Pi 3.14 | Define işaretleri ve anlamları

Pi 3.14

SEVALİ

Kullanıcı
3.14 "Pi" Gününde Pi Sayısı Hakkında Bilmeniz Gereken 16 Şey

Forumun dosya yükleme dışındaki kabul etmediği dosyalar bulunduğu için link ten daha detaylı araştırma yapılanabilir.

alfabesinin 16. harfidir. Bu harf, aynı zamanda, Yunanca çevre (çember) anlamına gelen “perimetier” kelimesinin de ilk harfidir. İsviçreli matematikçi Leonard Euler, 1737 yılında yayınladığı eserinde, daire çevresinin çapına oranı söz konusu olduğunda, bu sembolü kullandı. Leonard Euler’den önce gelen bazı matematikçiler tarafından da, bu sembol kullanılmıştır. Ancak, Leonard Euler’den sonra gelen, tüm matematikçiler bu sembolü benimseyip kullandılar

’ da virgülden sonraki 16 basamağı doğru olarak biliniyordu. 1596 yılında Ludolph Ceulen, Pi’ nin virgülden sonraki 20 basamağını hesapladı ve bu sayı Avrupa’ da Ludolph sabiti olarak bilindi. O tarihten sonra Pi sayısının virgülden sonraki milyarlarca basamağı hesaplanmıştır.

Dünya rekoru olarak kayda geçen bu olay 24 saat 4 dakika almıştır. 2006 yılında Akira Haraguchi adında bir pi’nin 100 000 rakamını ezberlediğini söylemişse de bu durum resmen izlenip bir rekor olarak kayda geçmemiştir.

matematikçi, Georges Buffon tarafından ortaya konan ve onun adıyla anılan deney 1812’de LaPlace tarafından bir probleme dönüştürülmüştür. Problem şöyle. Önünüze bir temiz kağıt alıp üstüne “a” aralıklarla paralel çizgiler çizin. Sonra elinize, boyu “a”dan küçük olan bir iğne alın. İğnenin boyuna da “b” diyelim. (b<a) İğneyi rasgele kağıdın üstüne çok kez atın. İğneyi kaç kez attığınızı ve kaç kez iğnenin çizgilere değip değmediğini not edin. Bir çizgiye değen iğnelerin, toplam sayıya oranı b2b/πa olarak verilmektedir.

Bu deneyi 1901’de İtalyan matematikçi Lazarini yapmış ve 3408 iğneden sonra 3,1415929 oranını bulmuş. Ancak sonradan bu deneyin bağımsız gözlemcilerce görülmediği için, Lazzarini’nin sayımlarda taraflı davrandığı iddia edilmiş.

14. Sadece bu kadar değil, pi'nin kendi müziği bile vardır.
5322d6ad5a0821813e8928c5.jpg
video-play.png

15. Bonus 1: Pi'nin bir milyarıncı basamağı 9'dur
5322d8864ddc334f535b6563.webp

16. Bonus 2: Pi 4 olsa daha kolay olmaz mıydı?
5322db7b54df79a752905140.webp

1998 yılı yapımı pi filmi..

Son düzenleme:

wolf_52

Kullanıcı
emeğine sağlık. benim bildiğim islam alimlerinden bu, pi saysını batılılardan önce keşvetdiğidir, yani 314 olarak, 3.14sadece bir virgül koyarak hirstiyan alemi kendine mal etmişdir, halbuki avrupa, karanlık çağlarını yaşarken, enderüs devleti ıspanyanın bir bölümü granada, bölgesi yanılmıyorsam, doruk nokdadaydı, astırloji ve matematik könülarında hat safadaydı. kısaca bize 1 nisan şakasını yapıp, islam kütüpanesi yağmaladıkdan sonra , hantal roma rakamlarından kurtlup, arap sayısal sitemine geçmişlerdir,,, ben kabul etmiyorum, ve batılında bize galip,gelmesinde red ediyorum... saygılarım laa

tuarec

Kullanıcı
Elinize saglık definecilikte bir gömü sisteminde kullanılmış olabilirmi 22/7 sonuçu 3,14 iken 22/7 ayrı bir sistem 314 ü ayrı bir sistem olarak düşünebilirmiyiz veya ikisini aynı anda

SEVALİ

Kullanıcı
Endülüs ne desem eksik kalır.
İspanyollar o dönemde en iyi deniziler idi.
Maya ve sonrası dar fakat anlatmakta güçlüler var.
Kendi Tarihini bilmeyen öğrenmektendeb gıpte eden bir öğretin sistemi var iken.

SEVALİ

Kullanıcı
Definecilikte kullanılmışmıdır kullanılmıştır define hrisriyanlıkla ilgili bölümleri bir hayli fazla olmasına rağmen kimse paylaşmak istemiyor bir çocuğumuz aslında nokta üzerinde iken formülü bilmediğimiz için sonucu bulamıyoruz.

SEVALİ

Kullanıcı
Aslı gerçeği öğrendikçe paylaşma ihtiyacı hissediyorum.
Dedeler özü olarak 40 binin üzerinde sahte evliya dede vardır Ülkemizde.
Dedeler ve evliya larda sahtesi ni bulmak şartı ile Tümülüstür diye bilirim.
Tümülüslere yaklaşma şansımız yoktur birinci sit alanıdır.
Peki çevresi işte onu çözemedim.
Çok değerli olup Tılsım ve büyü ile korunur oda şundardır Tümülüsler mihenk olarak baz alınmıştır.
Su olmayan yerde hayat olmaz.
Ağabeylerime kardeşlerime kaya falcılığı olarak bakanlar varya.
Hayatın dönüşüm ağacı denen ve pi denen bir Matemetiksel sistem vardır.
Matematik olmaz lse olmaz bunu her türlü kurabilir sonuçlarını kabul ederiz.
1915 tecrit dönemleri dahil 3 ağaç 3 taş kuru veya akan dere OMEGA yunan Alfabesinin 26 harfi .
Denklemlerde her sır bilen söylesin.
Biz beşerilerin ilmi vardır bende yoktur isterdim istiyorum da.

wolf_52

Kullanıcı
mikrafon novada ustmızda, özellikle ve diyer ustlarımz bu çağrıya kulak verceklerdir eminim bende, merakla takipcisi olacam bu konunun...:mad::((matrix)(matrix):rolleyes:

SEVALİ

Kullanıcı
Peki sistem içerisinde nelere uymamız gerekir önce dağ bayır gezmen gerek.
Her taşı her yolu her patikayı her dereyi kabul etmek zorundasın olmadı olmuyor.
Tepe ye en hakim yere çıktığında belki anlıyorsun fakat sistemde Matematik var adım farklı metre farklı.
Daireye bakmak gerek belki o da pi olsa gerek.
Ne ile çarpıp ne bölüyoruz veya çıkartıyoruz.
Xp balık ve Hz.İsa mı
Bende karıştırdım.

SEVALİ

Kullanıcı
Taaa Mısırlılarda veya daha eski veya daha yeni Mezar odalarına girişlerdeki bizler tünel deriz peki o tünel döl yatağı olmasın ve sonrasında ki oda rahim çocuğun büyüdüğü oda sonrasındaki bizler ikinci oda kasa denilen yer kıymetli ruhani olan ruh olamaz mı kıymetli olan ruh değilmidir.

malatyalı44

Kullanıcı
bu matamatik işine ne okulda kafam alıyordu nede şimdi adamlar nerden ne çıkartıyorlar helal olsun demekten başka bişey diyemicem