Neden Define Bulamıyorsun? Yazan @Sedegor | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Sedegor

Kullanıcı
Şimdi başlıgı açmaya çalışacagımda kimsenin kalbini kırmadan sert bir uslup kullanmadan nasıl olacak bende bilmiyorum. Siteye foruma bir art niyet yoktur bu baştan anlaşılsın, yok ortam bozuyor, yok üye kaybettirir diyen olursa aha şimdiden yazsın konuyu hiç açmayayım. Yok yönetim derse ki tüm hilebazları ifşa et, dogru nedir yanlış yapılan nedir derse isim vermeden hedef alıp neyi neden yaptıklarını; bile bile definecileri ve hatta cogu kez kendilerini nasıl kandırdıklarını yazacagım.

Aslında define buldurmak yerine defineci üzerinden kimlerin zengin oldugunu, onlar sizin üzerinizden zengin olurken sizlerinde onların yalanlarıyla nasıl magdur oldugunuzu yazacagım. Defineciye kimlerin asılsız umut verdiklerini, Özellikle Cubukculuk Cihazlar arama yöntemleri define işaretleri hakkında aslında genel, ama hakikatlı her yanlışı yazıp dogruyuda o yanlışın karşısına koyacagım.

Bu yazıya başladıgımda Siteye sıkıntı olur diyen varsa yazma diyen varsa şimdiden yazsın uyarsın kimsenin etlisine sütlüsüne karışmam yazma diyen olursa. Hatta bunu konuya degil özelden yazabilir. Bize bulaşma biz böyle iyiyiz senin dogrun sana diyen bir Admin olursa özelden, burda şu yada bu nedenle konuya devam edilmemiştir bile demem. Konu böylece kalır hatta silersiniz. Konuyu açtıgımda bazı insanlar konuşup can sıkmasın konu bittiginde söyleyecek sözü kalmayacak her şey acıkca anlatılmış olacaktır. Eleştiri yapacak karşıma cıkacak insanın kültür düzeyi yüksek en az Üniverste düzeyinde akademik şekilde taşıması lazım kiiii neyi niçin savundugunu bilmesi lazımki konu arasında konuya dahil olabilsin. Aksi halde konuyu yarım bırakıp hiç bilmedigi bir konu hakkında sadece yazmış konuşmuş oluruz.

Defineciyi define bulmak umuduyla daga salıp masa başında defineci üzerinden yalan üretip umut tacirligi yapanlar olmasa, o defineci en azından daga cıkıp boş laflar dogrultusunda cebindekini bari harcamaz. Kaybetmemekte büyük kazanctır. Ama yalanlarla bir adama Dünyayı satın alacagına inandırıp Umut vermek işte bu kabul edilemez.

Bu tür platformlar ise aslında dogruyla yanlışın yazıldıgı ortaya atıldıgı ancak yanlışların yogunlukla dogru kabul edildigi yerlerdir.ş Her önüne gelen bilgiye inanıp kazma sallayana bu yaklaşım zulumdür.

Dersenizki yaz buna yönetim karar versin tabiii yazarım, Yok bulaşma derseniz konuyu şimdiden silin gitsin. Devam edersemde başta cubuk satanlar ekmeginden olur Cihaz satanlar az çok rahatsız olur, işaret ustasıyım diyene de çok lafım olur, Ermeni ve Rumlar hoplar yerinde duramazlar. Siteye tek karı-kazancı; üyeler dogru yöntemle define bulmaya yönelir bunun dogrusunu da iki üç haftada ögrenir sonrasında ögrenenler gider çünkü başka ögrenecek şeyler kalmaz. Yalan safsata üreten kalabalık kaçar, sponsor yada reklamlara dahi zararım olur varmı bilmiyorumda hedefe alacagım o adamlardan sponsor yada reklam veren.

sanırım ne demek istedigim anlaşıldı heeee derseniz devam, yok derseniz banlanacak bir hamle yapmam. bu güne kadar oldugu gibi arada bir görünür kaybolurum. özelden cevap bekliyorum.

Sedegor

Kullanıcı
Formda Patrondan izin cıktı. Bende kendimi tutup küfretmeden yazmaya çalışacagım :( küfretmek ayıp, sahibine yakışır elbet, ama insanın zoruna gidince elinde olmadan yaptıgı şey herhalde :(

Yazacaklarım tecrubelere dayalıdır. Gerçek belge ve haritalara göre saklama şifre ve yöntemlerine göre yalan yazan tarihin aksine tozlu az kalmış gercek sayfalar ışıgındadır. Bu işe uydurmacılarla hurafecilerle başlamış bu sayede define bulmak yerine bir servet harcamış yalanla abad olunmayacagını er yada geç anlamış sonrasında gercegin peşine düşmüş onu bulunca definecilikten sogumuş aldatılmış, yalanı dolandırıcılıgı Umut olarak görmüş hüsrana ugramış biriyim ben.

Ülkemizde yada dünyada ortada gezen bilgi ve duyumlar kadar define yoktur ve hiç olmadı. Şayet öyle olsaydı form sitelerinde konu açan her işaret sahibi en az bir kez define bulmuş olurdu. Eger ortada gezen hurafeler dogru olsaydı dünyanın en zengin kişileri defineciler olurdu. lakin aksine genel olarak defineciler hep fakir ancak yarın, boş bilgiler ışıgında zengin olacak adaylardır. Bu kişiler eleştiri yapamaz dogruyu yanlıştan ayıracak kabiliyete sahip degillerdir.

