Sen Benim Kim Olduğumu Biliyormusun | Define işaretleri ve anlamları

Sen Benim Kim Olduğumu Biliyormusun

Sessiz fırtına

Kullanıcı
Yasaklı
NUKTE**
Sen benim kim olduğumu Biliyormusun ? Sözü Kaç Bin Yıllık ..?

Evet, biraz güçlü hissedince kendimizi; en küçük atışmada ağzımızdan çıkıverir bu haykırış:

“Sen benim kim olduğumu biliyor musun!”

Ama iş öyle değil , Bu söz tam 3800 yıllık...!

İngiltere’de British Museum’da sergilenen Akadca Tablette ; bir bakır tüccarı, kendisine kötü kalite cevher gönderen başka bir tüccara sitem ediyor. İşte böyle:

“bana geldiğinde Gimil,sin.e iyi kalite külçeler vereceğini söylemiştin. Ama sözünü tutmadın.
Ulagim Sit Sin,i, kötü külçeler verip ‘Almak istiyorsan al, almayacaksan çek git’ deyip gönderdin.

Benim gibi birine nasıl bu kadar saygısız davranırsın?

(Ya sen benim kim olduğumu Biliyormusun ...? )

Sen beni ne sanıyorsun ..? Daha önce sana bizim gibi beyefendi ulaklarla birkaç kez para gönderdim.

Ama sen onları eli boş halde, hem de düşman topraklarından geri yolladın. Ulağıma saygısızlık ettin. Paramın tamamını geri istiyorum. Şunu bil ki, bundan sonra senden kötü kalite bakır almayacağım. Külçeleri kendi iş yerimde tek tek ben seçeceğim. Kötü malı reddetme hakkımı kullanacağım.”
FB_IMG_1580051007185.jpg

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Teşekkür ederim elinize sağlık...
Sende benim kim olduğumu bülisenmi...:eek::p

Yeşilordu

Kullanıcı
Kimin ne olduğununun bir önemi yok hepimiz fakir bir o kadar muhtaç kullarız.
(Ölüm gelip çatmadan evvel, hayatta iken nefsini öldürmek böylece yeni bir hayat kazanmak yegâne arzun olsun. Kötülüğü emreden nefsin ve kötülüğe teşvik eden aldatıcı şeytanın tuzaklarına düşmemek için ağla ve gözyaşı dök.)