Niş Oyma Sunu Ve Mezar Girişi | Define işaretleri ve anlamları

Niş Oyma Sunu Ve Mezar Girişi

blutx

Kullanıcı
Bilgi amaçlıdır ustalar !mezara giriş yeri aşağı yukarı diğer buna benzer mezarlarda sapma olabilir fakat genellikle aynıdır, fakat girişten direk mezara ulaşılabilen olduğu gibi ayrıyetten bazılarında giristen tünel sistemi olur tünelden ilerlenerek mezara giriebilir sistemlerdir.
qE0grW.jpg

VEOZmV.jpg

aXv4mO.jpg

RQAa76.jpg

tuncers

Kullanıcı
Çok güzel bir görsel olmuş ustam eline emeğine sağlık
ama böyle yerleri gördükçe kendime kızıyorum ben ömrümü verdim bu işe ama hala daha bi yer açmak nasip olmadı..

blutx

Kullanıcı
Resimden belli oluyor tuncers sunun hemen altında giriş fakat resimdeki giriş tünel 10 metre gidip tunelden odalara ulasılabiliyor veya giristen direk oadaya gidilebilir ozamanki adamlar mezar sistemi nasıl yapmak istediğine bağlı

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Teşekkürler blutx usta,Ellerine sağlık güzel düşünmüşsün

meinblauesleben

Kullanıcı
Emeğine sağlik Blutx ustad vala güzel görsel daha önce böyle yerler kendi gözümle görmedigimden dolayi başkalarinin anlattiklari hikayelerden kafamda bu işlerin ancak hayali var. Yani sen paylaşmissin saolasin benim için umut oluyo.

blutx

Kullanıcı
Niş ve mezar girişi !niş olan yerde farklılık gösterebilir niş gördükmü burada girişi demek ezbere konuşmak olur, fakat girişe topraktan girildiği gibi bu tür mezara girişlerde mümkündür bilgi amaçlı saygılar.
2jbr8j.jpg

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Acaba bunu ele veren bir işaret varmı üst tarafta blutx usta
Aslında işaret değil ustam ama işaret diye hafızamıza aldığımız bir tür bitki çeşidir var. Ona da mesleği sahiplenme sırrı diyelim. 🙂
Bu benim açıklamam, bu tür yerlerde bilene kapak bulmak daha kolay aslında