sivali bir kaya mezar | Define işaretleri ve anlamları

sivali bir kaya mezar

ersan

Admin
ustalarim isareti mezarindan uzak olmaz .

bu da sag tarafi

bu da uzak cekimi.

Son düzenleme:

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Cevap: sivali bir kaya mezar

Bana burdan bi mezar yeri seç deseler 2. Resimdeki kayanının altına doğru şöyle ikikoda bi salon konforlu bir yer yaptırırdım. Bilmem anlatabildimmi?

şahin

Kullanıcı

dogrudur işareti mezardan uzak olmaz ama oymanın durusu ve derinligide önemlidir. bakıs acısı gibi

A21MEDLi

Admin

bazen mezar kapılarının üstünde,öne doğru 10 veya15cm.lik sunu bırakmak için,çıkıntıda olur..

Son düzenleme:

ersan

Admin

slm AMEDLI bu asa istikametini gustermisin o yer horasan necinse geriden sivanma ve bosluk sesi var. hic yukardan incelemedim cubuklarlan .

ustam bu kara cizgi bir cerceve gibi iyin bir derin cizgi birde o horasanli yer bir ayak isareti gibi yapik tam yukardaki murca bakioyr o murcun icinde kucuk bir kanal var asadaki kapali murca iniyor ,,belkim de kucuk kasasi olabili,,bu yredeki her isaret kaya mezar isarei deyil mi ustam ,.:confused:

Son düzenleme:

A21MEDLi

Admin

ersan usta Roma dönemi kaya mezarların kendine has özellkleri vardır,bu özellikler her nekadar değişiklik gösterse bile,senin memlekette bile aynıdır ve ŞAŞMAZ KURALDIR..
senin için arşivimden derleme yaptım,resimler üzerindeki yazıları iyi okuyup kavra,çünkü bunlar açılmış kaya mezarları girişleridir..okee

Son düzenleme:

A21MEDLi

Admin

sendende böyle kaya mezarı görselleri bekliyoruz..en azından senin memleketede kaya mezarı varmı yokmu görelim..
çubuklarının; kaya mezarı burda demesine,aldanma diye..çiçek sana

ersan

Admin

slm AMEDLI ustam senin yoladin bu birinci resim buradaki benim yere emen emen ayni yer saten -roma -yeri hem senin basetin gibi su kanali var sag tarafa kaliyor birde cok buyuk 30 mt sagda .

tam bu kanal icin oluyor .ustam bu yerde ta kapali yerler var sag tarafta buyuk odadan supe tutuyor beni isrelere va bosla bakasak oda veriyor ama girius yerlerini arayacam .

Son düzenleme:

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı

ersan usta Roma dönemi kaya mezarların kendine has özellkleri vardır,bu özellikler her nekadar değişiklik gösterse bile,senin memlekette bile aynıdır ve ŞAŞMAZ KURALDIR..
senin için arşivimden derleme yaptım,resimler üzerindeki yazıları iyi okuyup kavra,çünkü bunlar açılmış kaya mezarları girişleridir..okee

A21MEDLİ usta güzel görseller kurcala bakalım başka arşivden neler çıkıyo :)