Sıralı 7 Tane Kare Oyma | Define işaretleri ve anlamları

Sıralı 7 Tane Kare Oyma

Leblebi

Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar;
Aranıza yeni katıldım bir tepede 2 metre yüksekliğinde enine doğru uzunca bir kayada 7 tane kare oyma var 3 tane de haç işareti var nasıl bir çalışma yapmam gerek bilgilendirirseniz sevinirim.
Dipnot:aynı alanda kaplumbağa da var
Teşekkürler şimdiden.

Leblebi

Kullanıcı
Abiler rica etsem bi yardımcı olacak yok mudur?

MAVRAN

Super Moderatör
Ancak anlatmış oldukların çok çok önemli işaretler bunları mutlak resimlemeli ve bize göstermelisin sana daha iyi yardımcı olacak ustalarım burada mevcut.

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Sitemize hos geldiniz kardeşim Mevlam hayırlara vesile kılsın inşAllah...
Mavran ustamızın belittiği gibi işaretler güzel resimleyip konuna yüklersen ustalarımız değerlendirirler...
O mıntıkada kayanın terek yaptığı bölüm varsa arayıda resimle bol şanslar...

Leblebi

Kullanıcı
EF588C21-521C-4D12-B058-095BBCB8B8A4.jpeg
Buyrun abiler sağ ve soluna doğru devamı var yani 7 den de fazlaymış sonradan farkettim bende

MAVRAN

Super Moderatör
Kardeşim bu işaretler aslında çok farklı şeyin habercisi de biz şunu önce kontrol edelim. Bu oymaların içinde başka işaret şekil var mı ve yine iyi incele bir kanal ok gibi bir işaret kayalık alanda var mı. Eğer çubuk kullanmayı biliyor isen bu alanda boşluk kontrolü yapmanı tavsiye ederim.
Oymaların bulunduğu yerde oda mezar veya aile mezarı da olabilir. Yine bu işaretlerin önünde veya kaya üzerinde olan başka bir işaretin bizi yönlendireceği yerde zemin aldı mahsen yada oda da olabilir. Ancak şunu asla unutmayın zemin altı yerler çok dehlike ihtiva eder önce can güvenliği.
Selam ve saygılar

Leblebi

Kullanıcı
Kardeşim bu işaretler aslında çok farklı şeyin habercisi de biz şunu önce kontrol edelim. Bu oymaların içinde başka işaret şekil var mı ve yine iyi incele bir kanal ok gibi bir işaret kayalık alanda var mı. Eğer çubuk kullanmayı biliyor isen bu alanda boşluk kontrolü yapmanı tavsiye ederim.
Oymaların bulunduğu yerde oda mezar veya aile mezarı da olabilir. Yine bu işaretlerin önünde veya kaya üzerinde olan başka bir işaretin bizi yönlendireceği yerde zemin aldı mahsen yada oda da olabilir. Ancak şunu asla unutmayın zemin altı yerler çok dehlike ihtiva eder önce can güvenliği.
Selam ve saygılar
Merhaba,
Bu oymaların içinde bir işaret göremedim ayrıca bahsettğiniz gibi bir ok veya yön veren başka bir işarette göremedim yalnız şöyle bir durum var bu kare oymalar bir kaya topluluğuna bakıyor yığma gibi ama değil orada sadece birtane yuvarlak oyma var oymanın güneye bakan tarafı daha önce kazılmış ancak kazıldığı gibi kalmış yani ne mahsen var ne bir giriş bodozlama kazmışlar birde bu alanda kayanın alnında karelere bakan bir kabartma haç buldum dört köşesi oyuk haç,çubuk kullanmayı bilmem cihazımda yok ayrıca böşgede çubuk kullanan da yok nasıl bir yol izlemeliyim

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Kardeşim her kare bir mezar odası bulundukları kaya yapısının içinde olmalılar boşluk tespiti yapabilen cihaz yardımı almalısın...
Odalar toprak seviyesinin alt bölümünde de olabilir...
Kolay gelsin Mevlam hayırlara vesile kılsın inşAllah...