Lorenz Mi 3s Plus Mı ? | Define işaretleri ve anlamları

Lorenz Mi 3s Plus Mı ?

Abdullah313

Kullanıcı
Selamün aleyküm, saygıdeğer büyüklerim ve sevgili kardeşlerim. Geçen yıldan beri siteye uğrayamamıştım. 3-5 gündür açlığımı dindirmek için saatlerce konuları okurken en ilgimi çeken konu bu oldu. Zira soracaklarım var :) Bizim arkadaşlar da tam şu sıralar derinlik öncelikli cihaz arıyorlardı. İşin doğrusu onların da benim de cihaz bilgimiz yok. Ama zamanla öğrenme vaktimiz var diyelim buna. Dediğim gibi, öncelik kriter, derinlik ve mineral yanılgısından kurtulmak. Çünkü bu arkadaşlar geçen sene birkaç boşa çalışma sebebi ile özellikle mineralden (yanıltıcı killi yerlerden) korkmuşlar. 4 arkadaş Lorenz z1 alıcaz dediler. Dedim ki "sitede cihaz ustalarının da memnuniyet belirttiği oldukça uygun fiyatlı (Lorenz'e kıyasla) pulse 3s 3d plus var. Gidin konuşun, test edin illa alacaksınız diye bir durum yok." Konuştuğum arkadaş ikna olmakla diğer 3 arkadaş için "biraz Lorenze saplantı yaptılar galiba" dedi.
Şimdi cihazları tanıyan ustalarımın tecrübesine binaen, (ben de merak ediyorum aslında) kendileri alacak olsalar, kriterleri de tek tek değil, daha çok derin ve yoğun maden için ve boşluğun tespiti için de gradiometresini de düşünerek hangisine yönelirlerdi acaba? Aradaki neredeyse 3 katlık fiyat farkını göz önünde bulundurunca (bir yandan imkan da elveriyor dersek) kanaatleri ne olurdu? Uzun oldu kusuruma bakmayın lütfen, o arkadaşlar da bu yazıyı okuyacaklar. Teşekkür ederim

Abdullah313

Kullanıcı
Yukarıda yazmış olduğum mesajı silemedim. Yöneticilerimizde ricam mesajımı silmeleridir, lütfen. Gerekirse ayrı bir başlık açmk daha doğru olacaktır. Definemekanı için özel indirimli cihazın reklamı konusunda başka bir cihazın kıyasını istemenin etik olmadığını farkedemediğim için de özür dilerim. 5 saati geçen konuları okuma ve geceyarısı 2 olmasına verin lütfen. Teşekkür ederim.

metin77

Kullanıcı
Yukarıda yazmış olduğum mesajı silemedim. Yöneticilerimizde ricam mesajımı silmeleridir, lütfen. Gerekirse ayrı bir başlık açmk daha doğru olacaktır. Definemekanı için özel indirimli cihazın reklamı konusunda başka bir cihazın kıyasını istemenin etik olmadığını farkedemediğim için de özür dilerim. 5 saati geçen konuları okuma ve geceyarısı 2 olmasına verin lütfen. Teşekkür ederim.
Arkadaşlarını dinlemeni isterim. Lorenz z1 dünyanın en iyi pulse cihazı. Üçte bir fiyatına aynı işi yapıyor diye aldanmayın alacaksanız en iyisini alın bir kere alın

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
Neden Lorenz yada Minelab gibi ürünlere üç katı fiyat versinler ki, mantıklı bir açıklaması var mı ??
Araba değil ki kliması var, hidrolik direksiyon, navigasyon vs vs pazarlayasın. Derinlik büyük başlıkla her ikisinde de aynı, mineral eleme 3s plusta daha iyi. Hatta minerale öttüğünü hiç görmedim buralarda. Destek dersen cihazın hertürlü arkasında ve tamir bakım yazılım güncelleme yapıyor. Yabancı firmaların burda distribütörleri var sadece satıyor yani.
3s plus çok iyi bir cihaz imkanınız varsa gidin Hüseyin beye test edin beğenmezseniz almazsınız ama dünyanın eniyisi deyip aynı özellikteki cihaza 10-15 bin vermek akıl karı değil. Yine de tercih sizin

Abdullah313

Kullanıcı
Neden Lorenz yada Minelab gibi ürünlere üç katı fiyat versinler ki, mantıklı bir açıklaması var mı ??
Araba değil ki kliması var, hidrolik direksiyon, navigasyon vs vs pazarlayasın. Derinlik büyük başlıkla her ikisinde de aynı, mineral eleme 3s plusta daha iyi. Hatta minerale öttüğünü hiç görmedim buralarda. Destek dersen cihazın hertürlü arkasında ve tamir bakım yazılım güncelleme yapıyor. Yabancı firmaların burda distribütörleri var sadece satıyor yani.
3s plus çok iyi bir cihaz imkanınız varsa gidin Hüseyin beye test edin beğenmezseniz almazsınız ama dünyanın eniyisi deyip aynı özellikteki cihaza 10-15 bin vermek akıl karı değil. Yine de tercih sizin
Ustam arkadaşlar sıfır düşünüyor. Gpx5000 11000, Lorenz 21.000 ₺civarı :) 3 kat olması çok itici, belki 10 cm farkediyorsa... Yok 30 cm farkeder ve ayrımı daha net ise düşünülebilir ama dediğim gibi birebir ikisine de hakim kullanıcı olmayınca insan acaba deyip duruyor :) Değerli yorumlarınız için size de Metin77 ustama da ayreten teşekkür ediyorum.

Abdullah313

Kullanıcı
Ustam arkadaşlar sıfır düşünüyor. Gpx5000 11000, Lorenz 21.000 ₺civarı :) 3 kat olması çok itici, belki 10 cm farkediyorsa... Yok 30 cm farkeder ve ayrımı daha net ise düşünülebilir ama dediğim gibi birebir ikisine de hakim kullanıcı olmayınca insan acaba deyip duruyor :) Değerli yorumlarınız için size de Metin77 ustama da ayreten teşekkür ediyorum.
Bir de şöyle birşey söylemiş arkadaşlara Karaköy'de 20 yıllık dedektör satıcısı "alacaksanız kesinlikle sıfır alın, 2.el bozuk çıkarsa servis tamiri beceremiyor, yüksek gerilim hatları altında cihazın bozulma riski de oluyor (z1 için)". Doğruluk derecesini bilmiyorum artık.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

metin77

Kullanıcı
Bir de şöyle birşey söylemiş arkadaşlara Karaköy'de 20 yıllık dedektör satıcısı "alacaksanız kesinlikle sıfır alın, 2.el bozuk çıkarsa servis tamiri beceremiyor, yüksek gerilim hatları altında cihazın bozulma riski de oluyor (z1 için)". Doğruluk derecesini bilmiyorum artık.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yüksek gerilime 50 metreden az yaklaşırsanız Lorenzi de minelab ı da yakar. Kullanıcı hatası olduğu için garanti kapsamına da gireceğini sanmıyorum.

Yeni bir cep telefonundan aldığınız performansı nasıl ki 1 sene sonra aynı performansı alamıyorsak bu dedektörler içinde geçerli. Cem Yılmaz’ın dediği gibi metal yorgunluğu başlamıştır. Paranız varsa sıfır alın derim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Ustam sorun değil
İyi niyetinizden şüphem yok
Yazınız kalsın