Bu arada klavye başka dilde, imla nokta virgül es geçiyor hoş görünüze bırakıyor dogaçlama yazıyorum eksikleri bir zahmet okurken düzeltirsiniz.

Bu adamlar bir işaret bulur yada görür her gördügünü de define işareti zannederek defineci olur cıkar ortaya. Bilmezki her işaret define işareti olmadıgı gibi bazende ummadık taş baş yarar. Yani bildigini bilmekte önemlidir bu cümleye dikkat arz ederim. Bilginin dogrunun üç hali vardır kiiii bu üç halde dogru olmasına ragmen içinden sadece teki en dogru olanıdır. Aynel Yakin - Hakkel Yakin ve İlmen yakindir. Bu dogruların isimleri. açılımları nedir google abiye sorarsanız iyi olur. Burda açılıma girersek uzar. Yani bildigin dogru olanın bile içinde üç sınır ve tanım varsa kiiii var sen düşün yalanın yanlışın içerisinde isen hangi hal ve cıkmaz içerisindesin. Bu sadece define konusuında degil genel manadada anlamdada öyledir.

Her gördügün define işareti degilken, define işaretlerinininde bir katoalogu olamaz yani şu işaret define işareti denilir ayırt edilir ancak o işaret dünyada tektir. Evet benzeri olsada amacı define gömüsü olsada asla aynı yön aynı metraj ve aynı gömü miktarına sahip degildir. Bu acıdan benzer de olsa asla iki aynı işaret aynı şeyi ifade etmez çünkü gömücü o işareti define işareti olarak oraya işlesede gömü mantıgı sadece gömücüye ait olup tek kılar kendini. Bu nedenle yaptıgı işarette tektir. Kimse cıkıp şu işaretin 5 metre önünde kuzeyinde define var diye yorum yapamaz. Açılmış örnekler asla bir digerinin aynı olacagı manasına gelmezken size bir cagrışım verir buda önemlidir tabi.

Define işaretleri çok çok uzun bir konu olup kategoriye ayırmakta mümkündür. Geomerik işaretler rakamsal hayvan figürleri yada dini inacsal figür ve terimlerin içerisine saklanmış gizlenmişken bu işaretler bunların hepsi define işareti oldugu manasınada gelmez tabiii.

Hiç kimse hadi bir define işaret serisi katologu hazırlayıp defineleri buna göre gömelim demedi. Bu işaretler zaten kültürel olarak hayatlarında var olan işaretlerdi. Onlar için bir cagrışım bir ifade bir belirtiydi. Hatta zamanın alfabesiydi.

Hadi örnek verelim bu gün İslamda Besmele O gün Hırıstıyanda Haç. Haçtan önce balık ki, bu yani Haçtan define işareti olur mu diye sordurur amacı bilinince. Koruma kutsamadır Besmelede Haçta dinlere göre. Sen Besmeleyi nereye yazarsın bu gün ? Camiye, bir metne bir satıra başlarken yada olmadı mezar taşında Besmele vardır. Evinde duvarda bir Besmele yazısı vardır. aynı o günde Onlarda Besmele yok ayni anlama gelecek Haçları var. Şimdi Besmeleyi niçin nereye yazdıgını anlıyorsan bir Haç işareti görünce aklına ne gelir ? ilk başta define gelmemeli ancak o Hacın olması gerekenle olmaması gereken yeri münazara edebilirsen ve hatta bakıp eksik yada fazlalık olmadı bir tuhaflık yani aslında farkındalık saydıgın şeyi görebilirsen işte o an O Haç işareti senin için define işareti olmuştur. Aksi Halde Müslümanın Yazdıgı bir Besmeleyi görüp niçin yazdıgını amacını tezahür ettigin gibidir o Haç. Yani var olana, kullandıgı şeye şifre etmiştir gömüyü, sana da o şifreyi çözmek kalmıştır.

Medeniyetlere göre farklılıklar vardır drek gördügünde işte kesin define işareti diyecegimiz kotaloga degil katogoriye ayıracagımız işaretler vardır. Hata şu işaret kesin şu millete ait diyecek şeyler vardır. Bunların başında hayvan figürleri betimlemeleri gelir. Bunlarda ortalıkta yazdıgı gibi olmasada tam, dogru yönleri vardır yanlış anlatılan yönleri vardır.

Gercek belgelerden örnek vereyim hiç bir yerde görmediginiz belki duymadıgınız olsun. ( X deresinden cıktık yukarı kayaya vardık kayalıga bir yarık yaptık kii bu yarık dogal gibi gözükür. Bu kaya aralıgının x arşın yüksekliginde bir kurdun zıplayıpta cıkamadıgı ancak cıkmak için ugraşırken kayaya patilerinin bıraktıgı izler vardır. ) İşte izin altı kayalıgın dibi gerçek yerdir XXX okka meblag vardır gibi yazan bir belgedeki işarete bak bilen vardır bir köpek bir kurt tırmanamayıp geri yere düşerken pencesinin yaptıgı izi. Ama bunun define işareti oldugunu bilmez ama ayı pencesi arar kurt köpek pence pati işareti arar. Konu ilerledikce neler olacak neler.

