şelale ve mezarı | Define işaretleri ve anlamları

şelale ve mezarı

ASİAVCI

Kullanıcı

TRUVA

Admin
Cevap: şelale ve mezarı

Şelale nin tam akmak üzere olduğu yerde bir oturak gibi bir şey olması lazım.oturunca baktığın tarafta mezarı olur.birde akarın 40 metre içerinise şelaleye sırtını verdiğinde sol tarafta kalan bölümde set gibi bir şey olması lazım.orda ana malzeme olur.sırtını verince şelaleye sağ kısımda mezar solda dikili bir taş olur.o taşın üstüne bak.şelale akmadan önceki üstteki sağ ve solda mezarlar olur.şelalenin tam akarının arkasında oda olur. bunları inceleyin.Öneml bir bilgi daha sana. tam akarın olduğu yerde.yönünü akarın devamına verince hemen yanda yani akara sırtını verince sağ kısımda hediye olacak.

Son düzenleme:

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

Şelale nin tam akmak üzere olduğu yerde bir oturak gibi bir şey olması lazım.oturunca baktığın tarafta mezarı olur.birde akarın 40 metre içerinise şelaleye sırtını verdiğinde sol tarafta kalan bölümde set gibi bir şey olması lazım.orda ana malzeme olur.sırtını verince şelaleye sağ kısımda mezar solda dikili bir taş olur.o taşın üstüne bak.şelale akmadan önceki üstteki sağ ve solda mezarlar olur.şelalenin tam akarının arkasında oda olur. bunları inceleyin.Öneml bir bilgi daha sana. tam akarın olduğu yerde.yönünü akarın devamına verince hemen yanda yani akara sırtını verince sağ kısımda hediye olacak.

derhal köye gitmem gerek,:eek:yaw resmen benim ordaki şelalenin çevresınden bahsettin truva ustam.birtek akarında oda olcak yer ne bileyim biraz zor gibi ama olmaz demıycem.

TRUVA

Admin

akarın arkasında oda her zaman olmayabilir.ama söylediğim sistemdir.aşağı yukarı her yerde aynıdır.resimden bir şeyleri görür gibi oldum.bak sana bir resim atıcam.şelalenin yan kısmında bulunan yer.görünce anlarsın.ikincisinde de hediyenin alındığı yer mevcuttur.

Son düzenleme:

komutan

Kullanıcı

merhaba.hayırlı gunler.

benim icin faydalı bur bilgi.benim bir yerim vardı selale.oraya uyuyor.gidip gozlemliycem.tesekkurler.saolun

şüpheci

Yasaklı
Yasaklı

şelalelerde bakılması gereken noktalar akan suyun arkası suyun düştügü nokta şelalenın karşisi baktıgı yön her şelalede illaki bir şeyler vardır fakat işaret dilinden anlamak gerekıyor öle her görülen yerler tahrip edilmemeli yukardan akan suyun yönü degiştirilmişmi buna bakılmalı.suyun düştügü yerin kenarındaki kayalarda matkap deligine benzer delikler oluyor bunlara bakılmalı ve dere içinde oyma yapılmışmı bunlarada bakılmalı
yani kısaca önce iyi bir analiz şart daha sonra gereken yapılılır yasal yönden

ercansen

Kullanıcı
Ustalarım benim bir şelalem var... Sanki babamdan kalmış gibi oldu:)) bir yuvarlak oyma önünden üç basamak diğer yuvarlak oymaya iniyor Üçgen oyma var suyun dere akarında 2 sutun Bacaklı oturak tası var cok düzgün oturduğunda sol tarafında hayvan figürleri var dahasıda var da inanmıyorlar yada yorum yapmıyorlar anlayamadığım cevapsız sorular fotolar yetersiz Doğu. Karadeniz bölgesinde kar var Yükseklerde bir çekilsin net fotolar yüklecegim saygılar

ercansen

Kullanıcı
Ustam müsait olduğunuzda bu konu ile alakalı Görüşmek isterim

Meraklı001

Kullanıcı
Asi avcı ustam resimleriniz görunmuyor tekrar yuklemeniz mumkunmu benimde 2 selalem var incelemek usterdim birini burada paykastim

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kaptan 28

Kullanıcı
u

şelalelerde bakılması gereken noktalar akan suyun arkası suyun düştügü nokta şelalenın karşisi baktıgı yön her şelalede illaki bir şeyler vardır fakat işaret dilinden anlamak gerekıyor öle her görülen yerler tahrip edilmemeli yukardan akan suyun yönü degiştirilmişmi buna bakılmalı.suyun düştügü yerin kenarındaki kayalarda matkap deligine benzer delikler oluyor bunlara bakılmalı ve dere içinde oyma yapılmışmı bunlarada bakılmalı
yani kısaca önce iyi bir analiz şart daha sonra gereken yapılılır yasal yönden
ustam suyun yönü değiştirilmiş ve aktığı yerde 2 oyma varsa ne anlama gelir birde ayak izi