Papatya ve degirmen taşı | Define işaretleri ve anlamları

Papatya ve degirmen taşı

Can özkaya

Kullanıcı
Selamünaleyküm ustalar topragı 20 cm falan altında kapartma bir papatya cıktı yanlışlıkla kırdım kazmaya devam ettigimde bir 40 cm altında 50 cm genişliginde 1.5 avuc kalınlıgında ortası delik yuvarlak bir degirmen taşı cıktı onun hemen yanında kare degirmen taşı büyüklügünde hemen hemen siyah içi sarı parlayan bir taş buldum bu sarı taş işaretlerin malımıdır maden midir

Can özkaya

Kullanıcı
İşaretin olduğu kayayı komple mi kırdın ? Hicmi resim çekmedin ? görseydik karalardik birşeyler... Papatya tecrübemiz oldu arazide...
Ustam hiç resim cekemedim kaya gibi degilde zaten sanki heykel gibi özel koyulmuştu ama temsili bir resim koyabilirim

Can özkaya

Kullanıcı
Şununla hemen hemen aynıydı işçiligi

Ekli dosyalar

• images (4).jpeg
    images (4).jpeg
    10.1 KB · Görüntüleme: 8

Can özkaya

Kullanıcı
İşaretin olduğu kayayı komple mi kırdın ? Hicmi resim çekmedin ? görseydik karalardik birşeyler... Papatya tecrübemiz oldu arazide...
Topragın altında cıktı onun altında degirmen taşı degirmen taşının yanında kare siyah bir kaya içi sarıydı altın madeni olabilir mi diye düşündüm bilginize danışayım dedim

SiyahBeyaz

Renksiz arkadaş
Kullanıcı
Bu şekilde çıkıp hiçbir kısmı eksik değilse ve sağında solunda ekstra yardımcı işaretleri yok ise, önüne 1.85/2.00 metre inince alicagnizi alırsınız..... Yorumum resmi kazılar için yapılmıştır ;)

A21MEDLi

Admin
Papayanin yapraklarında eksik yaprak Yanii Bitişik yapraklarda,Bosluk atlanma varmıydı..