Yine örnek verelim mi hadi bilindik hatta sahtesi cok olan işaret olsun, buda Tavuk cicviv :( Gercek işaretse kesin definedir de sahtesinden gecilmez bu arada :( devam edecem

Sedegor

Kullanıcı
Ula boyundan büyük laflar edip şu tavuk civcivi böylemi anlatacaktın diye okuyanda olur, dur damara basacam şimdi :(

tavuk civciv define işareti degildi, Ermeniler meslek sahipleri oldugundan Degirmecilikte has bir ugraşlarıydı Degirmenci olan zengin ailelerdi paralıydılar. Şimdi niye yazdık bunu :( Çünkü degirmencinin ciflik aile mülk nişanesi Tavuk ve civciv simgesiydi. Her bir Ugraş sahibinin bir tabelası varsa bu gün o günde benzerdi ama kimi kapıya asılan cinsten kimide gizlenen yada bu gün bilenmeyenmi desek.

Neyse Degirmende define arayalarda bilmez ne ardıgını Tavuk civciv arayanda bilmezki orda bir degirmen olcakki o işaret gercek olsun. Evet bu işaret define işareti degildi dedik demi tavuk o aileyi betimler baba degirmende un ögütür :( ana ve civcivler resim karesindedir. Her civciv bir defineyi degil kaç cocuk oldugunu ifade eder. Sırtında illa bir civciv olur diyen safsatacıdır. Anne kucagında o gün küçük cocuk varsa o sırtında, karnında varsa o tavukta kuluçkadadır. Yani Aile durumunu anlatır. Ve dikkat bu işaret sadece degirmenci ailenin cifligindeki arazide mezara yakın yerdeki Aile mezarlıgının işaretidir. Başta böyleydi Degirmenci aile mezarıydı bu işaret. Ne definesi :( sadece arazide degirmencinin kasası vardı.

Ermeniler göçe magruz kalmadan bu işaretin manası anlamı kullanışı böyleyken. Degirmenci aileler giderken gömülerini kendilerini ifade eden işaret ışıgında gömmüşlerdir ve böylece define işareti olmayan şeyde define işareti olmuştur.

Bakın ilerde yazcagım berberin dişcinin inşaatla ugraşanın yani hangi meslekteki hangi işareti baz aldı bunlar parayla alamayacagınız olaylar dudak ucuklatacak şeyler olurken, birileride okurken nerde ne acık verecek diye okuyup beddua edecek belki.

Bunlar var ya dedemin parası atamın topragı diye size yalan söyleyen sahtekarlardır. Gelirler köyünüze malın üzerinde gezer kontrol ederler sizide kandırırlar ki beraber alalım diye. Onların düşmanlıkları bitmemiştir ya can borcu ya namus borcu yoksa size ihtiyacı olsa bile alıp o parayı sizle pay etmezler. kaburgaları kalın kinli insanlar onlar. Ve yaptıkları ihaneti yok sayıp seni hala dünyaya katliam yaptı diye dillendirmek için ugraşanlar bunlar. Çoguda yalandan dönmüş içimizdeki kriptolardır.

yazacam yazacam dur şu cihaz satanlar yerinden hoplayacak, hele cubuk satanlar yandı. Şimdi o işaret yorumcularına söz verdim kötü şey söylemiyecem kopyala yapıştır yerine okusun ögrensinler olayı gercekleri. yetermi bu kardar bu gün yarın cihazcılar....

Sedegor

Kullanıcı
Bu konu başlıgı altındaki yazıları okuyanlar sanmasınki bu işi ögrenir her yeri acarım :( actırmazlar . Biz devlet diyen millet diyen bir sevdaya aşıkken devlet dedigimiz yapımız içinde malesef kirli insanlar da kendilerini gizleyerek yerleşmişlerdir. Bu yapıda kim bizden hala cözmek de zordur. Demiyoruzki hepten kirlidir, hayır. Zaten Kanun ve adalet de hala ithaldir. Siz yinede izin alın bu konularda. Biz yazarken kır dök kacak kazı yap diyede yazmıyoruz. Devlete sırtınızı dayayın, lakin cürük elmalar cıkabilir onlarada dikkat edin. Zaten gidip deseniz ben Ülkeyi defineyle kurtarırım diye :( şöyle endamınıza bakar gülerler. Yok ileri gidip haddinizi aşarsanız da başka Ülkelerdeki oturumunuzu bile iptal ettirme cabasına girerler. ama bizden olanda sevdamızı anlayanında cürmü kendinden çok büyüktür.

Yalanın yanlışın bir kesmin işine gelenin sorgusu sorulmaz ama dogru okla dogru hedefe yöneldiginizde bilinizki arkanızdan sizi hedef alan oklar cogalmıştır. Arkanızı kollamakta ta mahir olun. Ne saçmalıyor la şimdi demi :( define konusuydu siyasetemi girdi :( yok öyle deglde her olay ve olgu aslında iç içe biri olmadan digeri tam olmuyor yada eksik kalıyor.

Dikkat edin. Defineden önce defineyi cıkaracak arkadaş bulun. Bu meret öyle bir şeydir ki dostu anında en büyük düşmana cevirir. Cocukluk arkadaşı kırk yıllık ahbab yaw geç onu kardeşi kardeşe vurdurur. Bulana kadar hayaller ortaktık ama henüz ucunu gördün cıkarıp eline almadın parayada cevirmedin, ama gözlerine bak kan bürümüştür o en güvendiginin. Yani define aramadan önce adam gibi adam ara bulabirsen.

