Paslı Gibi Taş | Define işaretleri ve anlamları

Paslı Gibi Taş

exper_dolunay

Kullanıcı
Çok değerli ustalarım Bu kaya hakkında bilgisi olan var mı? Bu ufak kaya parçası yerli bir kayanın önünde çubuklarla çekim aldım yerli kayanın hemenön kısmı dolgu gibiydi şüphr uyandırdı bende ve çubuklarda çok güzel çekim verince hani bi bakayım dedim ve yaklaşık 39 cm de bu taş parçası çıktı,taş tamamen pas lı bildiğimiz demirlerde oluşan pas.Ustalarım olabilir mi? Taş pas tutar mı?

DeLiCebey

Vip Üye
Bende de örnekleri mevcut bilhassa bazı kaya yüzeylerinde olusmaktalar. O bakımdan size güzel bi örnek uzerinde cubuklar ile calisma yapılabilir

Düşünce Düşüneni Düşündükce Düşündürmüyorsa Düşünen Gerçek Manada Düşünmüyor Demektir.

exper_dolunay

Kullanıcı
hımm anladım ustam yani olabilir diyorsun bu tip taşlar.Ama ne kadar enteresan değilmi yavv sanki mübarek taş değil demir parçası yahu.Saygılarımla.

DeLiCebey

Vip Üye
hımm anladım ustam yani olabilir diyorsun bu tip taşlar.Ama ne kadar enteresan değilmi yavv sanki mübarek taş değil demir parçası yahu.Saygılarımla.
Evet hemde ağır bi şekilde :)

Düşünce Düşüneni Düşündükce Düşündürmüyorsa Düşünen Gerçek Manada Düşünmüyor Demektir.

karanar

Kullanıcı
demir olduğundan şüphelendiğiniz taşlara mıknatıs tutun demir madeniyse taşa yapışır. ama her paslı taşta demir olmayabilir.

karanar

Kullanıcı
demir değildir o zaman. ben; bir alanda bu taşlara 10 metrede rastladım. bir kamyon çıktı neredeyse. eski su yolu ya da kuyu olan bölgelerde olabiliyor.