Selamin Aleykum | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Selamin Aleykum

meinblauesleben

Kullanıcı
daha önce de boyle bir konu açmiştim affiniza siginarak tekrar boyle bir konu aciyorum. daha once de soyledigin gibi araba meraklisiyim benim de kendi arabam olsun istiyorum define hayalim de burada basliyo tabi, nasip olmadigi için de define namina birsey gecmedi elime. nereden nasil para kazanabilirim (asgari ucrete calisiyorum)

LG-D723 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

esrarengiz2828

Kullanıcı
Bende arabalardan biraz anlarım nasıl bı araba istiyor Sun ki define ariyon

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Sevgili dostum..
Dünyaya imtihan için geldik ve bu imtihan salonu olan dunya hayatından çıkıncaya kadar Rabbimiz bizleri imtihan edecektir ne diyor Mevlamız..
Biraz mallarınızdan biraz canlarınızdan eksilterek imtihan ederiz ey peygamber sabredenleri müjdele...
Bu nedenledirki Allahu tealanın bizleri çeşitli sınavlardan geçireceğini bize düşenin ise onun takdirine rıza göstermek olduğunu hatırımızdan hiç çikarmamak olduğudur...
Unutmamak lazımki dünyada nefsi teskin etmenin ona dizgin vurmanın yolu tevekküldür
Tabiatıyla kuluz bir takim arzu ve heveslerimiz olacaktır ve bu arzu ve isteklerimizin hemen gerçekleşmesini istiyoruz..
Ellerimizi açıp Rabbimizden niyazda bulunuyoruz esasen Rabbimizin biz kullarindan tam olarak istediğide budur dua sabır ve şükür arzu ve isteklerimizde acele davranmayıp sabırlı olmak lazım vakti zamanı geldiğinde bir çok isteklernizin gerçekleşmiş olduğunu göreceksiniz inşAllah...
O nun takdir ve taksimine rıza gösterebilmek hepimizin arzusu ve hedefi olmalıdır...
Musa aleyhisselam Rabbimize sorar ya Rabbi biz kullarından ne zaman razı olursun...
Rabbimiz (kulum benden razı olduğu zaman)

gıral

Vip Üye
Kardeşim sen Lacivert ustayı dinle bak negüzel açıklamış sabret Allah sabreden şükreden kulunu sever sevdiğinede herşeyi verir inan inankiverir O vadinden sözünden asla dönmez öncesen kul olduğunu unutma Rabbini bil onateslim ol göreceksinki onakulluk etmek sana daha güzel gelecek ve dünyanın bütün zevki sefasını sana unutturacak buna ismin kadar inan

meinblauesleben

Kullanıcı
Allaha şükür benim inancim tam sadece bazi arayişlardayim o kadar

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Tabiiki dostum rızkımızı arayacağız çalışacağız çabalayacağız gerisini Allahu tealanın takdirine bırakacağız bol ve bereketli rızıklar temennisiyle...

meinblauesleben

Kullanıcı
Tabiiki dostum rızkımızı arayacağız çalışacağız çabalayacağız gerisini Allahu tealanın takdirine bırakacağız bol ve bereketli rızıklar temennisiyle...
hayirlisiyla inşallah. peki önerebileceginiz kitap varmi:(bak kardesim bu kitapdaki bilgileri hiçbir yer de bulamazsın) diyebileceğiniz kital varsa sebinirim

gıral

Vip Üye
Allaha şükür benim inancim tam sadece bazi arayişlardayim o kadar

İşte oarayıştada Allaha sığın ondan iste kullardan zerre bekleme isteme
hayirlisiyla inşallah. peki önerebileceginiz kitap varmi:(bak kardesim bu kitapdaki bilgileri hiçbir yer de bulamazsın) diyebileceğiniz kital varsa sebinirim

Kuran ı kerim