LL Çubuk İle Boşluk Bulmak @BulursamKader25 | Sayfa 7 | Define işaretleri ve anlamları

El-Ensari

Kullanıcı
Aleyküm Selam,

Siz bunları yazarken bende yeni konuya başlamışım, tevafuk oldu. :)
Bu konu altında devam etmeyeceğiz, yeni konu olarak açtım.

Bu memleketin neden köstebek gibi işlemlerle dolu olduğunu anlamaya başladınız.
Eline çubuk alan, daha çubuk tutmayı, yürümeyi bilmediğinden, zihinsel olarak her yerde oda-boşluk işareti aldılar.
İşte çubuğun en az faydası budur: 100 yerde işlem yapmanızı engeller.
En azından şüpheli olan yerlere yöneltir, nokta belirleyemezseniz bile. Bu da az fayda değildir.
Özellikle boşluk konusu çubukta daha önemlidir. Çok dertten kurtarır.
Allah razı olsun Ustam, Sabahı Şerifleriniz Hayırlı olsun.

Burak5553

Kullanıcı
@BulursamKader25 Selamu aleykum ustam cubuklari arkadas yeni getirdi 6 tane aldirdim dediginiz gibi 75 cm den kestim bukerken iki tanesi kirildi Allahtan yedeyi vardi da 2 tanesini buktum ve evde denemeler yaptim odadan odaya gectiyinde tam kapidayken cubuklar x isareti veriyor 2 adim gecince normala donuyor
Ustam bende daha once cubuklar calismiyordu bu hareketleri gormek benim icin gercekten cok guzel bisey bunu sizinle paylasmak istedim ayrica simdi sadece bosluk uzerinde calismayi dusunuyorum o yuzden celik cubuklari almadim simdi elimde aleminyum kaynak teli var
Ustam 2 katli evde yasiyorum 2. Kattayim evde ne gibi calisma yapmami onerirsiniz Allaha emanet olun ustam selametle

Ekli dosyalar

• 20210901_123354.jpg
    20210901_123354.jpg
    522.5 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:

Kader25

Admin
@BulursamKader25 Selamu aleykum ustam cubuklari arkadas yeni getirdi 6 tane aldirdim dediginiz gibi 75 cm den kestim bukerken iki tanesi kirildi Allahtan yedeyi vardi da 2 tanesini buktum ve evde denemeler yaptim odadan odaya gectiyinde tam kapidayken cubuklar x isareti veriyor 2 adim gecince normala donuyor
Ustam bende daha once cubuklar calismiyordu bu hareketleri gormek benim icin gercekten cok guzel bisey bunu sizinle paylasmak istedim ayrica simdi sadece bosluk uzerinde calismayi dusunuyorum o yuzden celik cubuklari almadim simdi elimde aleminyum kaynak teli var
Ustam 2 katli evde yasiyorum 2. Kattayim evde ne gibi calisma yapmami onerirsiniz Allaha emanet olun ustam selametle
Aleyküm Selam Kardaşım,
Ev içinde aldığın işaret sizin zihinsel yönlendirme yaptığınızı söylüyor.
Kapıya geldiğinizde çubuklar normale dönmesi gerek zira odanın, salonun altı boş, kapının altında kiriş var.
Önce bu zihinsel yönlendirmeden kurtulmanız lazım.

Evde çok fazla çalışma alternatifi yok.
Sadece boşluk işaretinin tespitine olanak sağlar.

Diğer çalışmaları mahallenizde, köyünüzde, arazide yapmalısınız.

Boşluk tespiti konusunu baştan sona sesli olarak tekrar okuyunuz.
Aklınıza takılanları sorunuz.

Kolay Gelsin.

Burak5553

Kullanıcı
Aleyküm Selam Kardaşım,
Ev içinde aldığın işaret sizin zihinsel yönlendirme yaptığınızı söylüyor.
Kapıya geldiğinizde çubuklar normale dönmesi gerek zira odanın, salonun altı boş, kapının altında kiriş var.
Önce bu zihinsel yönlendirmeden kurtulmanız lazım.

Evde çok fazla çalışma alternatifi yok.
Sadece boşluk işaretinin tespitine olanak sağlar.

Diğer çalışmaları mahallenizde, köyünüzde, arazide yapmalısınız.

Boşluk tespiti konusunu baştan sona sesli olarak tekrar okuyunuz.
Aklınıza takılanları sorunuz.

