pur taşta mezar

makedonyalı

Kullanıcı
Cevap: pur taşta mezar

bu tur mezarları hangı tıp bosluk bulan cıhazla buluyorlar

A21MEDLi

Admin

benim işaretlediğim oymanın az yukarısında bir oyma daha var,resim üzerinde iki oymayıda işaretlemiştim,fakat resim kırpılmış çıktığından dolayı diğer oyma net görünmüyor..kendi 1. resmine bak kayanın iki yerinde yeşerme var..O iki yeşermeyi temizlesen oyma olduğunu göreceksin .

arap35

Kullanıcı

benim işaretlediğim oymanın az yukarısında bir oyma daha var,resim üzerinde iki oymayıda işaretlemiştim,fakat resim kırpılmış çıktığından dolayı diğer oyma net görünmüyor..kendi 1. resmine bak kayanın iki yerinde yeşerme var..O iki yeşermeyi temizlesen oyma olduğunu göreceksin .
biraz önce resim dediğiniz gibi daha büyüktü sanırım ustam nasıl olduysa işaretiniz gitmiş :)) ustam sana zahmet tekrar bakabilirmisin

karşıdan görünüşü

star21

Kullanıcı

Emeğine sağlık aslında aklım almaz böyle mezarla5ra pur taşı çabuk dağılan bir taş neyine güvenipde yapmış ki....belliki garibn işi ...

A21MEDLi

Admin

işaretlediğim bu iki çimenlik kayanin ortasında bulunuyor,buda demektirki,kayada oyma var ve içine giren topraktan dolayı yeşermesidir.otlar temizlense oymamı değilmi ortaya çıkar..

toprağın altında bulunan mezarı ele veren en iyi bulgu,duvardan başlayıp (belkide tavandan başlıyor) tabana kadar inen doğal görünmlü çatlaklık olduğunu anlayabiliriz.
ben bu doğal görünmlü çatlaklığı bir çok defa gözler önüne serdim. bu çatlaklığın doğal görünmlü,fakat doğal olmadığı bir kez daha kendini ispatlamıştır..

bilhassa mezar odasında-ve açık mağaralarda...
bu çatlaklıklar tavanından başlayıp duvarın belli bir kısmına kadar iner ve son bulur,veya bu örnekte oduğu gibi zemine kadarda inebilir.
bi bakıyorsunuz mezar odası pürüzsüzdür,fakat duvarda ince veya yarma çatlaklık var,ve bizler bunu depremlere vb.bağlarız.:( bu tip yerlerde çıra yeri ve çatlaklık gördüğünüzde gözleriniz 4 açın,düşünün taşının.bilemem anlatabildimmi.

preview_4p54ht.jpg

preview_10832pp.jpg

emeğine sağlık ustam. bende ilk dikkat çeken emare de çatlak oldu. sayenizde.

Son düzenleme:

oskar

Kullanıcı

s.a

medli usta senin dediğin gibi duvarda ki çatlağın mezar oluşuna bende şahit oldum,görünüşte hiç bir şey değil,ne zamanki çömlek parçaları gözüktü,dedim usta haklıymış,tşkr. ;)

grnt00jvj.jpg

grnt00byb.jpg

grnt002.jpg

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

işaretlediğim bu iki çimenlik kayanin ortasında bulunuyor,buda demektirki,kayada oyma var ve içine giren topraktan dolayı yeşermesidir.otlar temizlense oymamı değilmi ortaya çıkar..

toprağın altında bulunan mezarı ele veren en iyi bulgu,duvardan başlayıp (belkide tavandan başlıyor) tabana kadar inen doğal görünmlü çatlaklık olduğunu anlayabiliriz.
ben bu doğal görünmlü çatlaklığı bir çok defa gözler önüne serdim. bu çatlaklığın doğal görünmlü,fakat doğal olmadığı bir kez daha kendini ispatlamıştır..

bilhassa mezar odasında-ve açık mağaralarda...
bu çatlaklıklar tavanından başlayıp duvarın belli bir kısmına kadar iner ve son bulur,veya bu örnekte oduğu gibi zemine kadarda inebilir.
bi bakıyorsunuz mezar odası pürüzsüzdür,fakat duvarda ince veya yarma çatlaklık var,ve bizler bunu depremlere vb.bağlarız.:( bu tip yerlerde çıra yeri ve çatlaklık gördüğünüzde gözleriniz 4 açın,düşünün taşının.bilemem anlatabildimmi.

preview_4p54ht.jpg

preview_10832pp.jpg

not:alıntı yap yerine düzenle tıkladığımdan medli ustamın meajına yamışım demin. düzelttim. hakkını helal et usta. saygılar.