Sal taşı

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
değerli ustalarım yaylada ikimetre kadar uzunluğunda 70 cm eninde uzun bir kaya var sal taşı gibi yalnız butaş başkabir taşın üzerine konmuş dengede duruyor tahtarevelli gibi bir ucuna basınca oraya diger ucuna basınca oraya yerdeki uçlarına yerde gömülü taşlara vurup to tok diye ses yapıyor taş plan üzere konulmuş uzantısi kuzey güney yönünde uçuruma 30 metre kadar aşağı kısımlarınsa 400 metrede altın madeni var ikitarafında dere var önünden yol geçiyor şuanda kar var enkısa zamanda resimleri çekip geleceğim tok tok sesi önceleri ck uzaklardan duyuluyrmuş

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
Cevap: Sal taşı

şimdilik siz ustalarıma alanın ve taşın krokisini sunuyorum. sanırım burdan biraz ilerleme yapabiliriz.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

burayi arayan cok ama bilgisi yok nasil bir sistem nereklere bakmaliyiz

TRUVA

Admin

Sal taşı olduğunu sanmıyorum.resimlerini görmek lazım.yakınlarındaki işaretleri görmek lazım.dğerli üsdadımdan öğrendiğişme göre bir köşesi kırık olması lazım bu taşın.Bence sal taşı değil.resim ekleyin.çevresi ile birlikte.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

degerli kardesim burasi kar altinda onhazirlik amacli olsun diye sordum resim sart tabi en azindan ne ise yarar alani daraltmam lazim

KANAS_USTA

Admin

kardes oncelıkle tası ve bızı hedefe goturebılecek envarelerı sunmalısın cıkıs noktası olarak bu tası baz almak konuyu bır bulanıklastırsada konuya bu acıdan bakarak sana sıfaen asagıdakı pasajı tum sevıpte kavusamayanlar ıcın hedıye edıyorum:

Konutun Üstündeki Bulut:

Konut, yani Levha Sandığı’nın bulunduğu çadır kurulduğu gün üstünü bulut kapladı(tahterevallı seklınde tas). Konutun üstündeki bulut akşamdan sabaha dek ateşi andırdı.
Bu hep böyle sürüp gitti. Konutu kaplayan bulut gece ateşi andırıyordu.
İsrailliler ancak bulut çadırın üzerinden kalkınca göçer, bulut nerede durursa orada konaklarlardı.
RAB’bin buyruğu uyarınca göç eder, yine RAB’bin buyruğu uyarınca konaklarlardı. Bulut konutun üzerinde durdukça yerlerinden ayrılmazlardı.
Bulut konutun üzerinde uzun süre durduğu zaman RAB’bin buyruğuna uyar, yola çıkmazlardı.
Bazen bulut konutun üzerinde birkaç gün kalırdı. Halk da RAB’bin verdiği buyruğa göre ya konakladığı yerde kalır ya da göç ederdi.
Bazı günler bulut akşamdan sabaha dek kalır, sabah konutun üzerinden kalkar kalkmaz halk yola çıkardı. Gece olsun, gündüz olsun, bulut konutun üzerinden kalkar kalkmaz halk yola çıkardı.
Bulut konutun üzerinde iki gün, bir ay ya da uzun süre kalsa bile, İsrailliler konakladıkları yerde kalır, yola koyulmazlardı. Ama bulut kalkar kalkmaz yola çıkarlardı.
RAB’bin buyruğu uyarınca konaklar ya da yola çıkarlardı. Böylece RAB’bin Musa aracılığıyla verdiği buyruğa uydular.

sonuc olarak: pasajda anlatıldıgı gıbı o taslardan bırının altında bos dolu mechul bır oda var belkıde son nokta orası ama ben zannetmıyorum kanaayımce dere yol catalı olan yere gıdecek kuyuyu bulacak yaslı agacı(duruyorsa) gorecek, kuyuya yakın tastan hedıyeyı alacaksın.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

ustam yorumların için sağolun allah razı olsun karlar erisin ilk işim oraları görüntülemak bölgeye el sürülmemiş değirmen taşı da o muhite yakın üçtepeler buranın arkası karatepe burada ateş yakmışlar bazı yerlerde ot bitmez arkasında mezarlık ve içinde dede mezarı sizede bir kuzu keserim balık olmaz ama alabalıkta var kırmızı beneki hemde

Son düzenleme:

SAMANYOLU2013

Kullanıcı

Sal taşı olduğunu sanmıyorum.resimlerini görmek lazım.yakınlarındaki işaretleri görmek lazım.dğerli üsdadımdan öğrendiğişme göre bir köşesi kırık olması lazım bu taşın.Bence sal taşı değil.resim ekleyin.çevresi ile birlikte.
MRB SAL TAŞI GÖRDÜM ALTINDA KAYDA değer bir şey varmıdır BİRDE SAL TAŞI ALTINDAKİ GÖMÜLERDE TILSIM CİN VARMIDIR

SAMANYOLU2013

Kullanıcı
MRB SAL TAŞI GÖRDÜM BİR KÖŞESİDE KIRIK KAZIRSAM İÇİNDE BİR ŞEY OLMA İHTİMALİ VARMIDIR BİRDE BUNLARDA TILSIM CİN VARMIDIR ALLAH RAZI OLSUN

rafet5757

Kullanıcı
çalkaya kardeşim bunun belgesi vardı bende bulabilirsem atarım üzerine çıkınca ayaklarını aç ve sallan sallandıkca göreceksin ..