Metan Gazına Karşı Maskeler | Define işaretleri ve anlamları

Metan Gazına Karşı Maskeler

Affection

Kullanıcı
Merhaba,

Forumda araştırma yaptım metan gazına karşı maske kullanılacağı biliniyor fakat görsel yada örnek olarak bu maskelerden konularda göremedim.
Birde zehir veya siyanür olan madenlerin nasıl tutulacağı ve temizleneceği hakkında bilgilere ihtiyacım vardır.
Cevap veren ustalara şimdiden teşekkür ederim.

esrarengiz2828

Kullanıcı
maske konusu belki açılmıştır ben ras gelmedim ama çoğu tehlikeli konularda her ustamızın uyarısı var onun için zehir olsun siyanür olsun bunları kesinlikle çıplak ellle dokunmayınız ve maskesiz yada elbisesiz yaklaşmayınız hemen değilse bile sizi yavaş yavaş siyanür veya zehir öldürecektir onun için böyle tehlikeli işlerde bizim tavsiyemiz maskeli yada maskesiz uzak durmanız

Affection

Kullanıcı
Durum şöyle belirli bir oda olarak düşündüğümüz bir yer var oranın bir kısmını kırmaya çalışıp içeriyi hava aldıracaz.
Bunun dışında gaz maskesi takın diyorlar forumda ama ne tür ne marka ne model bunları belirten mesajlar göremedim.
Onlarca maske türü var hepsi farklı alanlar için.
En çok karşılaşılan metan gazında etkiyi en aza indirecek bir maske araştırıyom.
Teleskopik kamera ile gazda göremeyeceğimiz için ve şuanda gaz dedektörü baya maliyet çıkarır.
En azından bilen bir usta kullandığı sağlam bir maskeyi buraya model ve resim olarak atabilirse çok işimize yarar.
Definecinin el çantası gibi bir konudada bunları birleştirmiş oluruz.
Yani beginner seviyesinden olaya girmiş oluruz.

maske konusu belki açılmıştır ben ras gelmedim ama çoğu tehlikeli konularda her ustamızın uyarısı var onun için zehir olsun siyanür olsun bunları kesinlikle çıplak ellle dokunmayınız ve maskesiz yada elbisesiz yaklaşmayınız hemen değilse bile sizi yavaş yavaş siyanür veya zehir öldürecektir onun için böyle tehlikeli işlerde bizim tavsiyemiz maskeli yada maskesiz uzak durmanız

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
ustamızın ifade ettiği gibi,konunun önemine binaen bir çok yerde değinmiş bu konu da ki fikirlerimizi paylaşmışızdır.
her üyemizin rahatça görsel ve özelliklerine çok rahat ulaşabildikleri için olsa gerek ,görsel olarak sunmadığımız doğrudur.
bilinçli bir kardeşimiz olmalısınız. gönlünden geçerse ,istersen bir konu olarak paylaşabilirsin.demekki noksanlığımız olarak görüldü,bu katkıda sizden oluversin.
toprak dolgulu mezar odalarında ve mahzenlerde değilde ,dolgusuz olan her tür oda ve kuyular vb. her türlü içi boş olan hava almayacak tarzda kapatılmış yapılarda gaz birikimi olur.
siyanür ,çok ender rastlanabilen ama önlemsiz kişiyede, ALLAH muhafaza çok fazla gelir.
ben yazarken yeni yorumunu gördüm.
seni ilgilendiren duruma geçelim istersen.
açılmak istenen yer ,acaba toprak dolgulumu yoksa dolgusuzmu bunu tespit ettinizmi. cevabından sonra devam edelim inşaaallah.

esrarengiz2828

Kullanıcı
Anladım kardeşim bi gazete kağıdı yakıp içeriyi kontrol edebilirsin ve en çabuk zehir hayvanlarda denenmiş olarak içeriye tavuk veya daha hassas zehiri alacak bi hayvanda koyabilirsin ama ağzını uzun bi süre havalandırma lisiniz

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Affection

Kullanıcı
Toprak değil taşa benzeyen mahzen gibi birşey ama taştan çevrilimi tamamen daha onu anlayamadım yani zarar vermemek için kütükle yada demirle vurmadım.
Buradan fikir yürüterek taş ilede tam olarak havasız kalacağını düşünmediğimden farklı bir malzemede kullanılmış olunabilir yada içten ve dıştan iyi sıva yapılmış olunabilir diye düşünmekteyim.