Define bulmak inan işin en basit kısmıdır. Şu insanların ya kalbi yıkanmışını bul yada bulamıyorsan bırak ugraşma. Yada tek takıl. Ekip olayı zordur. Yukarda attım tuttum devlette de en saglamı yine arkanda devletin olmasıdır. İzinli çalış yani. Bilmedigin tanımadıgın insanlarla asla bu işlere girme. Alış veriş yapma başkasının buldum dedigini satmaya asla calışma. Tilki cok bu alemde, tavuk bekliyorlar. Bazılarıda dini Tilkiden ögrenip tavuk calmayı sevap sayıyorlar Şu girdigin alemde bu yazıyı okuyorsan defineciyim diye geciniyorsan öyle cakallar varki alemin yüzde 99 u eder onlar. Ya cakalsındır, ya cakallara kurban gidersin bu işlerde. Öyle hikayeyle dümenle define bulan mı dersin parayla işaret yapıp satan mı dersin. Eskitmeci mi dersin hediyelik eşyayı tarihi eser diye satan mı dersin .Altından gümüşten her tür metalden sahte define üreten mi dersin. La yukarda cihaz cubukcu dedik ya onlar belli, küpeli onlar. Kimler var kimleer bu alemde. Dikkat et yani acemiysen yada ustalaştım ben bu yazdıklarını biliyorum diyen dahi benim gördüklerimin binde birini görmemiştir. Saati günü belli olmaz ama bu konuya cok şeyler yazarım herhalde.

Sedegor

Kullanıcı
Cihazlar define bulur mu? İşlevi nedir nerde hangi derinlik vb.

Allayıp pullayıp sattıkları tam 40 yılda sadece ibrelerin digital ekrana dönüşüp azda daha stabil hale gelen cihazlar. Olmadı yalanın kuyruguna birde görüntü ekleyip defineciyi dolandıranlara ayıralım zamanı. Hadi calışma prensipleri deyip Pulse ve Vlf başta olmak üzere bunlara yakın yada sadece isim degiştirilmiş cihazlar işe yararmı ?

Pulse; derin arama sadece sinyali yere gönderir metale carpınca dıt dut sesi vererek size uyarı gelir afilli afilli anlatmaya gerek yok. Bu bir metal dedektörüdür ne görse öter. Derinligi, gömülü metalin büyüklügüne göre artıp azalsa da siz bir otomobili gömseniz maksimum derinligi en iyi en büyük başlıkla 3,5 metredir. Metalin cinsi hatta oksiti 10 ila 20 cm gibi ancak etkiler.

Ülkemizde yerli üretimler vardır kimi okmden calar kopyalar benim diye satar ama okm calıntıda olsa fena degildir :( diger yerli üretimlerde ise yabancı markalara göre hemen hemen aynıdır. Burda mesele 3- 5 cm fark degisse de hepsi aynıdır.

Vlf; bobin farklıdır cift D ortasından sinyali daha dar bir noktadan gönderdigi için tek para için ideal diye bilinir ayrım yapıyor diye satılsa da pulseye göre altını daha iyi görür denilse de 22 ayara kadar kafasına estigini ekranda yazar stabil degildir. 24 ayar olan altını da ya ben bulamadım yada o makina görmedi. Derinligi en büyük metalde en büyük başlıkta 2 metre altına inmez. Sinyali hem gönderir hem alır basit dilden yazıyorum haaa bilmedigimden degil.

manyetometre gradiometre diye satılanlar bizzat pulsenin taaa kendisidir tek fark bana görede bu fark degildir başlık yerine tek basit sensör kullanılır en pahalısı Çinde 100 tL dir bu sensörlerin ülkede keza yine öyle bu sensör vasıtasıyla sinyal gönderirler. Derinlik pulsede neyse odur. Görüntü meselesi ise aldıgı sinyali renkli grafige cevirir ancak bu grafikte ne nedir boşlukmudur metalmidir bunu ayırmaz kullanıcı yorum ve tahminine muhtaçtır. Ülkede satılan Gradiometre yada manyetometre ismi altındaki cihazların calışma prensibi öyle degil sadece isimleri öyledir.

Gercek manyometre yada Gradiometreler calışma prensiplerinde benzerlik göstersede aynı degildir. Biri tek noktadan ikili üstüste yada yine üstüste sıralı cifter sensörden sinyal alıp verip bunu gercek birebir skalaya cevirirken , digeri cift noktadan sinyal alıp vererek ardaki zaman ve yapı farklılıgını ekrana taşır. Bu cihazların tek bir sensörü yazılım cihaz hariç ortalama 10 bin ila 200 bin dolara kadar degişir. Yani marka ve işlevini de sensörün kalitesi belirler aslında. İyi ve gercek bir monyometre yada gladyometre 20 metrelerde size dogal olmayan yapıyı buldurur.
rezistivitite felan hiç girmek istemiyorum su boşluk gibi yerlerde iyidir arazide taşıması zordur.

