli midir ?

Kader25

Admin
Ustam,
gercek bir boşluk sinyalin de, çubukların zikzak çizmeden, hedefe direk gideceğini söylediniz.
bu bilgi sadece boşluk için mi,yoksa değerli bir metal sinyali için de geçerli midir ?
Metal içinde geçerlidir.
Çizim yapıp anlatacağım konuda inşallah.

Bazı metallerin sinyali, taşa su attığında oluşan dalgalar gibidir. İlk dalgaya girdiğinde çubukla diğer dalgaları da yakalarsın. Çubuk açılır kapanır açılır kapanır. Merkezi bulmak tecrübe ve antıramanla sağlanır.

Bazı metallerde ise sinyal;
Ucu bükülmüş hortumun ucundan akan su gibidir.
Yani yatay değil dikey gelir.
Aynı altın metalinde olduğu gibi. :)
Anlatacağız inşallah.

El-Ensari

Kullanıcı
Metal içinde geçerlidir.
Çizim yapıp anlatacağım konuda inşallah.

Bazı metallerin sinyali, taşa su attığında oluşan dalgalar gibidir. İlk dalgaya girdiğinde çubukla diğer dalgaları da yakalarsın. Çubuk açılır kapanır açılır kapanır. Merkezi bulmak tecrübe ve antıramanla sağlanır.

Bazı metallerde ise sinyal;
Ucu bükülmüş hortumun ucundan akan su gibidir.
Yani yatay değil dikey gelir.
Aynı altın metalinde olduğu gibi. :)
Anlatacağız inşallah.
Eyvallah Ustam, bekliyoruz inşaallah.
Allah razı olsun.

El-Ensari

Kullanıcı
Selamun aleyküm Ustam, Metal tesbit konusunu da , bu konunun devamına mı ekleyeceksiniz ?
hergün defalarca konuya bakıyoruz, acaba yeni bir şeyler varmı diye😄
Ayrıca önceden, araziye hemen her çıktığımda boşluk buluyordum, şimdi bu kıymetli bilgilerden sonra hiç boşluk bulmuyorum,bulduklarım da hepsi kayboldu. geçen gün arazide dolaşırken, gülerek sizi andım.
Dedim ki ya hu Ustam, siz bize BOŞLUK bulmayı mı öğretiyorsunuz, yoksa bulmamayı mı ? bırakın boşluk bulmayı, önceden bulduklarimiz bile uçtu gitti. 😅😅😅
Allah sizden razı olsun
Allaha emanet olunuz inşaallah.

Kader25

Admin
Selamun aleyküm Ustam, Metal tesbit konusunu da , bu konunun devamına mı ekleyeceksiniz ?
hergün defalarca konuya bakıyoruz, acaba yeni bir şeyler varmı diye😄
Ayrıca önceden, araziye hemen her çıktığımda boşluk buluyordum, şimdi bu kıymetli bilgilerden sonra hiç boşluk bulmuyorum,bulduklarım da hepsi kayboldu. geçen gün arazide dolaşırken, gülerek sizi andım.
Dedim ki ya hu Ustam, siz bize BOŞLUK bulmayı mı öğretiyorsunuz, yoksa bulmamayı mı ? bırakın boşluk bulmayı, önceden bulduklarimiz bile uçtu gitti. 😅😅😅
Allah sizden razı olsun
Allaha emanet olunuz inşaallah.

Aleyküm Selam,

Siz bunları yazarken bende yeni konuya başlamışım, tevafuk oldu. :)
Bu konu altında devam etmeyeceğiz, yeni konu olarak açtım.

Bu memleketin neden köstebek gibi işlemlerle dolu olduğunu anlamaya başladınız.
Eline çubuk alan, daha çubuk tutmayı, yürümeyi bilmediğinden, zihinsel olarak her yerde oda-boşluk işareti aldılar.
İşte çubuğun en az faydası budur: 100 yerde işlem yapmanızı engeller.
En azından şüpheli olan yerlere yöneltir, nokta belirleyemezseniz bile. Bu da az fayda değildir.
Özellikle boşluk konusu çubukta daha önemlidir. Çok dertten kurtarır.