Pro_tr Kurs Pi Derin Dijital Dedektör Projesi | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Pro_tr Kurs Pi Derin Dijital Dedektör Projesi

mc_307

Kullanıcı
selamün aleyküm arkadaşlar;
cihaz bölümünün açılması gerekliliğini dile getiren ve forumu bu sıkıntılı durumu sürükleyen konuyu ben açmıştım :D
benim kafamdaki bölüm, arkadaşlarımızın kendi aletlerini kendisi yapacağı ve deneyim kazanacağı bir yer olmasıydı. şükür o yolda ilerliyoruz. yenikarabağ void finder 2 boşluk bulucu projemin namı forum dışına taşmış bilesiniz. İnş o aletten de yapıp yarar gören arkadaşlarımız olur.
kafamdaki cihaz bölümü imajına uygun dijital ayar yapılabilen ve dernlik konusunda iyi olacağını düşündüğümüz bir devre yapım aşamasında. burada ilk resim ve dosyaları yavaştan paylaşmaya başlayacağım. yalnız sizlerin acele etmesini istemiyorum, çünkü bu aletin malzemelerini yeni sipariş verdim. yakın zamanda gelir ve ben aletin tüm yapım aşamalarını kayda alıp video şeklinde burda paylaşmayı düşünüyorum. bu video da en ince ayrıntıya kadar inerek çekim yapabilirsem , acemi arkadaşların bile evlerinde kendilerine bir dedektör yapabilmesini sağlamış olurum umarım. Alette tutma kolu ve bobine varana kadar herşey el yapımı olacak.
bu devremizin tasarlanmasında emeği olan çok sevdiğim ve saydığım pro_tr ustamıza sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. devreyi zamanla bazı parçalarda güçlendirme yaparak daha da iyi hale getireceğiz.
şimdiden saygılar...
devre şeması

bu da dosyalar:

bu da pro_tr ustamızın ilk denemesi

Arkadaşlar ilk videoyu yükledim. Acemi arkadaşlarında kendi dedektörlerini kolayca yapabilmesi için ayrıntısına kadar anlatmaya çalışacağım. Videoları youtube a yükledikce tarih yarih güncelleme ekleyip konuda msjlada ekleme olduğunu bildireceğim.
15 mart 2015 eklemesi :
Pro_tr kurs pi Definemekani.com -1-:
Pro_tr kurs pi Definemekani.com -2-:
Pro_tr kurs pi Definemekani.com -3-:
Pro_tr kurs pi Definemekani.com -4-:
Pro_tr kurs pi Definemekani.com -5-:
16 Mart 2015 güncellemesi:

Pro_tr kurs pi Definemekani.com -6-:
Pro_tr kurs pi Definemekani.com -7-:
Pro_tr kurs pi Definemekani.com -8-:
Pro_tr kurs pi Definemekani.com -9-:
Pro_tr kurs pi Definemekani.com -10-:
Buraya kadar olan videoları sırası ile hd kalitede izleyin. Elektronik bir devre yapmanın en zor kısmı pcb basmaktır. Bu videolardan öğrendikleriniz bu işe başlamak için yeterlidir.
İlk 10 video pcb basma işlemini öğretti, bundan sonraki videolar plaketi delme ve parcaları takıp lehimleme ile ilgili olacak. Yarından itibaren fırsat buldukça videoları çekmeye başlarım....
21 Mart 2015 güncellemesi:
Pro_tr kurs pi Definemekani.com -11-:
Pro_tr kurs pi Definemekani.com -12-:
Pro_tr kurs pi Definemekani.com -13-:
27 Mart 2015 güncellemesi:
Devreyi ilk çalıştırma aşaması ve denemesi
Pro_tr kurs pi Definemekani.com -14-:
23 haziran 2015 güncellemesi
Bobin yapımı ile ilgili site linki:

Pro_tr kurs pi Definemekani.com bobin yapımı 1 -15-

Pro_tr kurs pi Definemekani.com bobin yapımı 2 -16-

Son düzenleme:

ASİAVCI

Kullanıcı
GUZEL OLMUŞ EL EMEĞİ GÖZ NURU
ben cubukla tektek yapıyorum MC 307 AMA İŞ PARAYI TOPRAKTAN AYIRMAYA GELİNCE TAKILIYORUM BUNUN İÇİN BASİT BİŞEY ÖNERE BİLİRMİSİN YADA ÖYLE BİR EL YAPIMI BİŞEY VARMI KALEM TARSI

mc_307

Kullanıcı
asi ustam pinpointer dan mı bahsediyorsun. yani eline aldığın toprakta metal varmı yok mu onu bulmak için değil mi?
eğer o ise bi ara bi bakayım ustam inş yaparız birşeyler, bi araştırayım

cesycex

Kullanıcı
mc _307 abim. pic entegre kodlaması üyeleri zorlayabilir. bu kodlamayı elektronikci dükkanlarında yaptırabilirmiyiz? uzun süredir aklımda dısarı cıkıp sormak ama soramadım henüz.