Ülkemizde bir kesim Vlf üreticleri var damara basacam şimdi vlf derin define cihazı olarak altına da kesin ayrım yapıyor diye satıp kendi cihazını övüp başkalarına küfretse de her şey cıkar meselesi olsa gerek heralde. Defineciyi hangimiz daha iyi yola getirir derdinden cıksalar yapacaklar belki de. Bu adamlar aynı zamanda definecidirler, define işaretlerini bir ermeni bir rum kadar bilirler. Hem de iyi dostları vardır. Bilgi alış verişi yapar definede ararlar bizim gibi. ülke genelinde yine definecilerle koordinede olduklarından bunlara işaretler gönderilir. Bu adamlar hangi işaret peşine gidilir bildiklerinden dogru işaret geldiginde dönüş yapar işbirligine girerler.
Ama ne hikmetse o dogru yeri millete sattıkları cihazlarla degilde ya özel üretim yada yabancı ama yine kendi firmalarında satmadıkları cihazlarla ararlar. Tabi itham etmiyor yargılamıyorum ülkemizdeki definecinin güçü adamın sattıgına yetiyor. Cihaz alacak adam parayı verse bu adamlar belki o cihazlarıda getirip satarlar. Yinede sag olsun var olsun milliyetcidirler.

Cinden sipariş verdiginiz cihazla çok pahalı aldıgınız cihaz arasında sadece para farkı var ha. Birde milli bu önemli. Hırsızlarda var başkasının cihazını allayıp pullayıp satanlar ama onlarda iyilik yapıyor defineciye :( aynı cihazı gercek markası adı altında alsa 20 kat fazlasını ödeyecek :(

Cubukcular sıra size geliyor :( bunlarda ne yaptıgını bilen adamlar degiler garip adamlar para yok cokta. Ortada gezen yalan dolana bakarak her duyduklarını yapıyorlar. Bir kesimde iş edinmiş kendine adını duyurmuş öyle gecinip gidiyor işte. Cubuk boşluga gider minareli elemek diye bir kavram vardır ona ugraşır minareli sorsan onu bilmez. Kırk türlü hikayeden bir cubuk cıkar. Bu büyük bir sektördür. Yaw hani insan cahil olunca yada her duyduguna inanınca yada bir umut işte olursa olur diye yaklaşırsa yapıyor işte bir şeyler. Şimdi cahil deyince kimse gücenmesin aha burda bu yazıyı okuyanlar iyi bilir bizde neler yaptık neler denedik o cubuklarda bizde az cahil degildik. Hala cahil bir insanım bu arada bilmiş bilmiş yazdıgıma kimse bakmasın.

Artık radyestezi nedir onu millet duyduda olay uygulamada ah onu bir yapabilsek. Minarel felan kolay iş, minarel zaten elenmez her şeyde minarel vardır . Hadi cubuktan eledin yaptıgın dogru degilde kendi bünyendeki minareli nereye koyacaksın. hele bir çay bir cigara molası verelim, devam cubuga

Sedegor

Kullanıcı
Cubuk yada radyestezi alanınada her ne kulanılıyorsa açacagım konuyu yada o alan tarama safsatasınıda yazacamda. Bundan önce yukarda eksik kalan bir şeyler oldu cihazlara yüzeysel degindimde defineciye define buldururmu yazacaktım arada kaynadı. Şimdi yine damara basacam bunu okuyan cihaz üreticisi olursa ve becerebilirse bir cihaz yapsın ilk ben alacam. Bu cihazı yaparken gömü tekniklerini göz önüne alarak yapsın ama. adam define ne bilmiyor nasıl gömülür bilmiyor , cıkıp defineciye makina cihaz yapıyor. OLMAZZZZ olursada piyasadaki gibi olur. Şimdi yukarda yazılan cihazlar ancak ve ancak acele gömülen ve sadece şahış gömülerine öterler. Gercek defineleri bu cihazlar bulamaz üstüne basar gecersiniz.

Basıyorum damarlarına şimdi, kadim bilgidir bunu gömüyü gömen bilir. Gömücü defineciden cok daha akıllı ve tecnolojik adamdır lafımız yontma taş devri var diyen insanlardan uzak. Onlar bilirki gece toprak mühürlenir. Onlar bilirki yerin belli bir derinligi ve su kendini gizler. Bunu bizim atölyede cihaz yapan araziye yalandan cıkan bilmez ama hadi ögretelim o cihazı yapamazda denesin yinede. Gömücü bundan 400 yıl önce bu gün ülkede yapılacak cihazı biliyor. Bizim cahil hava testinden cihaz geciremiyor. Ne diyor bu deli anlamadınız heralde tamam mühürü bıraktım toprak ananın koynunuda bıraktım.

Gercek gömülerde adam şunu yapmıştır. >Koyunların yünü varya YÜNÜ aceleyse koyunları kırkıp gömü üzerine basmıştır . acele degilse yünü kece haline getirmiş yine gömü üzrine sermiştir. Köylü olan varmı içinizde ? Makinanızı alıp cobanın yanına gidin sırtındaki keceyi alıp kece altına metali bırakın ve deney yapın. Kiiiii gömü üzerindeki kece miktarı en az 200 ila üstü sayıdaki koyun yününe aittir. Lan bunu bu gün define arayan adam bilmiyor o günün gömü yapacak saklama yapacak adamı biliyor lan o gün dedektör yok :( Sedegor bu mevzuya kaç yerde rastladı diye soran olursa 100 gercek keşifin en az 99 unda. cıkardımı yok :( Şimdi böyle yazıyorum bu adam işi biliyor her yeri alır demeyin :( yün kece daha bu işin en basit tarafı daha neler var neler. Aha şu son kısmı okuyup piyasadaki oyuncaklar define bulurmuymuş siz karar verin. Yaw ben ne dedigimi biliyorum cahil derken kimseyide kücümsemiyorum. Adam ben defineciyim hemde cihaz üretiyorum benden iyisi yok imasında ise kiiii ben bu ima ettigim adamın gömü yöntemlerini bildigini farz ederek diyorumki hadi öbürleri atölye ustası araziyi bilmez deee ya sana ne oluyor ? Bilmiyormusun yoksa yapamıyormusun ? diye sorar şunuda eklerim. Hedef aldıgımdanda degil kimseyi. Keceden sinyal gecirecek bir cihaz yapsınlar gidip ellerini öpeyim. yaw taşdan küpten gecer daaaa bunlar hala derinligi cözemediler minarel derdindeler :( neyse. Şiii varmı merak eden bu keceli gömüleri nerde olur nasıl olur girelimmi ayrıntılı :(