ustamızın ifade ettiği gibi,konunun önemine binaen bir çok yerde değinmiş bu konu da ki fikirlerimizi paylaşmışızdır.
her üyemizin rahatça görsel ve özelliklerine çok rahat ulaşabildikleri için olsa gerek ,görsel olarak sunmadığımız doğrudur.
bilinçli bir kardeşimiz olmalısınız. gönlünden geçerse ,istersen bir konu olarak paylaşabilirsin.demekki noksanlığımız olarak görüldü,bu katkıda sizden oluversin.
toprak dolgulu mezar odalarında ve mahzenlerde değilde ,dolgusuz olan her tür oda ve kuyular vb. her türlü içi boş olan hava almayacak tarzda kapatılmış yapılarda gaz birikimi olur.
siyanür ,çok ender rastlanabilen ama önlemsiz kişiyede, ALLAH muhafaza çok fazla gelir.
ben yazarken yeni yorumunu gördüm.
seni ilgilendiren duruma geçelim istersen.
açılmak istenen yer ,acaba toprak dolgulumu yoksa dolgusuzmu bunu tespit ettinizmi. cevabından sonra devam edelim inşaaallah.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
anlatımınız ,yer hakkında yeterli fikir sahibi olmamıza yetmiyor.
ben sana yapılması gerekenleri anlatmaya çalışayım. sen yere göre değerlendirirsin. eğer kayanın üzerinde veya çok yakınlarında işret varsa paylaşırsın ve fikir sahibi olmamızı sağlayarak daha bilinçli yorumlar alırsınız.
kaya mezarlar harici ,zemin altı mezar odaları ve mahzenlerde,gaz olayı çok az olur. nedenine gelirsek,büyük çoğunluğu toprak dolguludur. bu tür yerlerde gaz da olmaz siyanürde.
diyelim ki toprak dolgusuz bir yer ise,
bunu ya karot ya da bir delici ile açılacak. değilmi. sonra da kamera salacaksınız.bu işlemi dışardan yapacaksınız. kendiniz açık alandasınız. kullandığınız malzeme boşluğa düşünce ,içerden gelen havayı solumamaya çalışırsınız.kullanıcı kendini kenara alsa yeter.bu durum da maskeye gerek kalmaz. yakın çalışan ağzına bir ıslak tülbent benzeri bir şeyle kapatsa fazla gelir.içerdeki gazın çıkması için bir kaç saat uzak durursunuz.bırakın bir gece boşalsın. bir miktar geniş açarsanız,sonra bir uzun sopaya havlu benzeri bir çaput bağlayarak içeride gezdiriniz. yere çöken gazı harekete geçirmiş dolaysıyla dışarı çıkmasını sağlamış olursunuz. bir ateş kullanılması ancak bundan sonra olmalı. o zaman hiç bir şey kalmaz. önceden atılırsa patlamaya sebep olur.
muhterem kardeşim bu işte çok yeni olduğunuzu düşünüyorum. yazdım hem sana hemde diğer üyelerimize katkısı olsun istedim.
öncelikle tespiti yapmanız yer hakkında kesin fikir sahibi olmanız gerekir. belki şüphe duyduğunuz yerde hiç bir şey yok.
ikinci olarak mezarmıdır mahzenmidir,üsttenmi açılması yoksa tüneldenmi çalışılması gerekir,değerli varmıdır,yapıt varsa dolgulumu dolgusuzmudur,bunları belirlemeden hiç tavsiye etmem.

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Kıymetli kardeşim ben mesleğim gereği gümüşü suyla karıştırmak için siyanür kullanıyorum yoksa karıştırmak mümkün olmuyor karışıma batırdığımız işlenmiş bakır yüzeyler gümüş kaplanmakta genellikle bu işlemi yaparken eldiven kullanmıyoruz ellerimizde sabunumsu bir kayganlık oluşturuyor işimiz bittiğinde ellerimizi sabunla yıkıyoruz şimdiye kadar kırk yıldan fazla bir zamandan beri çelik kalem bakır el sanatlarında çalışan insanlarda her hangi bir olumsuzluk gözlenmemiştir ama dünyanın en zehirli maddelerinden biri olması münasebetiyle kullanırken azami dikkati gösteriyoruz tabiki ağzımıza gözümüze sürmeden sadece tırnaklarda sarartı yapıyor o kadar kapalı alanda veya ısıtılarak uygulama yapılması çok tehlikeli tenefüs edilmemesi lazım açmış olduğunuz kapalı mekanın iyice havalandırdıktan sonra içeri bir tavuk salın ve bekleyin tavukta herhangi bir olumsuzluk görülmezse metan gazı yok demektir dahada emin olmak isteniyorsa bir şey yakarak içeri atın yalnız aşırı derecede metan gazı varsa patlama olacağından çok temkinli olmak lazım ki tavsiye etmem çok ta havalandırılması güç bir yer ise içerinin havasını solumamak için dalgıçların kullandığı oksijen tüpüyle girmek doğru olacaktır bu mümkün değilse fazla uzun ve ince olmamak kaydıyla rahat nefes alabileceğiniz bir hortum kullanabilirsiniz.. siyanürün veya bir başka zehirli maddenin komplikasyonlarına karşı mutlaka eldiven kullanmalı yapacağı olumsuz etkiyi ortadan kaldıracaktır...

Affection

Kullanıcı
Cuma günü tekrar gideceğim bu sefer fotoğraf ve video çekmeyi düşünüyorum.
Sadece kendimi bir an tutamam olurya insanız, o anda kendime bir zarar gelmemesi için kafa yoruyorum.
İlk olarak araştırdığımda siyanür,zehir, tuzak ve en çok metan gazı karşılaşması olduğunu gördüm.
Bunları göz önüne alarak biraz daha inceleyip, birkaç ufak dokuşunlar yapmaya çalışacağım.
Sadece oraya pek yakın olmamakla birlikte eski tarihte kilise olduğunu duydum, bu yerde zaten dağın başında olan bir yer.
Evet daha önceden merakım vardı ama böyle bir yere denk gelmediğim için hayal üzerinden bu işe başlamak istememiştim.