Kolay Gelsin.
Ustam ilginiz icin Allah razi olsun yazdiklarinizi firsat buldukca okuyorum her kelimeyi beynime kaziyacam insallah selametle ustam

Burak5553

Kullanıcı
@BulursamKader25 ustam yine sizi rahatsiz edeceyim hakinizi helal edin zihinsel yonlendirme dediniz bu bende cubuklarin calistigina isaretmidir

Ustam cubuklari odanin icinde cektik cektiyimizde cubuklar x mi yapacak yoksa normal sekildemi olacak
Ustam bu basit seyler icin rahatsiz etigim icin kusura bakmayin daha ana sinifinda oldugum icin ancak bunlari sorabiliyorum
Ayrica anlatim seklide iyi deyil kusura bakmayin selametle ustam

Kader25

Admin
@BulursamKader25 ustam yine sizi rahatsiz edeceyim hakinizi helal edin zihinsel yonlendirme dediniz bu bende cubuklarin calistigina isaretmidir

Ustam cubuklari odanin icinde cektik cektiyimizde cubuklar x mi yapacak yoksa normal sekildemi olacak
Ustam bu basit seyler icin rahatsiz etigim icin kusura bakmayin daha ana sinifinda oldugum icin ancak bunlari sorabiliyorum
Ayrica anlatim seklide iyi deyil kusura bakmayin selametle ustam
Rahatsızlık olmaz, konuyla alakalı herşeyi sor.

Evet çubuk bir şekilde hareketlenme yapıp işaret verdiğine göre sende çalışıyor demektir.

Bu zamana kadar boşlukta, kişilere göre 3 farklı işaret gördük ve duyduk:

Boşluğa girince;

1-Üstüste gelip X yapar.

2- Sağ çubuk sağa, sol çubuk sola 180 derece
döner. Yani ters istikamete açılır.

3- Sağ ve sol çubuk göbek hizasında içe kapanır her ikiside.

Sen salonda çubuğu tuttun. 1-2 adım attığında yukarıda 3 hareketten birisini yapmalı. Yürümeye devam et kapıya doğru. Kapıda ilk tuttuğun duruma gelir, yani ilk tutuş şekline. Kapıyı geçip hole gelince yine boşluk işareti verir.

Boşluk da verdiği işaretleri çizmeye çalıştım:

Ekli dosyalar

• 20210903_154405.jpg
    20210903_154405.jpg
    551.5 KB · Görüntüleme: 19

Burak5553

Kullanıcı
Rahatsızlık olmaz, konuyla alakalı herşeyi sor.

Evet çubuk bir şekilde hareketlenme yapıp işaret verdiğine göre sende çalışıyor demektir.

Bu zamana kadar boşlukta, kişilere göre 3 farklı işaret gördük ve duyduk:

Boşluğa girince;

1-Üstüste gelip X yapar.

2- Sağ çubuk sağa, sol çubuk sola 180 derece
döner. Yani ters istikamete açılır.

3- Sağ ve sol çubuk göbek hizasında içe kapanır her ikiside.

Sen salonda çubuğu tuttun. 1-2 adım attığında yukarıda 3 hareketten birisini yapmalı. Yürümeye devam et kapıya doğru. Kapıda ilk tuttuğun duruma gelir, yani ilk tutuş şekline. Kapıyı geçip hole gelince yine boşluk işareti verir.

Boşluk da verdiği işaretleri çizmeye çalıştım:
Anladim ustam Allah razi olsun bende calistigini bilmek benum icin buyuk bir basari selametle ustam

A21MEDLi

Admin
emeğine sağlık ustam,
bende derinlik kısmını tecrübem olanı anlatayım..
odayı mezarı buldunuz,varsayalım...
odanın mezarın bitiş sınır duvarının üstünde durun ilk adımınızı SOL AYAKLA başlayın yavaş bi şekilde ilerleyelim,Çubukların düz paralel durduğu yer,(duvar sınırı ile düzleştiği yer arasındaki mesafe) sizin bulduğunuz odanın mezarın zeminden odanın tavanına kadar olan mezafesidir..
tekrar odanın sınır duvarında durup bu kez ilk adımınızı SAĞ AYAKLA başlayın.. ağır ağır ilerleyelim çubukların paralel düzeldiği nokta,sizin buluduğunuz odanın mezarın iç yüksekliğidir....bunu bulduğunuz odayı 4 bir yandan teyit edin eğer her yöndende aynı metrajlar çıkarsa yeriniz gerçek insan yapımı boşluktur.kolay gelsin..

A21MEDLi

Admin
veya bu şekilde yapabilirsiniz.
çubuklar boşluğun üstünde X veya sağa sola açılır vaziyeteyken..
ayağınızı yerden kaldırmadan sadece topuğunuzu kaldırıp yere vurun (her bi topuk vuruşunu sayın..ve her bi topuk vuruşu 50cm tekabul eder..) çubuklar şeklini kaçıncı topuk vuruşundan sonra bozduysa? x50=eğer SAĞ TOPUĞu vurursanız odanın iç yüksekliğini verir....SOL TOPUĞu vursanız zeminle,oda tavanı arasındaki derinliği verir.
BU UYGULAMAYI SADECE BOŞLUK İÇİN DEĞİL,ÇUBUKLA BULDUĞUNUZ HER METAL İÇİNDE UYGULAYABİLİRSİNİZ..Kolay gelsin..