Sedegor

Kullanıcı
Arkadaşlar konunun amacı defineciyim diyeni yere vurmak degil, defineci üzerinden nema saglayanları işaret etmektir. Bir ummandaki tek damlayı görenin zıplamasına da gerek yok kendimi umman aktardıgım da damladır demiyorum. Konu aynı seyrinde aynı hızında da gitmez bir rüzgar eser o gün kimine yagmur yagdırıp gül açtırır, kiminin başına da şimşek çaktırır. Nasip işidir bu ben yazıyorum diye herkes define bulacak degil, nasipse o adama belki sebeb oluruz o kadar. Öbürüne nasip olmayana lafımız sözümüz yaramaz hatta igne olup batar. Bizim ustayım diyenle işimiz yoktur biz usta olana yeniden gel sil baştan diyemeyiz. Elimizde bir baglama var bir tarafta baglamayı ögretecek hoca var diger tarfta sazı hiç eline almamış adam var. Derdimiz baglamayı kendi kendine ögreneni baglama kursuna götürüp sil baştan nota ögretip mızrabı tanıtmak degil. Biz biliyoruz ki o adam sittin sene hocadan baglama ögrenemez hep perdeyi kendi parmagının alıştıgı yere ceker. Ancak henüz tezeneyi eline almamış varsa yada bizim hocadan daha iyisi varsa bu kurs acıktır. Yani Usta baglamacıyım diyen bize bin kat para ödese yada yalvarsa biz ona kurs vermeyiz :( O bizi yorar o bizi üzer. Yaw benim hedefim yukarısı defineci benim gibi küçük insan benim karşıma aldıklarım büyük ama kifayetsiz satsan üç kuruş etmeyecek ama paralı cok güçlü insanlar.

Şimdi Ustayım ben dogruyum diyen varsa O adamın bildigide dogrudur. Konunun ilk satırlarında dogrunun üç halini boşuna orda süs olsun diye yazmadık. Dogrunun hangi düzeyinde onu okusun sonra gerekirse müdahil olsun diye yazdık. Ama okudugunu almayadan burda gelip yazı yazan olursa defineden gerekli bilgiden keser böyle boş boş gereksiz yazılar yazılır burda .
Bir arkadaş yine merak etmiş bu kadar keceyi bulmak zor iş degilmi diye sormuş. Yok degil eşkiya için degil. Zaten eşkiyada her seferinde atlı vurup kıran adamlar diye akla gelmesin. Bunlar cogu kez kendilerini gizlemek için yada çeşitli sebeblerden diger işlerle ugraşı saglamışlardır. O gün koyunu olan zengindi koyun para altın demekti ayrıca. Öte yandan da gömü yapacak kadar altını soyan bulan calan adamlara koyun bulup yününü elde etmekte zor degildi. Sadece koyun hayvancılık degil bunlar her işi yapmış gizlenmiş halkın içerindeki insanlardı. Şimdi eşkiya denilince daga cıkmış altında atı elinde tüfegi var önüne gelene de haraç kesiyor diye degil mesele. Bunlar bölge bölge gezmiş köy köy yerleşmiş hatta giderken de terk ettigi işi bittigi yere kendi isim vermiştir bu gün hala o isimlerin cogu aynıdır.

Cıkıp üzerine gittigim defineci kardeşim bana kızmasın. O adam benim dostumdur hedefim o degildir haaaa defineci üzerinden haksız kazanc saglamıyorsa. Yada dogru bildigi o, haksız oldugunu düşünmüyorsa yine kızmasın, yazsın neden böyle degil öyle diye ben cevap veririm şayet söyledigim söy kifayetsiz kalırsa tatmin etmezse kiiiiii burda böyle bir konuyu ya akıl hastası açar yada kendine çok güvenen biri açar dogru mu? o yüzden anlayacak aklı olana bizim altında kalacagımız bir konu olmaz. Her ne kadar Akademik desekte konu zaten okur yazarlık düzeyinde gidiyor henüz. Benim anlatmam bir yere kadar anlayacak adam var mı karşımda buda önemli.

