Radar görüntüleme hk. | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Radar görüntüleme hk.

özgürXdaglı

Vip Üye
cekimin ham halini ve biraz temizleyip ve birazdaha ve konpile temizle parlasın bi geri gel o şekilde ve yandan görülür hali

cekim dosyas olarak yükleye bilsen daha iyi olur yüklene bilirmi bilmiyorum

Ekran Alıntısı.JPG

cekimi ac bilgisayarda ekran alıntısı ile resmi kes kaydet sonra voxleri ac ordan resmini acacan

ayyldz

Kullanıcı
Yazacaklarım hoşuna gitmeyecektir ama seninde bilmeye hakkın var kardeşim.
Öncelikle cihazınız radar değil.
Yani gerçek anlamda radar değil.
Ama bu cihazlara radar diyorlar.
Diyeceksiniz ki bu tüketiciyi kandırmak değilmi. Evet malesef öyle ama bu işler böyle dönüyor malesef.
Cihazınız manyetometredir. Altın yada mıknatıslanmayan hiçbir metali asla görmez.
Ve ayrıca renklere takılmayın. Belirli skalalarda şu renkleri boya düzeninde bilgisayar programi.
Kolay gelsin
Dost acı söyler ustam haklı olduğunuz noktalar elbette vardır. O zaman bol bol demir arıyoruz dediğinize göre doğrumudur.

ayyldz

Kullanıcı
cekimin ham halini ve biraz temizleyip ve birazdaha ve konpile temizle parlasın bi geri gel o şekilde ve yandan görülür hali

cekim dosyas olarak yükleye bilsen daha iyi olur yüklene bilirmi bilmiyorum

Ekli dosyayı görüntüle 6013

cekimi ac bilgisayarda ekran alıntısı ile resmi kes kaydet sonra voxleri ac ordan resmini acacan
Ustam kaba taslak bende bu şekilde yorumladım. Görüntünün ham halini .uxo uzantılı. Onu açma imkaniniz olabilirse elbette paylasabilirim. Bilgileriniz için teşekkür ederim.

Şah_Vezir

Kullanıcı
Dost acı söyler ustam haklı olduğunuz noktalar elbette vardır. O zaman bol bol demir arıyoruz dediğinize göre doğrumudur.
Evet bol bol demir arıyorsunuz ama bu sandığınız kadarda kötü bir durum deģildir.
peki neden değildir ?
Farzedinki çil çil altın sikkeler bir teneke içine konmuş olsun ve yine üstü demir metali bir levha ile kapatılmıs olsa fiziğin faraday kanunu mucibince cihazınız işe yarayacaktır.

Lakin diğer şartların uyması neticesini beklemek durumundasınız..
İşin aslı şudurki piyasada bu cihaz türevlerinin en iyisi rover dir ki onunda başarıları yada başarısızlıkları ortadadır.
flc 100 tipi sensör kullanılarak yapılan bu cihazlar çok defasında bir çok define meraklısı kendi imkanlarıyla hazır kit alarak kendisi yapmaktadır. Daha ucuza maliyetli sanıyorum 60 yada 70 dolar felan.
Bu cihazları 10 yıldan fazladır bilirim iyide bilirim. her metalde her derinlikte testlerini yapmıs biri olarak arazide sizi çok utandırabilir.
Kuzey güney çizgisinde çekim felan filan işleri ilk zamanlarda yoktu.. ya bu cihazlar neden böyle dendiğinde satıcı herifler tabi siz bilmiyorsunuz kuzey güney dikkat ettinmi.. yok etmedin tabi. sanki kendini ve cihazı müdafa etmenin başka bir hali.
tabi siz yinede dikkat edin olaki ben yanılmış olurum. kaldıki hep öyle yaptık.
vesselam bu işler kolay değildir ve size kolaylıklar dilerim.