Ben kimim ne işle meşgulum gibi soruda gelmiş. İnsan kendini tabire kalkınca en iyi yönlerini masaya koyar iyi bir biyografi yazar kendine aha ben buyum der. Hele böylesi bir sanal mecrada sallasam kim bilir :( Ben kimim ? El Cevap- Yazdıgımın yazı kadar,, Yazdıgım yazıyım ben. Bazen tek kişiyim kemale ermemiş yol arayan, bazen bir cemaatim, hayalinde teveccüh edemeyecegin kadro var :( Bazen bin yıllık kitabım ben hiç bozulmamış hemde, bazen bin yaşına yaklaşmış bir ihtiyar, bazen bir dostumdan kalan emanetin hoş yüzünü azıcık paylaşan tarafım, belki defineyi ararken altının paranın hiç oldugunu anlatan şeyi bulan, bazen deli dolu fırtına. Ben kimim? Ben bir hiçim, hiçlikten gelen hiç olmaya giden bir yolcuyum. Ben senin anladıgın kadarım işte. Ben dünyadaki insan denilene köle edilmişe dayatılan şartlara baş kaldıran, insanı köle eden kanun ve sözde adaleti önemsemeyen, Yaw kısacası Ben UYUMSUZUM ben. Ben sadece beni Allahın var ettigine inanan gercekten O ne derse o olur diye inanan. Rızgımın ondan geldine şartsız inanan Kadere boyun egmiş ama Allahtan istersem o kaderimin bile degişicegine Ellebette o isterse buna inanan. Ondan başkasından korkmayan ondan başkasına hizmet etmeyen biriyim ben. Komşuya göre ben yan gelip yatan bazen günlerce uyuyan, bir cıktınmı dünyaya tur atan yaw işsiz güçsüz biriyim, yaw degişigim. Öyle sabah kalk işe git para kazan yok saatin günün vaktin hiç önemi yok. Ama bazı saatlerdede dünyadan kopan dünyada olmayan biriyim. Yani siz size göre normalsiniz ben size göre anormal biriyim :( Kimine göre deli kimine göre bir hayalim ben. Daha cok şeyimde burda yazdıgım yazıyım ben.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sedegor

Kullanıcı
( Tarihi tekerrür diye tarif ediyorlar, Hiç ibret alınsaydı tekerrürmü ederdi ) Kalemini bedenden sıyırıp, ruhunu mürekkebe bırakan degerli şairimiz Mehmet Akif Ersoy böyle der.

Der demesinede kaç kişi ruhunu bilir tanır ki yüregiyle ruhuyla anlasın yazılanı. Defineci için belki de güzel bir söz. Bu topraklarda dünyanın kuralı mıdır nedir yada düzen mi, olmadı kader mi her bir asırda konuyla alakalı şu eşkiyalar hep tekerrür etmişlerdir. Azıcık yukarda yazdım Eşkiya öyle filmlerde gördügün yol kesenler degildi. Öyleleri de varken bizim ilgilendigimiz Eşkiyalar bu günkü eşkiyaların dedeleriydi. Kafanıza şimşek atmak için bu günün eşkiyası Fetödür. ÖRNEKLE kiii daha büyügü daha kücügü bir sürüdür.Dünkülerde onların dedeleriydi. Bakın olaya daha üç beş yıl öncesine kadar el etek öpülen Fetö ve avanesi eşkiyamıydı :( dünü anlamak için hep geriden okumaya gerek yok. Dünkü Eşkiyayı neredeyse birebir bu gün gördügünüz şekliyle anlatmakta mümkün. Bakın bu eşkiyaların hepsi bir masaya oturmuş bir işle bir meslekle ugraştılar. Bu gün oldugu gibi devlette kademeleşip olmadı köylü oldular tüccar oldular. Tekerrürü gören akıl olmasaydı 15 Temmuzda vatan elden gitmişti. Bu cümle bana göre öyledir hatta ıspat ister elbette ama ben inanıyorumki 15 Temmuzu onlar planlarken bir akıl onlardan önce bir adım atarak erken ve planlı bir zamanda yaptırdı mecbur bıraktı Ve onlar sandıki biz yapıyoruz, tabiii bir adım önde olan akıl, aklı yerinden oynattı. Sonuç ne olur bilmem bitmediler 15 temmuzun içerisindeyiz halen. Bu günün eşkiyası dünden fakir degildi, yine bizden çok calmıştı. Ve giderken yine götüremediler cogunu, banka işide tehlikeliydi kiiiii tıpkı dedeleri gibi yine tarlaya araziye zula yaptılar. Niye yazıyorum siyasi olayları anlatmak için degil. Siz degerli definecilere geçmişteki Eşkiların nasıl oldugunu ne iş yaptıklarını nasıl bir kimlige sahip olduklarını ve hatta eşgallerini göstermek için. Sanırım empati kurarak hayalde olsa o günün daga para gömenlerini aklınıza getirebilirsiniz. O gün altın gömenler sıradan cahil insanlar degildi mimarından tut mühendisine her meslekten insanlarken gömü yerini her zaman en zekileri planladı. Şimdi sen onları tanımadan onların parası peşine düşersen, hava alırsın yada hayatın tehlikeye girer kardeşim. Onların bu günküler gibi acelesi de yoktu cogu kez acele etmeden gömdüler. Son 500 yılda 6 kez tekerrür etmiştir bu olay. Ve geldikleri gibi gitmişlerdir. Bu günküler ne zaman gider nasıl gider bunuda sormayın. Daha tam gideni görmedim gidenlerin zulalarını sıfıldayanları duydum nerde deseniz :( bilmiyorum ama dagda tarlada bagda evde ahırda yine. Degişen bir şey yok aslında. Tabiii gömü tecnikleri gömü sistemleri var buda ayrıcalık degil acalecilikten. coguda aynı gömü sistemine göre gömmüştür. Dünkülerin cokta abartacak büyütecek gizemleride yoktu haaaa büyücülükleri dışında.

üç-yedi-yirmibir dir genelde sistemleri yada 369 Zamanın yolları önemli kavşakları zamanın karakolları devlet binaları özel mülkiyet bile bunların saklama alanlarına girer. Bizim defineci sadece gider dagda magra arar. Yok dagdaki magrada define yok demiyorum da yaw kahvehane kösesindeki dedikodu gibide degil yaw hepten. Eşkiya işartelerine deginiriz şimdilik selametle. geride kagıt para bulma cihazı cıkar belki konuda olurmu olur bu gün kagıt paradan dolardan definelerde mevcut oldu Ülkede. Eşkiyalar her dönemde aynıdır çok az ayrıcalıkları vardır. Bu günü gördün bak şu iki satırda dünü de hayal et azıcık, tutup geçmişe götürtme bana kolundan.

Sedegor

Kullanıcı
Arkadaşlar kimseyi benim için banlayıp uzaklaştırmayın bunu özellikle rica ediyorum. Benim Form sitelerinde uzun geçmişim vardır. Acemice dogru bildigimi sanarak yanlış verdigim bilgiler vardır, yanı sıra zengin ettigim adamda çoktur. Bazı yerlerde sesimi duyurmaya geçmişteki hataları düzeltmeye hatta birine boş kürek sallattıysam özürdilemeye varan yazılarım olmuştur. Bu konuda aslında öyledir kısmı olarak bazı hataları düzeltmek yada güncellemektir. İnsan ana karnında ögrenmiyor. Bazen ben tamım egosuna kapılsada yeni ögrendikleri eksikliklerini hiç oldugunu hatırlatıyor. Biri geldi konuya comak soktu diye yazmıyorum. Az yukarda ben bir hiçim diye yazdım zaten. Okuma özürlü anlama özürlü ne dedigimi anlamayıp densizce bir şey yapıyorsa oda onun ayıbı. Ben bu konuyu acarken kaşılaşacagım adamların bana saldıracagı bilincindeydim. Ben önemli degilim Form zarar görmesin inanın tek derdim bu. Bana bir şey olmaz. Şimdi yazdıgım yazılardan açtıgım konulardan dolayı Allah bana tokat atacaksa Allahtan gelene razı olurum ben. Ve o benim derdim benim sorunumdur. Beni kimi kumpasa düşürmeye calıştı kimi sahte eseri bana satmaya calıştı neler neler oldu ama ortaya cıkıp bu adam bana küfretti diye konu açtılar bazı yerlerde. Ettigimde oldu hak edince bazen insan tutamıyor kendini, bende insanım sonuçta. Kimini banladım düşman oldu. Kimine hak etmedigi bilgiyi vermedim kinlendi. Benim yerim Define Sohbetiydi en cok, arada bir şeyler oldu yönetim degişti 12 kişiyle başladık binlere varınca yalakalar arkamızdan işler cevirdi. Bazıları belkide bazen dışardan gördügüyle yargıya vardılar bazen. Ben bir kaç sitede banlıyım Ama Define Sohbeti sitesi benim için acemilik yuvasıdır sevdigim bir platformdur hala. Gel deseler gitmem başka nicle yazmam ama benim için özeldir orası İyi olsun başarılı olsunlar faydalı olsunlar isterim. Her ne olduysa olmuş eskide orda kalmıştır. Buraya taşımanında bir manası yoktur.

Ben define işini bıraktım bir defineciyim ama ugraşmıyorum artık bu böyle biline. Konuyu nasıl define bulursunuz diye açmadım, Neden define bulamıyorsunuz diye açtım. Konu İnşallah iyi yerlere gider faydalı olur. Birilerine define bulduracagım gibi bir iddiam yoktur. Bildigimi bilmedigimi yanılıp dogruyu aradıgımı, olmayınca olurunu yine aradıgımı yazıyorum. Gel sana nokta vereyim kaz demiyorum.

Sedegor

Kullanıcı

Sabır Sonu Selamettir. Ama bunun nereye vardıracagı bellide deme :( Mesala cubugu Alan taramayı bunlarla nasıl define bulunur Bilim ve İlimle anlatagım. Her şeyin bir dili bir frakansı oldugunu bu frekanklar olmasa eşyanın hali görünümü bile olmayacagını. Lokman hekimin bitkilerle konuştugunun gercek oldugunu, Sultan Süleymanın Cümle Aleme, mala ve mülke nasıl hükmettigi gibi şey olacak. Benim işim zor Valla. Burda bekletip meraklandırmakta degil niyet. Hele rüzgar essin dulda dagılsın. Ama uzatmak yok İnşallah. Ayıp olmaz defineciye Gidin namaz kılın defineyi ne halt edeceksiniz demekte :( ihtiyaç parada lazım hayatta define nasıl nerde bulunur illa olacak, Yeterki nasip olsun okuyana. Yaw nasipse olur diyecekte degilim Nasip olması niçin neler yapılır bunu bile yazacaktım şimdiye bitmişti bile. Ama Şeytan bırakmıyor. Asalım onu bacagından gerisini bana bırakın siz :( oldugu kadar yazabildigim anlatabildigim kadar. Dogaçlama yazıyorum bir hazırlık yok. Cümle içinden cımbızla laf cekmek yerine Samimiyetime inanmanızı bekliyorum. En sonunda sözü olan sorusu olan yazarsa daha kısadan bitmiş olur konu. Sabır